Barselona: pirmas kartas. Transportas, pigūs restoranai, slapta vieta ir lankytinos vietos Barselonoje

aaa

Man Barselona asocijuojasi su olimpinėmis žaidynėmis, kur Lietuvos krepšinio komanda nugalėjo kovoje dėl trečios vietos buvusius okupantus. Keturiais taškais. Gerai, tas buvo seniai. Dar seniau buvo pastatyti, vis dar stovi ir nemažiau asocijuojasi su Barselona  - nepaprasto grožio Gaudžio architektūriniai darbai.

Miestas muziejus, pulsuojantis ištisą parą ištisus metus.

Transportas

Apie Barseloną yra net trys oro uostai – Reus, Girona ir Barselona El part.

Kaip nuvažiuoti į miesto centrą?

Reus:

Autobusu nuo oro uosto už 14/24  eurus į vieną/abi puses. Arba autobusu iki Reus traukinių stoties už 2,20 ir už 8,40 eurų traukiniu iki Barselonos.

Girona:

Autobusu nuo oro uosto 14/23 eurai į vieną/abi puses.

Arba autobusu iki Gironos centro už 2 eurus (http://www.barcelona-girona-airport.com/From-Girona-Airport-to-Girona) , nuo ten traukiniu http://www.renfe.com/viajeros/index.html už 7 ar 10 eurų.

El Part:

Pigiausia traukiniu, brangiau autobusu už 5,30 euro.

Barselonoje patartina naudotis metro – patogu ir sąlyginai pigu. Metro žemėlapis: http://www.barcelona-tourist-guide.com/en/maps/barcelona-metro-map.html  Vienkartinio bilietėlio kaina – 2 eurai. Jeigu žadate metro naudotis daugiau nei keturis kartus, sutaupytumėte pinigų pirkdami daugkartinio naudojimo bilietą T10. Juo galėsite pasinaudoti dešimt kartų, kaina 9.25 eurai. Bilietėlis galioja tik Zone 1 – t.y. tik centrinėje miesto dalyje, bet turistams to pilnai turėtų užtekti, nebent norėtumėte aplankyti miegamuosius Barselonos kvartalus.

Maistas

Skanus, bet nepigus. Skaičiukai parduotuvėse kaip Lietuvoje, tik reiškia eurus. Kavinėse galima pavalgyti už 10 – 15 eurų. Kebabinėse – 4-5 eurai.

Yra toks šaunus restoranų tinklas Fres Co. Ten už 10 (savaitgaliais 12) eurų valgai kiek telpa.

Taip pat už tokias kainas prisiryti galima ir kiniečių restorane, maždaug čia (google street view dar rodo statybas, bet dabar ten jau restoranas). Gali išsirinkti žuvį ar mėsos gabalėlį, o virėjas tuoj pat ją iškeps.

Ko paragauti nuvažiavus, ką valgo visi vietiniai? Tapas (užkandis, apie 3 eurai), paella (ryžiai su įvairiais dalykais, 15 eurų) Tortilla de patatas (bulvių tortilija, 4 eurai), patatas bravas (keptos bulvės, 3 eurai).

Daugiau apie tai, kur pavalgyti Barselonoje, rasite čia.

aaa

Miegas

Kaip ir visuose superdidmiesčiuose – apsistokit netoli metro, taip bus geriau. Hostelis keliolika eurų kainuos, viešbutis apie 30. Rezervuotis galima čia.

Lankytinos vietos Barselonoje

Barselonoje lankytinų vietų milijonai. Visos jos pasimetusios painiame miesto gatvių tinkle. Tad vos išlipę iš traukinio pradėkite dairytis Info centro, ten gausite išsamų miesto žemėlapį. Be jo neapsieisite. Internete žemėlapį rasite čia: http://www.barcelona-tourist-guide.com/en/maps/barcelona-map.html

Keletas keliautojos Eglės rekomendacijų:

Gaudi Guel parkas – už nenutylančią gatvės muziką, čiulbančius paukščius, atsiveriančią kerinčią miesto panoramą bei, žinoma, užburiančią Gaudi architektūrą. Pasijausite tarsi patekę į pasaką. Smagiausia dalis – įėjimas nemokamas.

aaa

Gaudi Sagrada Familia bažnyčia – žiūrovą savo grožiu pritrenkianti tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Įėjimas kainuos 13 eurų, studentams, asmenims iki 18m. bei pensininkams – 11 eurų. Daugiau info anglų kalba: http://www.sagradafamilia.cat/sf-eng/?lang=0 

Pikaso muziejus – greičiausiai laukiant bilietų teks prastovėti ilgoje eilėje (nebent ateisite anksti ryte). Jei mėgstate meną – tikrai verta. Neveltui Pikaso darbai aukcionuose parduodami už aukščiausias pasaulyje kainas. Kiekvienas nori turėti dalelę Pikaso. Tiesa, muziejuje pačių įžymiausių jo darbų pamatyti neteks, visgi paroda gana išsami, išvysite kaip keitėsi dailininko stilius nuo ankstyvųjų dienų iki brandžiausiojo pariodo. Kaina – 11 eurų, studentams, asmenims iki 25 m. bei pensininkams – 6 eurai, asmenims iki 16 m. – nemokamai. Taip pat kiekvieną sekmadienį po 15 val. – įėjimas nemokamas visiems. Kiekvieno mėnėsio pirmąjį sekmadienį- įėjimas nemokamas visiems nuo pat ryto. Daugiau info anglų kalba: http://www.bcn.cat/museupicasso/en/museum/times.html

Gotikinis kvartalas – čia įsikūręs Barselonos senamiestis. Siauros gatvytės, gėlėtos palangės bei gotikinė su eklektikos priemaišomis architektūra. Jaukus pasivaikščiojimas saulėtą savaitgalio rytą garantuotas. Daugiau info anglų kalba: http://www.barcelona-tourist-guide.com/en/albums-en/barri-gotic/

Montjuïc kalva nuo kurios atsiveria žavi panorama į miestą ir jūrą. Daugiau info anglų kalba: http://en.wikipedia.org/wiki/Montju%C3%AFc

Daugiau info apie lakytinas vietas bei didelę nuotraukų galeriją rasite čia:

http://www.barcelona-tourist-guide.com/en/albums-en/beach-barceloneta/

O čia vienas nuotykių ieškotojo Mandriaus patarimas: maždaug čia yra puiki vieta su gražiu vaizdu nakvynei. Šalia esančio parko prižiūrėtojas draugiškai nurodė šią vietą kaip tokią, iš kurios jis išvyti nebegali.

 

Kelionių pasiūlymai į Barseloną ir kitas lankytinas vietas Ispanijoje