Maljorka: pirmas kartas. Šilta jūra, didingi kalnai, maljorkietiška virtuvė ir lankytinos vietos Maljorkoje

aaa

Maljorka – didžiausia Balearų salyno sala, kuri sužavės visus savo neapsakomu grožiu, šilta jūra, kalnais, vynuogynais, alyvuogių giraitėmis, jaukiais miesteliais ir paslėptais paplūdimiais. Sala tinka tiems, kurie ištroškę romantikos, ramybės. Mėgstantiems pasilinksminti ar pašėlti klubuose Maljorka taip pat negailės pramogų ir renginių.

Deia

Valldemossa

Transportas

Iš Kauno tiesiogiai Palmos oro uostą galima pasiekti su pigių kaštų bendrove Ryanair. Ne viena autobusų kompanija siūlo pervežimą nuo oro uosto iki kurorto, į kurį keliaujate. Užsisakius bilietus online per bendrovę „Shuttle Direct“, jie kainuos apie 6 eurus į vieną pusę. Norėdami nusipirkti autobuso bilietus, spauskite čia.

Maistas

Maljorkoje vyrauja Viduržemio regiono virtuvė su daug šviežių daržovių, vaisių ir žolelių, jūros gėrybių, alyvuogių ir migdolų. Pirmam patiekalui čia dažnai patiekiama sriuba. Viena populiariausių – pomidorų, svogūnų ir bazilikų sriuba su ruda duona. Atostogų metu Maljorkoje būtinai reikėtų paskanauti Tumbet – tradicinis daržovių patiekalas iš keptų baklažanų, bulvių ir raudonųjų paprikų, apipiltas pomidorų, česnakų ir petražolių padažau. Mėsos gerbėjai čia gali rinktis iš daugybės kiaulienos, kalakutienos ar antienos patiekalų.  Norintys pasimėgauti jūros gėrybėmis turėtų būtinai pabandyti omarų troškinį Caldereta de langosta. Patys populiariausi ir gardžiausi desertai Maljorkoje – purios saldžios bandelės ensaimada ir ledai su migdolais. Ši sala – tikras rojus tiems, kas dievina vyną. Vyno čia galima rasti visur ir pigiai. Labai rekomenduojama pakeliauti po vynuogynus ir vyno rūsius.
Maljorkietiška

Patiekalai

Miegas

Maljorkos saloje viešbučių kainos prasideda nuo  55 Lt žmogui.  Čia galite susirasti tinkamiausią viešbutį pagal kelionės datą.

Lankytinos vietos

La Seu katedra – šis didžiulis statinys salos sostinėje Palmoje sulaukia kone daugiausiai turistų. Reikėtų skirti keletą valandų gerai apžiūrėti šio gotikinės architektūros paminklo interjerą. XX – ajame amžiuje Gaudì šiek tiek prisidėjo prie katedros atnaujinimo projekto, taigi atkreipkite dėmesį į detales, kurias mėgo šis architektūros genijus.
La
Belverio pilis (Castell de Bellver) – puikiai išsilaikiusi XIV  amžiaus gotikinė tvirtovė, stūksanti ant kalvos apie 3 km nuo Palmos. Tai viena iš nedaugelio apvalios formos pilių Europoje. Nuo šios vietos matosi gražiausi Palmos įlankos vaizdai. Net pats žodis išvertus iš katalonų kalbos reiškia „gražus vaizdas“.
Sineu – salos centre esanti gyvenvietė, kurioje pajusite kaimišką Maljorkos gyvenimą ir dvasią. Kiekvieną trečiadienio rytą pagrindinėje Sineu aikštėje veikia turgus, kuriame galima nusipirkti maljorkietiškų gėrybių: vaisių, daržovių, prieskonių, sūrių, kumpių ir amatininkų dirbinių. Šis turgus garsus ir tuo, kad čia pardavinėjami gyvi naminiai gyvuliai.
Sineu
Valldemossa – nepaprasto grožio, romantiškas kaimelis, kuriame tarp palmių į kalnus kopiantys namai pastatyti iš akmens. Čia įsikūręs muziejus, kadaise buvęs vienuolynas, kuriame gyveno žymus lenkų kompozitorius Frederikas Šopenas. Taip pat verta pasimėgauti svaiginančiais vaizdais važinėjant serpentinais tarp Valdemossa ir šalia esančių kaimelių Soller bei Deià.
Valldemossa.
Cap de Formentor – tai šiauriausias Formentor pusiasalio ir visos Maljorkos salos taškas. Čia pamatysite nuostabaus grožio skardžius, tarp kurių įsispraudusi įlanka. Aukščiausio skardžio Fumart aukštis – 384 m. Cap de Formentor  laikoma vėjų susitikimo vieta, taigi turėkite galvoje, kad čia – gana vėjuota.
Cap
Turai po vynuogynus – Maljorkoje yra daug vynuogynų, kuriais sunku atsigrožėti, bei vyno rūsių, kuriuose galima pamatyti, kaip gaminamas vynas, bei jį degustuoti. Yra toks traukinukas Mallorca Wine Express, kuriuo iš Santa Maria miestelio apvažiuosite ne vieną tašką. Turo kaina – 25 eurai vienam žmogui. Į šią kainą įeina užkandžiai ir keturios skirtingų vynų degustacijos. Daugiau informacijos apie šias ekskursijas rasite čia.

Oras

Vasarą oro temperatūra Maljorkoje retai nukrenta žemiau 30 laipsnių šilumos, todėl čia būna karšta ir gana sausa. Rudenį oras malonus ir vanduo gana šiltas. Žiemą ir pavasarį čia irgi saulėta, ramu, oro temperatūra svyruoja nuo 12 iki 20 laipsnių šilumos.

Poilsinės kelionės pasiūlymas į Maljorką