TOP 10 lankytinų vietų Londone

london_konv

Nors ir atslūgus olimpinei euforijai, kuri buvo apėmusi Didžiosios Britanijos sostinę, šis didingas miestas visada išliks gausiai lankomas turistų dėl savo turtingos istorijos bei didelio skaičiaus lankytinų vietų. Mes galime pasidžiaugti, kad Londoną pigiai ir tiesiogiai vos per porą valandų galima pasiekti tiek iš Vilniaus (su Wizzair bei Ryanair), tiek iš Kauno (Ryanair). Taigi kokios pagrindinės ir svarbiausios lankytinos vietos Londone, kurias turėtų aplankyti kiekvienas bent kartą svečiavęsis niekada nemiegančiame mieste.

TOP 10 lankytinų vietų Londone

Trafalgaro aikštė (Trafalgar Square) – tai viena žinomiausių aikščių Londone, kurios centre stovi admirolui Nelsonui už puikų vadovavimą Trafalgaro mūšyje skirta kolona, apsupta keturių masyvių liūtų skulptūrų. Čia taip pat yra keli dailūs fontanai, puošnių skulptūrų bei gausi minia žmonių.

Nacionalinė galerija (National Gallery) – jeigu jau atsidūrėte Trafalgaro aikštėje, tada būtina aplankyti Nacionalinę galeriją, kuri stovi šiaurinėje aikštės dalyje. Šiame pastate eksponuojami žymiausių Vakarų Europos menininkų darbai nuo 1250 iki 1900 metų. Čia pamatysite tokius garsius paveikslus kaip Van Gogh‘o „Saulėgrąžos“ ar Jano van Eijck‘o „Arnolfinių portretas“. Įėjimas nemokamas. Daugiau apie Nacionalinę galeriją galite rasti čia.
Trafalgaro
Nuotrauka jimmyharris

Gamtos istorijos muziejus (Natural History Museum) – tai Knightsbridge rajone esantis muziejus, kuriame pamatysite uolienų iškasenų, fosilijų, pačių rečiausių paukščių bei kitų žinduolių rūšių iškamšų, dinozaurų kaulų. Ypač čia patiks ir bus naudinga mažiesiems muziejaus lankytojams, nes siūloma daug edukacinių žaidimų bei filmukų. Įėjimas nemokamas. Daugiau apie Gamtos istorijos muziejų rasite čia.

Šerloko Holmso muziejus (Sherlock Holmes Museum) – tai 221b  Baker Street gatvėje esantis nedidelis muziejus.  Škotų rašytojas Arthur Conan Doyle savo pasakojimuose rašė, kad būtent šiuo adresu gyveno žymusis veikėjas. Viskas šiame paslaptingame bei senove dvelkiančiame muziejuje vaizduoja Šerloko Holmso namus, o bilietas į jį kainuoja 6 svarus sterlingų. Daugiau informacijos apie tai rasite čia.
Šerloko
Nuotrauka RinzeWind

Madame Tussaud‘s vaškinių figūrų muziejus – tai vienas žinomiausių vaškinių figūrų muziejus pasaulyje. Čia galėsite pamatyti Charlie Chaplin, Johnny Depp, Marilyn Monroe, Marlon Brando bei kitus garsius žmones. Bilieto kaina – 30 svarų sterlingų. Tačiau pirkdami online, galite sutaupyti net 25 %. Daugiau apie muziejų galite pasiskaityti čia.

Tate modernaus meno galerija (Tate Modern) – modernaus meno mėgėjai turėtų aplankyti garsiąją Tate Modern galeriją, kuri savo didelėmis erdvėmis, Millenium (tūkstantmečio) tiltu, neįprastomis instaliacijomis bei siurrealistiniais paveikslais sužavės net ir patį išrankiausią meno gerbėją. Įėjimas nemokamas. Daugiau informacijos apie Tate modernaus meno galeriją rasite čia.

Šv. Pauliaus katedra (St. Paul‘s Cathedral) – tai 1700 metais galutinai baigta statytia katedra, išsiskirianti savo vienu didžiausiu kupolu visame pasaulyje. Pastate dominuoja baroko stilius, susimaišęs su gotikos elementais. Čia yra „šnibždesių galerija“, prie kurios sienos pridėjus ausį galima girdėti, kaip šnekama už 30 – 40 metrų, bei „auksinė galerija“, kuri įsikūrusi pačiame kupolo viršuje. Nuo čia atsiveria nuostabūs Londono vaizdai. Bilieto kaina į Šv. Pauliaus katedrą – 15 svarų sterlingų, bet pirkdami online, galite sutaupyti apie 2 svarus. Daugiau informacijos apie pastatą rasite čia.
Tate
Nuotrauka hozinja

Londono akis (London Eye) – tai didžiausias (135 m) apžvalgos ratas Europoje, esantis šalia Temzės upės. Nuo 200o – ųjų metų veikiantis objektas sulaukia daugiau nei 3 mln. lankytojų kasmet. Norint pasigrožėti Londono panorama iš šio giganto teks sumokėti net 37 svarus (vaikams iki 4 metų – nemokamai). Daugiau informacijos apie Londono akį rasite čia.
Londono
Nuotrauka RocPoc 

Bekingemo rūmai (Buckingham Palace)– oficiali Britanijos monarchijos rezidencija nuo 1837 m. Šiuose prabangiuose rūmuose yra net 775 kambariai, įskaitant iškilmių sales. Čia dažnai vykdomi įvairūs renginiai bei banketai, tačiau rūmai yra atviri turistams. Bilieto kaina suaugusiam žmogui – 18 svarų, studentams bei pensininkams – 16,5 svaro, vaikams iki 17 metų – 10,25 svaro, o vaikams iki 5 metų – nemokamai. Norėdami pasiskaityti daugiau apie Bekingemo rūmus spauskite čia.

St. James parkas (St. James‘s Park) – šalia Bekingemo rūmų esantis dailus parkas su puošniais tvenkiniais, tilteliais, augalais bei vandens paukščiais. Tai seniausias karališkasis parkas Londone. Įėjimas į jį nemokamas.
St.
Nuotrauka HerryLawford

Naudingą informaciją, kurią verta žinoti vykstant pirmą kartą į Londoną rasite čia.

Apie tai, ką dar įdomaus galima nuveikti svečiuojantis Londone, rasite čia.

Taip pat skaitykite

Pažintinės kelionės pasiūlymas į Londoną “Nepamirštamas savaitgalis Londone”

Pažintinės kelionės pasiūlymas į Londoną ” Anglija. Karališkasis Londonas”