Bodrumas: pirmas kartas. Egėjo jūra, balti nameliai ir lankytinos vietos Bodrume

bodrum_konv

Ten, kur dabar yra Bodrumas,  kadaise stūksojo senovinis Antikos laikų miestas Halikarnasas, kuriame gimė istorijos tėvas – Herodotas. Todėl Bodrumas primena Graikiją. Miesto peizaže dominuoja balti dviejų aukštų nameliai, kuriuos vieną nuo kito skiria mielos ir siauros gatvelės, mėlynos langinės ir antikinės kolonos.
Gražus ir romantiškas miestas išsiskiria jaukia, Egėjo jūros skalaujama, pakrante ir šalia esančia pilimi, nuo kurios atsiveria fantastiška panorama. Bodrumą mėgsta turistai iš Vakarų Europos, tačiau dauguma poilsiautojų – iš Turkijos. Dėl gana bohemiškos atmosferos jį ypač pamėgo Turkijos menininkai.

Bodrumo

Bodrumo

Transportas

Bodrumą galima aplankyti iš Koso salos. Šias dvi vietas skiria tik apie 4 km jūros. Iš abiejų vietų vietinės kelionių agentūros organizuoja turus mažais laiveliais. Kaip nuvažiuoti į Kosą, plačiau skaitykite čia (linkas i Kosa). Tiesiogiai iš Vilniaus Bodrumą galima pasiekti oro linijų bendrovės Small Planet Airlines čarteriniais skrydžiais. Iš oro uosto į centrinę Bodrumo autobusų stotį nuveš įmonės Havaş autobusas. Bilieto kaina į vieną pusę – apie 3 eurus.

Maistas

Bodrume, be abejo, dominuoja gardi ir turtinga turkų virtuvė. Čia rasite ne tik kur pavalgyti kebabų, bet  ir kitų tradicinių patiekalų, turkiško skanėsto – baklavos ir labai skanių ledų, kurie šiek tiek atvėsins nuo kaitros. Šalia Bodrumo esančiame žvejų kaimelyje Gümüşlük  yra jauki,  hipiška, tarp medžių ir krūmų įsitaisiusi kavinukė – Cafe Limon, kurioje galima pasimėgauti skaniais patiekalais. Bodrumo centre esantis Denizce restoranas – viena geriausių vietų, kur galima užsisakyti patiekalų iš žuvies ir visų kitų jūros gėrybių.
Turkiška

Miegas

Sezono metu kambario kaina mažame viešbutuke netoli miesto centro prasideda nuo maždaug nuo 50 Lt žmogui. Čia galite susirasti sau tinkamiausią viešbutį pagal kelionės datą.

Lankytinos vietos

Švento Petro pilis – pagrindinis miesto simbolis, išdidžiai stūksantis pačiame Bodrumo centre palei pakrantę. Šioje akmeninėje pilyje įsikūręs ir povandeninės archeologijos muziejus, kuriame galima pamatyti laivų liekanas ir įvairius dirbinius. Įėjimo į muziejų ir į pilį kaina – 10 turkiškų lirų (apie 5 eurus).

Bodrumo
Bodrumo amfiteatras – tai senovinis nuo IV a. prieš Kristų išlikęs amfiteatras, kuris nutolęs nuo Bodrumo centro tik maždaug 3 kilometrus. Nuo amfiteatro atsiveria nuostabūs miesto vaizdai. Čia dažnai vyksta koncertai, festivaliai ir kiti kultūriniai renginiai po atviru dangumi.
Koso sala – jeigu nusibos Bodrume, galima išplaukti į Kos salą, esančią vos už 4 km.
Ką veikti šioje saloje, plačiau skaitykite čia
.
Turgus – šalia pagrindinio prekybos centro Tansaş, visai šalia autobusų stoties, penktadieniais veikia vietinių ūkininkų turgelis, kuriame pigiau galėsite nusipirkti šviežių alyvuogių, sūrio, daržovių, vaisių, riešutų ir prieskonių.

Miesto

Oras

Į Bodrumą geriausia važiuoti gegužės, birželio, rugsėjo ar spalio mėnesiais, nes oras tuo metu gana karštas, bet ne deginantis, ir turistų dar ne tiek daug. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais mieste pilna žmonių, labai karšta ir viskas labai brangu.

Poilsinė kelionė į Bodrumą