Oslas: pirmas kartas. Slidinėjimas, muziejai ir kitos lankytinos vietos Osle

oslo_konv

Oslas – tai šalies sostinė bei daugiausiai gyventojų Norvegijoje turintis miestas. Nepaisant beveik tūkstančio metų istorijos, Oslas pasižymi viena moderniausių miesto infrastruktūra bei architektūra: šiuolaikiška transporto sistema, finansiniai rajonai ir centrai, naujas operos ir baleto teatras. Vos šiek tiek pavažiavus nuo centro galima rasti gražius miškus, ežerus, o atvėsus orams aplinkiniai rajonai pasidengia sniegu, todėl laisvalaikį prasmingai galima leisti slidinėjimo zonose bei gerėtis gamta bei gaiviu ir švariu oru.

Transportas

Oslo Rygge oro uostą tiesiogiai pasieksite iš Kauno, skrisdami su žemų kaštų aviakompanija „Ryanair“.
Nuo oro uosto nuolat kursuoja autobusai „Rygge – Ekspressen“, vežantys link miesto centro. Bilieto kaina žmogui – 76/137 Lt (160/290 Norvegijos kronų). Bilietus galima nusipirkti tiesiai iš vairuotojo.

Viešojo transporto kainos Osle gana aukštos. Bilietas į vieną pusę (nemokami persėdimai 1 val. laikotarpiu) suaugusiam – 30 kronų (apie 14 Lt). Bilietas, kuriuo galima naudotis neribotai visą parą, kainuos 75 kronas (~35 Lt). Jeigu Osle viešėsite apie savaitę, tada geriausia nusipirkti savaitinį bilietą, kurio kaina – 220 kronos (apie 100 Lt). Nusipirkę vieną iš šių bilietų, galėsite naudotis autobusai, metro ir tramvajumi.

Miegas

Pigiausios nakvynės miesto centre kaina prasideda nuo maždaug 65 Lt žmogui.

Maistas

Norvegų virtuvėje karaliauja patiekalai iš sumedžiotos žvėrienos bei žuvies. Visgi žuvis turbūt populiariausias maistas visoje šalyje. Lašiša tapusi viena pagrindinių eksporto prekių, todėl viešėdami Norvegijoje pasistenkite jos nusipirkti. Šviežios vos kelių dienų rūkytos lašišos kilogramas – apie 40 Lt (palyginimui su Lietuva – 60 Lt už kilogramą seniau parūkytos lašišos). Norvegijoje lašiša patiekiama su plakta kiaušiniene, krapais, garstyčiomis ar sumuštiniais. Kitas populiarus žuvies patiekalas – tai Rakfisk – raugintas upėtakis.
Be abejo, Osle rasite ne tik kur skaniai pavalgyti žuvies, bet ir įvairiausių tarptautinių virtuvių.

Lankytinos

Lankytinos vietos Osle

Munch muziejus – tai žymaus norvegų dailininko Edvardui Munch‘o darbams skirtas meno muziejus, kuris duris atvėrė 1963 m. Bilieto kaina – 95 kronos (~45 Lt). Daugiau apie muziejų rasite čia.

Lankytinos

Vikingų laivų muziejus – svarbiausi muziejaus objektai – Oseberg, Gokstad ir Tune laivai. Čia taip pat galima išvysti Vikingų laikų rogutes, lovas, medžio drožinius, arklių tempiamus vežimus ir kitus radinius. Bilieto kaina – 60 kronų (apie ~29 Lt). Daugiau apie Vikingų laivų muziejų Osle rasite čia.

Lankytinos

Astrup Fearnley muziejus – tai privati modernaus meno galerija, atidaryta 1993 m. Čia eksponuojami tokių menininkų kaip Jeff Koons, Richard Prince, Cindy Sherman bei kitų darbai. Daugiau apie šį muziejų galite rasti čia.

Lankytinos

Frogner parkas – tai viešasis parkas, esantis Frogner rajone. Šiame parke yra skulptoriaus Gustavo Vigelando sukurtos statulos, todėl parkas kartais klaidingai vadinamas „Vigelando parku“. Šios gana keistos, bet įdomios skulptūros ypač vilioja užsukti į Oslą atvykusius turistus. Bilieto kaina – 50 Norvegijos kronų (apie 24 Lt). Daugiau apie muziejų – parką rasite čia.

Operos ir baleto teatras – tai ypač modernus statinys, kuris buvo baigtas tik 2007 m. Jį verta pamatyti bent iš išorės. Daugiau apie teatrą rasite čia.

Lankytinos

Holmenkollen – tai Vestre Aker rajone esanti slidinėjimui skirta zona. Holmenkollen pasieksite metro (stotelė vadinasi Hollmenkollen). Čia įrengtos slidinėjimo trąsos, dažnai vyksta įvairios varžybos bei slidinėjimo festivaliai. Daugiau apie pramogas Holmenkollen‘e rasite oficialioje svetainėje.

Nordmarka – tai šiaurinėje Oslo dalyje esantis miškų ruožas, puoštas vaizdingais ežerais bei kalvomis. Čia taip pat galima slidinėti, rengti žygius pėsčiomis ar dviračiais. Norint jį pasiekti, reikia važiuoti metro iki Sognsvann ar Forgnerseteren stotelių.

Lankytinos

Pažintinės kelionės į Norvegiją