Dublinas – gyvenimas gatvės muzikos ritmu

dub_music_konv

Kai norėjusi nupirkti lauktuvių artimiesiems nuėjau į suvenyrų parduotuvėlę, išgirdau grojančią žinomą dainą „Whiskey in the Jar“ tradiciniu airišku stiliumi. Turbūt dauguma galvoja, kad tai legendinės grupės Metallica daina, tačiau, pasirodo, tai – sena tradicinė airių dainelė. Airijoje būdamas labai dažnai nustembi, kai sužinai, kiek gerų dalykų ar žinomų žmonių yra kilę iš šios šalies.

Wall

Šis Europos didmiestis nepasižymi didelių pastatų, muziejų bei monumentų gausa, tačiau čia vyrauja stipri ir savita airiška dvasia, kurią sustiprina gyvybingi pub‘ai bei airiškas alus, ryškiaspalvės durys, linksmi žmonės, visada žaliuojantys parkai, patvirtinantys, kad žalia spalva –  Airijos spalva. Ryškiausias Dublino akcentas – nuotaikinga gatvės muzika.

Muzika muzika muzika…

Miesto gyvenimo šurmulys prasideda ties O‘Connell gatve šiaurinėje miesto dalyje, kurios centrą žymi Spyglys (angl. Spire) – į adatą panašus 122 metrų monumentas, tapęs savotišku orientyru mieste. Nuo O‘Connell gatvės perėjus per vieną iš daugelio tiltukų patenkama į Temple Bar – būtent čia daugiausia jaunimo, įvairių subkultūrų atstovų, pub‘ų, gatvės muzikantų. Temple Bar taip pat gali pasididžiuoti žymiąja Garbės siena (angl. Wall of Fame), kuri nusagstyta 12 garsiausių Airijos muzikantų nuotraukomis įskaitant Van Morrisson, Sinead O‘Connor bei, žinoma, U2. Pastarieji čia įkūrė boutique stiliaus viešbutį The Clarence, kurio bare, sakoma,  dažnai lankosi net pats Bono. Temple Bar išraižytas mažomis gatvelėmis, kuriuose visada ką nors atrasite:  hipiškais, vintage rūbais ar keltiškais papuošalais, vinilinėmis plokštelėmis prekiaujančias parduotuvėles, ryškiai nudažytus pastatus su dar ryškesnėmis palangėmis, šeštadieniais vykstančius turgelius, įvairiuose kiemeliuose rengiamus spektaklius bei filmus po atviru dangumi.

Dublinas,

Nuo Temple Bar traukiant į pietus išsidriekusi Dubliną puošianti Grafton gatvė. Vieną jos galą žymi Molly Malone skulptūra, kuri nuolat aplipusi smalsiais turistais, o kitą – St. Stephen‘s Green – turbūt pats gražiausias Dublino parkas. Grafton gatvė nelabai didelė, bet nuolatos knibždanti nuo vietinių gyventojų bei turistų, žymių parduotuvių, kavinių ir gatvės artistų. Čia išgirsite tiek žymias roko dainas atliekančius jaunuosius menininkus, tiek airiškų bei škotiškų garsų, taip pat ir muzikos bei pasirodymų iš viso pasaulio – New Orleans stiliaus džiazo, braziliškos Capoeira, argentinietiško tango. Dar lankydamasi Dubline prieš penkerius metus, atkreipiau dėmesį į vieną gatvės tango šokėją, kuris prisisiuvęs prie savo rūbų moterišką lėlę atliko šio argentinietiško šokio žingsnelius. Ir po penkių metų šis žmogus su savo lėle vis taip pat uoliai linksmina ir kelia šypseną šios gatvės praeivių veiduose.

Objektai objektai ojektai…

Jeigu norite nuklysti šiek tiek atokiau nuo centro, pasivaikščiokite palei kanalą: eidami nuo vakarinės dalies link rytinės praeisite ne vieną gražų tiltuką, sutiksite turistus, traukiamus arklių ir senoviškos karietos, kol galiausiai pasieksite vietą, kur kanalas įteka į Liffey upę. Šioje vietoje įsikūręs naujas ir ypač modernia architektūra pasižymintis Bord Gais Energy teatras, o tolumoje matyti Windmill Lane Records studija, kurioje 1986 – 1987 metais buvo įrašytas vienas žinomiausių U2 albumų „Joshua Tree“.

Dublinas turi gana gerą susisiekimą ir su šalia jo esančiais miesteliais. Vienas gražesnių – Wicklow,  kurį puošia karališki Powerscourt sodai bei senovinis dvaras, o šalia gamtovaizdį spalvina kalnai, laukuose besiganačios Airijos simboliu tapusios avelės bei Powerscourt krioklys.

Dublinas,

Alkoholis alkoholis alkoholis…

Grįžtant į miesto centrą, galima pasakyti, kad Dubline tikrai netrūksta įvairių kavinių ir barų. Alaus gerbėjai šiame mieste ras labai daug jaukių pub‘ų ir įvairių rūšių alaus. Tačiau Airiją garsina ir kiti žinomi gėrimai kaip Jameson‘s ir Tullamore Dew viskiai ar likeris Bailey‘s. Guiness alaus gerbėjai turi galimybę aplankyti šalia centro esantį Guiness Storehouse  muziejų, skirtą pažinčiai su garsiuoju alumi. Šis muziejus labiau lankomas turistų nei Nacionalinė galerija ar Nacionalinis Airijos muziejus. Pasiekus aukščiausią Guiness Storehouse tašką, galima atsipalaiduoti Gravity bare, kuriame mėgaudamiesi bokalu šio skanaus ir šviežio alaus galėsite 360 laipsnių kampu apžvelgti visą Dublino panoramą.