Kur papietauti Vilniuje? Įvairių pasaulio virtuvių restoranai. I dalis

vln_konv

Gyvenate Vilniuje ir neturite ilgų atostogų? Tačiau tai – visai ne bėda! Mūsų šalies sostinė turi tiek daug pasiūlyti, įskaitant ir gerų vietų, kuriuose galima atsipalaiduoti po darbo ir skaniai pavakarieniauti. O kai tos vietos susijusios su įvairių šalių virtuvėmis, tai išvis gaunasi puiki kelionė ir susipažinimas su tų šalių valgymo kultūra bei tradicijomis. Taigi pristatome jums geriausius įvairių virtuvių Vilniaus restoranus.

Armėnų virtuvė restorane „Ararat“
Adresas: Kauno g. 3

Šis restoranas, kuriame patiekalus ruošia tikri armėnai,  pagaliau atidarytas ir Vilniuje. Didžiausias jo išskirtinumas yra tai, kad maistas gaminamas ant tikros ugnies ir žarijų. Pagrindiniai patiekalai – tai mėsa, keptos daržovės, sriubos, paskanintos tik Armėnijoje užaugintais prieskoniais.

Brazilų virtuvė restorane „Grill Brazil“
Adresas: PLC „Panorama“ 3 a., Saltoniškių g. 9; Vokiečių g. 2

Nors Brazilija yra labai toli nuo mūsų, tačiau su jos kulinarija galime susipažinti čia pat. Restoranuose „Grill Brazil“ Vilniuje visi kepsniai kepami tik ant iešmo. Be to, čia galėsite paragauti keptos ėriuko kojos, anties krūtinėlės, braziliško limonado ir gaiviojo kokteilio iš laimų, braziliškos cukranendrių degtinės „Cachaça“ ir rudojo cukraus – caipirinha!

Indų virtuvė restorane „Radharanė“
Adresas: Gedimino pr. 32

Tai vegetariško maisto restoranas, kuris patiks ne tik sveiko maisto šalininkams, bet ir tiems, kurie mėgsta aštrų ir kitokį maistą. Čia patiekalai ruošiami, naudojant aukštos kokybės grūdus, pupeles, vaisius, daržoves, lydytą sviestelį ghi, panyrą, tofu bei visiškai nenaudojami genetiškai modifikuoti ar kiti kenksmingi žmogaus sveikatai priedai.

Prancūzų virtuvė restorane „Bistro 18“
Adresas: Stiklių g. 18

Tai – prancūziško tipo restoranas, tačiau jame galima paragauti patiekalų bei vyno, kurio yra daugiau nei 1600 butelių, iš viso pasaulio. Ypač patartina pasimėgauti prancūziška svogūnų sriuba, antienos šlaunelėmis „Confit“ ir desertu „Creme Brulee“. Restoranas pasižymi ne tik kokybišku maistu, bet ir šiuolaikišku ir stilingu, tačiau labai jaukiu ir tikrą prancūzišką bistro primenčiu, interjeru.

Rusų virtuvė restorane „Čaginas“
Adresas: Basanavičiaus g. 11

Įdomiausias šio restorano pasiūlymas – vakarienė visiškoje tamsoje, net be žvakių! Jūs būsite aptarnaujami personalo, kurie dėvi naktinio matymo prietaisus. Tokios vakarienės metu galite būti tikri, kad jūsų skonio receptoriai tikrai atsigaus, o jūs pajusite nenusakomų pojūčių. Atėję čia kitu metu, taip pat nenusivilsite: bet kokiu atveju, jūsų lauks Suvorovo žuvienė, Požarskio maltiniai ar desertai, pagardinti spanguolėmis.

Bon appétit!