Milanas: pirmas kartas. Mados imperijos, “Paskutinė vakarienė” ir lankytinos vietos Milane

milano_konv

Milanas – tai viena iš keturių pasaulio mados sostinių, kuri taip pat garsi dėl savo virtuvės, futbolo klubų, operos, bažnyčių ir Leonardo da Vinci freskos “Paskutinė vakarienė”. Tai – pramoninis miestas, Italijos verslo ir finansų širdis, tačiau čia netrūksta ir pramogų, naktinių klubų, parduotuvių bei restoranų.

Transportas

Milano Bergamo (Orio al Serio) oro uostą iš Vilniaus galima pasiekti bendrovių „Ryanair“ ir „Wizzair“ tiesioginiais skrydžiais. Autobusų kompanija „Orioshuttle“ veža keleivius į Milano centrinę traukinių stotį, nuo kurios miesto centras – labai arti. Autobuso bilieto kaina vienam asmeniui – apie 10 eurų į vieną pusę, bet perkant internetu, kartais gali pavykti gauti net 50% nuolaidą. Norėdami rezervuoti bilietus internetu, spauskite čia / .

Maistas

Kainos Milano centro restoranuose, kurių čia išties gausu, – labai aukštos, tačiau čia taip pat netrūksta mažyčių kavinukių, užeigų ar picerijų. Išalkus po pasivaikščiojimo Milane, rekomenduojame paragauti itališkų bandelių su įvairiausiais įdarais, kurios čia vadinamos panzerotti. Tokios bandelės kaina – apie 2,5 euro jaukioje kepyklėlėje „Luini“, kurią rasite adresu Via Santa Radegonda, vos keli žingsniai nuo Duomo.  Vardan šių gardžių skanėstų verta pastovėti didelėje eilėje.

Miegas

Pigiausio hostelio, esančio netoli Milano centro, kaina prasideda nuo maždaug 50 Lt. Daugiau informacijos apie siūlomas apgyvendinimo paslaugas ir kainas Milane galite rasti čia.

Lankytinos vietos

Milano katedra – italų vadinama tiesiog Duomo, įsikūrusi pačioje Milano širdyje, šalia centrinės aikštės. Tai didžiausia Italijos bažnyčia, kuri buvo pradėta statyti XIV a., o baigta – tik XIX a. pab. Katedros architektūra išlaikiusi gotikinį stilių. Užlipus 250 laiptelių pakilsite į katedros viršų ir galėsite apžvelgti visą Milano panoramą. Tai kainuoja apie 5 eurus. Pakilimas liftu kainuoja 7 eurus.
Milano
Šv. Marijos Maloningosios bažnyčia (Santa Maria delle Grazie) – tai gotikinio ir romaninio stiliaus statinys, sujungtas su dominikonų vienuolynu. Bažnyčia žinoma dėl saugomos Leonardo da Vinci freskos „Paskutinė vakarienė“. Norint pamatyti garsųjį paveikslą, rekomenduojama užsirezervuoti apsilankymą iš anksto. Tai galite padaryti čia   .

La Scala – tai vienas garsiausių bei prestižiškiausių operos teatrų visame pasaulyje, kuris buvo įkurtas XVIII a. antroje pusėje. Įėjimo kaina į teatrą – 6 eurai vienam asmeniui. Daugiau informacijos apie La Scala rasite čia / .
La
Galleria Vittorio Emanuele II – tai dengtas prabangių parduotuvių pasažas, puoštas stikliniu kupolu, mozaikomis bei skulptūromis. Čia galima apsipirkti, pasėdėti kavinukėse ar tiesiog pasivaikščioti.
Galleria
Cimitero Monumentale – tai vienos įspūdingiausių kapinių visoje Italijoje, pasižyminčios įmantriais antkapiais, puoštais įvairiausiomis skulptūromis.
Cimitero
Bagatti Valsecchi muziejus – tai prabangus namas – muziejus, kuriame galima pasigrožėti autentišku XIX a. Milano interjeru. Čia taip eksponuojamos iš Renesanso laikų išlikusios namų dekoro detalės, paveikslai, baldai bei stiklo gaminiai. Įėjimo kaina į muziejų – 8 eurai. Daugiau apie šį muziejų rasite čia.
Bagatti
Leonardo da Vinci mokslo ir technikos muziejus – tai didžiausias Italijos mokslo ir technologijos muziejus, įsikūręs XVI a. vienuolyne. Šiame muziejuje ne tik pamatysite eksponuojamas kolekcijas, bet ir pabuvosite interaktyviuose laboratorijose ir dar daug daugiau. Plačiau apie muziejų skaitykite čia / .
Leonardo

Pažintinė kelionė į Milaną

Savaitgalio kelionė į Milaną