Kosas: pirmas kartas. Gaivus maistas ir lankytinos vietos Kose

kos_konv

 

Graikija, saulė, šiluma, seklūs paplūdimiai, skanus maistas… Koso sala – vieta, kur gimė ir mąstė vakarų medicinos tėvas Hipokratas. Pasak mitų, čia užsuko ir Heraklis. Po Heros sukeltos audros jis prarado 5 iš 6 lobių prikrautų laivų, beveik visą įgulą ir buvo išmestas į krantą. Čia įžūliai pareikalavo iš piemens valgyti, bet šis atsakė. Tada įvyko konfliktas, kuriame šaunusis didvyris neįveikė piemens ir pabėgo į kalnus, apsirengęs moteriškais drabužiais. Ten susipažino su kita kompanija ir sukėlė karą. Laimėjo, susituokė ir susilaukė sūnaus, būsimo Koso karaliaus. Kažin, kiek čia naudinga informacija keliaujant, bet labai jau smagi pasirodė:)

Transportas

Koso sala nedidelė, nedidelės ir autobusų kainos. Sistema, tiesa, netobula. Bet lai viešasis transportas būna dalis autentiško patyrimo apie graiku gyvenimo būdą. Taigi, iš oro uosto į Kos miesto centrą, pro Mastihari miestelį važinėja KTEL autobusai. Kaina – 3.3 euro.

Jei tikslas – kiti salos miestai: arba kvieskitės taksi, arba važiuokite iš Koso miesto.Į kitą salos galą, į nuostabų paplūdimį, iš Koso nuvažiuosite už 4 eurus. Geriausia, ką pavyko rasti internete apie vietinį transportą slypi čia.

Tiesa, Kosas tokio dydžio, kad jį tobulai galima apvažiuoti dviračiu. Dviračių nuomos punktų – gausybė.

Maistas

Graikai mėgsta skaniai pavalgyti. Graikiškos salotos, mocarela su pomidorais ir baziliku – labai įprasti dalykai. Maistas – nepigus. Pigiausia pirkti Gyros ir Soulvaki. Tai – maždaug kaip kebabai ir šašlykai. Kaip padažą mėsiniams patiekalams vietiniai naudoja Tzatziki (Dzadzici) – gaivų ožkų pieno jogurtą su agurkais ir česnakais, prieskoniais, kartais žolelėmis.

Koso

Įprastas užsakymas kavinėje ar restorane – Mezedakia – lėkštė su visokiais užkandžiais, Thalassina – jūros gėrybių komplektas.

Gėrimai – aišku Metaxa, frape(šalta kava), stipri graikiška kava, uozo(anyžinis stiprokas gėrimas), retsina(vynas su pušų sakais).

Lankytinos vietos

Kosas = jūra, Antika ir Hipokratas. Daugelis lankytinų vietų yra su tuo susiję. Įspūdingas gamtinis objektas vidury miesto centro – Hipokrato medis. Vieni sako, kad Hipokratas jį sodino, kiti – kad po juo dūmeles dūmojo. Tiesą sakant, šis medis kiek jaunesnis, nei Hipokratas, tai nebent ant medžio tevų žymusis medikas galėjo mąstyti ir kurti.

Koso

Senovinė sanatorija – Asklepijonas. Tai bene svarbiausia archeologiškai salos vieta. Čia taip pat įvairūs šviesuosliai rinkdavosi pailsėti ir pamąstyti. Nuo Asklepijono atsiveria graži panorama.

Kosas,

Gražusis balto ir malonaus smėlio paplūdimys yra  šalia Kefalos miestelio, kitam salos gale nei Koso miestas.

Kefalos,

Daug simpatiškų griuvėsių ir tvirtovių guli pačiame Koso miesto senamiestyje. Pasivaikščiokite, skirkite jam laiko. Nuo prieplaukos matosi Turkijos krantai.

Orai

Koso klimatas tikrai švelnus. Vasarą retai būna karščiau nei 35, žiemą – beveik niekada žemiau 0 laipsnių Celsijaus. Ten gera bet kuriuo metų laiku, bet pats geriausias metas – rugsėjis.

 

Poilsinė kelionė į Kosą