Londonas: didingi rūmai, nemokami muziejai ir ryškiaspalviai rajonai

londonas_konv

Norint apžiūrėti bent pusę Londono įžymybių reikia gana daug laiko. Vien muziejų čia daugiau nei trys šimtai, o kur dar rūmai, dvarai, universitetai, parkai bei įvairiausi rajonai, kurių kiekvienas su savo centru ir savo stiliumi.
Visi turbūt žino žymiuosius Westminster parlamento rūmus su šalimais esančiu Big Ben‘u, kurio tikrasis pavadinimas yra St. Stephen‘s Tower, didingus Londono muziejus, apžvalgos ratą „Londono akis“ (angl. London Eye) ar karališkuosius Buckingham rūmus. Šie vaizdai įstrigę mūsų atmintyje iš atvirukų ar filmų apie Londoną, todėl kiekvienas turistas, pirmą kartą atvykęs čia, norės juos pamatyti.
Klasikinių pastatų gerbėjai turėtų pamatyti ir Sommerset  rūmus Covent Garden rajone, kurių dailus tiek eksterjeras, tiek interjeras, o ypač ištaigingas vidinis kiemas su fontanais. Įėjimas į Sommerset rūmus paprastai būna nemokamas, išskyrus tada, kai vyksta gyvo garso pasaulinio lygio atlikėjų koncertai vidiniame kieme. Kai kuriose patalpose vyksta įvairios parodos. Jos paprastai būna mokamos, bet labiau pasidomėjus galima patekti ir nemokamai, pavyzdžiui, tam tikromis dienomis iki tam tikros valandos. Daugiau informacijos apie Sommerset rūmus galima rasti čia.
Sommerset
Kitas klasikinis pastatas – Royal Albert Hall – karališkoji koncertų salė Kensington rajone šalia Hyde Park, kuri buvo pastatyta karalienės Viktorijos laikais, siekiant populiarint muziką bei įvairius menus. Šioje koncertų salėje koncertavo ir koncertuoja tik patys geriausi pasaulyje muzikos atlikėjai.  Daugiau informacijos apie Royal Albert Hall rasite čia.

Muziejai Londone

Dauguma žinomiausių muziejų Londone – milžiniški, reikia paskirti porą valandų, jeigu norisi apžiūrėti daugmaž viską. Smagiausia tai, kad įėjimas į daugumą muziejų – nemokamas. Gamtos istorijos muziejuje (angl. Natural History Museum) Knightsbridge rajone pamatysite uolienų iškasenų, fosilijų, pačių rečiausių paukščių bei kitų žinduolių rūšių iškamšų, dinozaurų kaulų. Ypač čia patiks ir bus naudinga mažiesiems muziejaus lankytojams, nes siūloma daug edukacinių žaidimų bei filmukų. Daugiau informacijos apie šį muziejų rasite čia.
Visai šalia Natūralios istorijos muziejaus yra didžiausias pasaulyje dekoratyvinio meno ir dizaino muziejus – Victoria & Albert Museum. Įėjimas į šį muziejų -  taip pat nemokamas. Jame verta apžiūrėti ne tik meno ekspozicijas, bet ir apsilankyti vidiniame kieme, senoviško stiliaus kavinėje su įmantriomis mozaikomis, statulėlėmis bei masyviomis liustromis. Daugiau informacijos apie šį muziejų rasite čia.
Vincento Van Gogho „Saulėgrąžas“, Jano Van Eyck „Arnolfinų portretą“ bei kitų pasaulyje pripažintų menininkų  Leonardo da Vinci, Rembrandt, Claude Monet  paveikslus galima pamatyti Nacionalinėje galerijoje (angl. National Gallery) – muziejuje, esančiame pačiame Londono centre, šalia žymiosios Trafalgaro aikštės. Įėjimas į jį – taip pat nemokamas, o daugiau informacijos apie kolekcijas – rasite čia.
National
Modernaus meno mėgėjai turėtų aplankyti garsiąją Tate Modern galeriją, kuri savo didelėmis erdvėmis, Millenium tiltu, neįprastomis instaliacijomis bei siurrealistiniais paveikslais sužavės net ir patį išrankiausią meno gerbėją. Didelių muziejų fanams taip pat rekomenduojama aplankyti Britanijos muziejų (angl. British Museum) bei Mokslo muziejų (angl. Science Museum), į kuriuos įėjimas taip pat nemokamas, o tie, kam patinka mažiukai muziejukai bei mėgsta detektyvus, gali apsilankyti legendinio seklio Sherlock Holmes muziejuje, esančiame 221b Baker Street.  Škotų rašytojas Arthur Conan Doyle savo pasakojimuose rašė, kad būtent čia gyveno žymusis veikėjas. Viskas šiame paslaptingame bei senove dvelkiančiame muziejuje vaizduoja Sherlock Holmes namus, o bilietas į jį kainuoja 6 svarus sterlingų. Daugiau informacijos apie tai rasite čia.

Sherlock
Visai netoli šio muziejaus galima pamatyti žymiąją įrašų studiją bei perėją iš bitlų muzikos albumo „Abbey Road“. Nors ji yra šiek tiek toliau nuo centro, tačiau bitlų gerbėjai bei smalsūs turistai čia dažnai užklysta ir stabdo eismą, norėdami nusifotografuoti lygiai taip pat, kaip tai darė legendinė grupė.

Ryškiaspalviai Londono rajonai

Centre arba aplink centrą driekiasi spalvingi Londono rajonai – Soho, Covent Garden, Notting Hill, Camden Town bei Shoreditch ir Brick Lane. Visi jie – pilni žmonių, turistų, kavinių, barų, parduotuvių, meno galerijų, turgelių, tačiau galima atrasti ir atokesnių vietelių.
Pavyzdžiui, Covent Garden rajone įspraustas tarp namų slepiasi kiemelis Neal‘s Yard. Tiesiog įdomu jį rasti bei pasigrožėti ryškiomis spalvomis nudažytais namais. Būdami Camden Town rajone pamatysite daug įvairių subkultūrų atstovų, čia veikia žinomas Camden turgus, o keliaudami pakrante palei kanalą pateksite į Mažąją Veneciją (angl. Little Venice).
Neals
Notting Hill rajonas žinomas ne tik dėl filmo tokiu pat pavadinimu, bet ir dėl kasmetinio karnavalo bei kiekvieną šeštadienį veikiančio Portobello turgelio, kuriame prekiaujama antikvarinėmis vertybėmis ir kitomis senienomis. Jaunimui daug renginių organizuoja Southbank centras. Čia vyksta įvairūs koncertai, filmų prezentacijos, šokolado, kavos ir kitų gėrybių festivaliai. Dauguma iš šių renginių – nemokami, o daugiau informacijos apie tai galima rasti čia.
Portobello
Dar viena vieta, kurią verta aplankyti būnant Londone, – tai Greenwich, kuris yra šiek tiek toliau nuo centro. Čia įsikūrusi Karališkoji observatorija, Nacionalinis jūrų muziejus bei meridianas, nubrėžiantis ribą tarp Rytų ir Vakarų. Be to, nuo kalno atsiveria nuostabūs Londono vaizdai.
Tai tik nedidelė dalis lankytinų vietų, kurią galima pamatyti šiame didžiuliame mieste. Londone visada rasite veiklos, įdomių vietų ir renginių,  ir tikrai atrasite ką nors naujo ir nematyto.