Dublinas: pirmas kartas. Garsūs pub’ai ir lankytinos vietos Dubline

dublin_konv

Dublinas – jaukus Europos miestas, kurio dvasią nuspalvina gatvės muzikantų šurmulys, gyvybingi pub‘ai, siūlantys šviežiausią ir patį tikriausią „Guiness“, nuolat žaliuojantys parkai, mielos suvenyrų parduotuvėlės, kuriuose visada groja linksma ir tradicinė airiška muzika. Čia gimė rašytojas Oscar Wilde, susiformavo grupė U2, kuri padovanojo pasauliui ne vieną gražią dainą.

Mieste gyvena daug įvairių tautų atstovų, tačiau airišką dvasią taip pat galima pajusti. Tereikia išsiruošti į miesto centrą pasivaikščioti po Grafton Street ar Temple Bar, ir tikrai pasisemsite tikrų airiškų įspūdžių.

Dublinas,

Transportas

Dubline yra vienintelis oro uostas, kurį galima pasiekti tiesiogiai iš Vilniaus oro linijų bendrovių Ryanair arba Aer Lingus skrydžiais.

Yra dvi pagrindinės autobusų kompanijos, kurios veža keleivius į miesto centrą: Airlink (kaina 6/10 eurų žmogui) ir Aircoach (7/12 eurų žmogui). Abi jos aptarnauja tiek 1 (skrendant su Ryanair), tiek 2 (skrendant su Aer Lingus) terminalus ir per maždaug 30 min. nuveš iki miesto centro (O‘Connell/ Trinity College/Temple Bar).

Jeigu gyvenate centre ar labai arti jo, Dubliną  apeiti galima ir pėsčiomis. Autobuso kaina svyruoja nuo 1,5 iki 2,65 eurų, priklausomai, kurioje stotelėje įlipate ir iki kur važiuojate.

Maistas

Dubline airiška virtuvė nėra populiariausia. Kaip ir daugumoje Europos miestų, čia galima rasti kiniečių, indų, turkų, italų bei kitų tautų restoranų, tačiau Dublinas garsėja savo pub‘ais, kuriuose galėsite išragauti pačių įvairiausių alaus rūšių. Vienas geresnių – per 5 aukštus besidriekiantis The Porterhouse Temple Bar (16 – 18 Parliament Street, Dublin 2). Čia rasite daugybę alaus rūšių, dažnai groja tradicinė airių muzika, taip pat galima užsisakyti tipiškų pub‘ų valgių kaip Fish&Chips (12 eurų) ar Buffalo Wings (5.50 eurų už pusę  porcijos, 10 eurų už pilną). Temple Bar rajone yra tokia kavinukė Cafe Irie (11 Fowness Street, Dublin 2). Joje galėsite užsisakyti labai skanų ir nemažos porcijos sumuštinį (nuo 5 iki 8 eurų), patiekiamą su salotomis.

Miegas

Geriausia rinktis viešbutį ar hostelį, esantį miesto centre ar šalia jo. Pigiausiame hostelyje Dubline naktis kainuoja nuo 20 eurų. Daugiau informacijos apie siūlomas apgyvendinimo paslaugas ir kainas galite rasti čia.

Lankytinos vietos

Dublino miesto centras nėra labai didelis. Visi labiausiai lankomi miesto objektai koncentruoti ties Liffey upe, O‘Connell ir Grafton gatvėmis.

Trinity College – tai keturių šimtų metų senumo mokymo įstaiga. Pastatas – gana didelis, turi vidinį kiemą, kuriame visada pilna turistų. Už 9 eurus galima nueiti pasižiūrėti apie 1200 metų senumo knygos Book Of Kells, kurią parašė ir iliustravo keltų vienuoliai. Tačiau turbūt didesnį įspūdį už knygą paliks antrame aukšte esanti senoviška didžiulė biblioteka.

St. Stephen‘s Green – didžiausias bei gražiausias Dublino parkas, į kurį tikrai verta nueiti ir pasigrožėti žaluma bei margomis gėlėmis. Šalia parko yra viena žinomiausių Grafton Street, kurioje visada pamatysite ir išgirsite grojančius gatvės muzikantus. Šioje gatvėje yra ir ikoniška tapusi Bewley‘s Cafe, kurioje galima paragauti geriausios airiškos arbatos ir kavos.

Temple Bar – tai pub‘ų, įvairių renginių, pasilinksminimo, mažų vintage parduotuvėlių ir gatvės muzikantų susirinkimo vieta. Čia rasite žinomiausius airiškus pub‘us kaip Gogartys, Temple Bar Pub, taip pat Hard Rock Cafe. Kiekvieną savaitę kas šeštadienį nuo 10 iki 16.30 val. Temple Bar‘e vyksta turgelis, kur rasite šviežio maisto iš ūkininkų, meno dirbinių, knygų bei muzikinių plokštelių.

Dublinas,

Guiness Storehouse – daugiausiai lankytojų sulaukiantis Dublino objektas. Čia susipažinsite, kaip gaminamas vienas žinomiausių ne tik Airijoje, bet ir visame pasaulyje Guiness alus. Bilietas kainuoja 14.40 eurų žmogui, bet perkant internetu, galima gauti 10% nuolaidą. Už bilieto kainą gausite bokalą šviežio ir skanaus Guiness alaus.

Filmas apie Dubliną iš Travel Channel.

Mažiausios kainos Vilnius – Dublinas – Vilnius čia. Spauskite tikrinti ir įsitikinkite, ar kaina nepasikeitė.