Londonas: pirmas kartas. Žaliuojantys parkai ir lankytinos vietos Londone

london_konv

 

Vienas didžiausių pasaulio miestų, garsėjantis išdidžiais Parlamento rūmais, Big Ben‘u,  įspūdingais muziejais,  stilingais viešbučiais, raudonais autobusais bei telefonų būdelėmis, restoranų ir parduotuvių gausa bei kiekvienoje metro stotelėje skambančiais „Mind the Gap“ ar „Mind the Doors“.

Londonas,

Įspūdinga istorija ir giliomis tradicijomis pasižyminti Didžiosios Britanijos sostinė dabar pulsuoja greitu gyvenimo tempu, niekad nemiegančiu miesto centru, perpildytais barais ir klubais ir, žinoma, įvairiausių kultūrų žmonėmis. Čia galima rasti visko: nuo elegantiškų rūmų bei dvarų, kuriuose jaučiama tikroji britiška dvasia, iki pačių rečiausių pasaulio kultūrų restoranų, parduotuvėlių, prekiaujančių pačiomis egzotiškiausiomis prekėmis.

Atvykus į Londoną patariama nesnausti nė sekundės, o iškart pasinerti į šio niekad nemiegančio miesto gyvenimo ritmą: ar tai būtų klasikinių vietų lankymas, pasilinksminimas tradiciniuose britiškuose pub‘uose, o gal tiesiog klaidžiojimas nežinomomis gatvelėmis fotografuojant ryškiaspalviai apsirengusius londoniečius.

Transportas

Aplink Londoną yra net penki oro uostai. Tris iš jų – Gatwick, Luton ir Stansted – galima pasiekti tiesiogiai pigių skrydžių oro linijomis Ryanair ir Wizzair.

Kompanija „easyBus“ veža keleivius iš visų šių trijų oro uostų kas penkiolika minučių visą parą. Bilietą perkant vietoje sumokėsite apie 12 svarų į vieną pusę. Užsisakant iš anksto internetu (http://www.easybus.co.uk) bilietas gali kainuoti tik apie 2 svarus, priklausomai kaip anksti užsisakysite ir kuriuo paros metu keliausite.

Iš Londono Gatwick ir Luton oro uostų miesto centrą per pusvalandį ar greičiau galima pasiekti ir traukiniais, tačiau tai kainuos šiek tiek brangiau.

Kaip nuvažiuoti į miesto centrą

London Luton 

Keliaudami su „easyBus“ pasieksite miesto centrą (London Victoria) per šiek tiek daugiau nei valandą. Autobusai išvyksta iš oro uosto kas penkiolika minučių 24 valandas per parą.

London Gatwick

Iš Londono Gatwick oro uosto „easyBus“ autobusu per  1 val. 15 min. be sustojimų galima nukeliauti iki Earl‘s Court/West Brompton. Earl‘s Court metro stotį aptarnauja District ir Piccadilly metro linijos, kuriomis pasieksite London Victoria, Piccadilly Circus ar Oxford Circus per 10 minučių.

London Stansted

Su „easyBus“ per 1 val. 15 min. nuvyksite iki Baker Street, esančios šiaurinėje Londono centro dalyje. Čia galite sėsti į metro (Bakerloo linija) ir per 5 minutes jau būsite Oxford Circus ar Piccadilly Circus.

Londonas – didžiulis miestas. Norėdami jį geriau pažinti pėsčiomis taip lengvai neapeisite. Todėl jeigu kurią dieną nusprendėte aplankyti kelias vietas, esančias ne visai arti viena kitos, patartina nusipirkti dienos bilietą, kuris kainuoja apie 8 svarus (1 ir 2 zonai). Su tokiu bilietu galėsite neribotai visą dieną naudotis metro tose zonose, taip pat ir miesto autobusu (1 – 4 zonose). Metro žemėlapius, autobusų maršrutus, bilietų kainas bei kitą svarbią informaciją rasite čia.

Maistas

Londone galima rasti įvairiausių pasaulio virtuvių, taigi britų virtuvė čia nėra populiariausia.  Norintys  paragauti tradicinio „Fish&Chips”,  ras nemažai vietų, kurios siūlo šį patiekalą. Vieno geriausių ir tradiciškiausių „Fish&Chips” galima paskanauti Covent Garden rajone esančioje Rock & Sole Plaice užeigoje (47 Endell Street). Tai seniausia Londono “Fish&Chips” kavinė, kuri veikia nuo 1871 metų. Porcijos nemažos, tačiau kaina gana aukšta – apie 14 svarų už patiekalą.

Miesto centre esančiame kiniečių kvartale “Chinatown” rasite restoranų, kuriuose už maždaug 6 svarus galėsite prisidėti pilną lėkštę maisto.

Londone nemažai ir prabangių bei Michelin žvaigždutėmis apdovanotų restoranų. Dauguma jų priklauso viešbučiams. Taip pat beveik visi iš brangūs Londono viešbučiai siūlo tradicinę popiečio arbatos ceremoniją (angl. Afternoon Tea), į kurią įeina pasirinkta arbata, sumuštinukai, pyragėliai ir kiti skanėstai. Kaina asmeniui svyruoja nuo 15 iki 40 svarų.

Miegas

Pigiausiame hostelyje Londone naktis kainuoja apie 16 svarų. Daugiau informacijos apie siūlomas apgyvendinimo paslaugas ir kainas galite rasti čia (http://www.flyout.lt/viesbuciu-rezervavimas)

Lankytinos vietos

Londone yra be galo daug lankytinų vietų – neužtektų mėnesio visas aplankyti. Kiekvieną dieną galima išlipti vis kitoje metro stotelėje ir tyrinėti naujas vietas. Apie 300 įvairiausių muziejų, daug žaliuojančių parkų, gyvybingų rajonų kaip Notting Hill, Covent Garden,  Camden Town ar Shoreditch, kurie garsėja mažytėmis meno galerijomis, teatrais bei parduotuvėlėmis.

Londonas,

Viena geresnių turų po miestą kompanija London Walks (http://www.walks.com/) organizuoja  įvairius pasivaikščiojimus po miestą. Vieni įdomesnių turų – The Beatles „In My Life“ ar The Hidden Pubs of Old London. Apie 2 valandų trukmės ekskursijos kainuoja 9 svarus žmogui.

Pažintinė kelionė Į Londoną autobusu

Pažintinė kelionė į Londoną lėktuvu