Kelionė į Ispaniją – su kūdikiu I dalis

Kelionė į Ispaniją - su kūdikiu I dalis

Mėgstančioms keliauti šeimoms, susilaukusioms vaikučio, neretai kyla klausimas, kiek laiko teks susilaikyti nuo kelionių. O jei nesusilaikyti, tai – kaip ruoštis ir ko tikėtis? Žinoma, skirtingose šalyse – sava specifika, tačiau dažniausiai keliauti su vaiku galima ir verta. Gal vaikutis, jei labai mažas, ir neprisimins, kur buvęs, bet aplinka jį formuoja, grūdina.

Žinoma, nereikia lėkti strimgalviais, reiktų prieš tolimą kelionę patikrinti, kaip vaikas reaguoja į naują aplinką, judrias ar monotoniško vaizdo vietas. Jeigu jam tai sukelia stresą – galbūt geriau atidėti kelionę.

Kelionės specifika

Jauna šeima: Kernius, Ieva ir Vėjūnė, kuriai kelionėje suėjo 9 mėnesiai, rugsėjo viduryje nusprendė pailsėti Ispanijoje. Kelionės trukmė – dvi savaitės. Maršrutas: namai –  Barselona – Saragosa – Pirėnų kalnai – Valencija – Mareira kurortas –  namai.

Ieva nemažai laiko jau buvo praleidusi šiuose regionuose, turėjo draugų, pas kuriuos ir planavo apsistoti. Patiems tik reikėjo susirasti nakvynę Barselonoje, nukeliauti iki Saragosos, iš ten į Valenciją ir atgal į Barseloną.

Kelionė

Ši ir kitos nuotraukos – Kerniaus Pauliukonio

Autobusai Ispanijoje pigesni už traukinius. Autobusų bilietus galima įsigyti ar bent pasitikrinti kainas čia, traukinių – čia.

Nakvynę šeima rado per butų ir kambarių nuomos puslapį www.airbnb.com Čia yra ir atsiliepimų ir galima parašyti tiesiogiai būsto savininkui. Dvi naktys nuomotame kambaryje su virtuve kainavo 90 eurų.

Vėjūnė – guvi, dar nevaikštanti, labai mėgstanti veiksmą, judesį, žmones, mašinas. Vienoje vietoje (pvz,. vežimėlyje) išsėdi ir užmiega sunkiai. Kartais nuo maistuko paberia, bet rimtų alergijų neturi. Labai mėgsta morkas, todėl tėvai kelias įsidėjo į bagažą, pravertė vėliau kelionėje.

Daiktai. Jų buvo daug. Du registruoti lagaminai, du rankiniai bagažai (krepšys ir kuprinaitė), vežimėlis, automobilinė kėdutė su rankena, kažkur lagamine – nešioklė su petnešom.

Daug daiktų pirmomis dienomis Barselonoje buvo nemalonu tampytis, bet visko prireikė . Drabužių  dėl karščio ir prakaito truputį pritrūko, pampersų reikėjo nusipirkti (beje, brangiai, mat jų pritrūko ilsintis brangiame kurorte), kėdutė buvo labai naudingas ir geras daiktas. Nereikėjo kelis kartus jos nuomotis, taip pat autobuse vaikui daug patogiau kėdutėje.

Skrydis

Taigi, oro uostas, Ryanairo lėktuvas, daug bagažo. 10 eurų sutaupyti padėjo tokia gudrybė: panaudojus lipnią juostą, vaiko kėdutė ir vienas iš lagaminų paverstas vienu bagažo vienetu, neviršijančiu leistino svorio. Teta prie vartų truputį pasiraukė, bet  nieko daug nesakė. Vežimėlis paimamas ir įkraunamas į bagažo skyrių  nemokamai. Su kūdikiu Lietuvoje turėtų pirmenybė laipinant į lėktuvą, bet aplinkiniai ne visada į tai kreipia dėmesį. Šįkart pasisekė, žmonės buvo draugiški ir supratingi.

Vienas rimtesnių patarimų: planuokitės laiką taip, kad maitintumėt kūdikį lėktuvui kylant. Taip išvengsite užgulusių ausyčių ir, greičiausiai, verksmo.

Kelionė

Šeimai pavyko užimti vieną kėdžių eilę – tris vietas. Tėveliai iš kraštų o mažoji pavalgius visas tris valandas pramiegojo išsitiesusi skersai vidurinės kėdės.

Skrydis buvo vėlyvas, Gironoje lėktuvas nusileido apie 23 valandą, liftai nebeveikė. Šeimą tai išgąsdino  – visų daiktų ir vaiko vienu metu neperneši, o visi yra prisiklausę apie aktyvius vagišius Barselonoje. Teko vienam saugoti daiktus apačioje, kitam dalį bagažo užnešti į viršų ir palikti, kol nulips ir vėl užlips su likusiais daiktais. Viskas baigėsi gerai:)