Maljorka – šis tas daugiau nei saulė, jūra ir kalnai

malj_konv

Apie Maljorkos grožį žino visi. Tie, kurie ten nors kartą pabuvojo, ir tie, kurie tik girdėjo iš pasakojimų ar regėjo šios salos atvirukus su nuostabiais ir kvapą gniaužiančiais vaizdais. Taip, čia stūkso didingi kalnai, saulutė net ir žiemos mėnesiais kutena salos pakrantes, skalaujamas Viduržemio jūros. Maljorka – tai tikras rojus poilsio išsiilgusiems turistams, kurie nori pailsėti ir nieko neveikti. Tačiau saloje, šiek tiek toliau nuo pagrindinių turistinių zonų ar naktinio gyvenimo šlamesio, yra ir įdomios veiklos, galima patirti naujų įspūdžių, sužinoti ką nors naujo ir tuo pačiu pailsėti bei atsipalaiduoti. Aplankius salos sostinę Palmą verta nuklysti į pasakiško grožio kaimelius Valldemossa bei Deía. Pasimaudžius paplūdimyje verta pasidaryti žygį pėsčiomis po kalnus. O po švediško stalo pusryčių viešbutyje galima aplankyti Maljorkos vynuogynus bei vyno rusius ir padegustuoti įvairiausio vynelio. Iš tiesų laiką Maljorkoje galima praleisti labai įdomiai ir prasmingai, todėl norėtume papasakoti apie veiklą, kurią rekomenduojame mes.
Maljorka.

Valldemossa ir Deía
Kelionės metu Maljorkoje patartina išsinuomoti automobilį ir būtinai nulėkti iki Valldemossos ir Deía kaimelių, kurie nuo Palmos nutolę tik apie 20 km. Šiuos kaimelius jungia 5 km kalnų kelio ruožas, apaugęs nuostabia augmenija. Už kiekvieno posūkio atsiveria Viduržemio jūros įlankų vaizdai. Jau vien kelionė nuostabiais vingiuotais keliais, apsuptais kalnų, padės pailsinti akis, ištroškusias žalumos, medaus, aukso ir mėlyno krištolo spalvų.
Valldemossa – kaimelis, įsikūręs ant vaizdingo slėnio viršūnės. Mažytė, bet labai daili Valldemossa, traukia romantikos išsiilgusiuosius ar fotografijos mėgėjus, kurie čia atklysta gaudyti paslaptingojo ir įvairių istorijų apipinto kaimelio. Žymiausias Valldemossoje gyvenęs žmogus – tai lenkų kompozitorius Frederikas Šopenas, kuris čia užmezgė romaną su prancūzų rašytoja George Sand dabar labiausiai lankomame kaimelio objekte – karališkame vienuolyne (Reial Cartoixa).
Valldemossa.
Deía – tai stebuklinga vieta, kurioje gyvena menininkai, rašytojai ir turtingieji. Vieta – daug kam žinoma kaip anglų poeto Roberto Graves gyvenamoji vieta. Kaimelis, įspūdingai įsitaisęs tarp besistiebiančių kalnų ir jūros, garsėja bohemišku ir atsipalaidavusiu gyvenimo būdu. Čia daug jaukių ir mažų restoranėlių bei barų, o vos 20 min. kelio nuo kaimelio centro yra smulkių akmenukų paplūdimys, įsiskverbęs į vieną iš daugelio Maljorkos pakrantės įlankų.

Žygiai po kalnus
Įvairiausių maršrutų ir žygių po kalnus galimybės Maljorkoje – begalinės. Nesvarbu, ar išeitumėte pasivaikščioti pakrantėmis ar vingiuotais kaimo takeliais užkilti į kalnų viršūnes ši sala turi  ką pasiūlyti. Maljorka dažnai dar vadinama „ėjikų rojumi“ dėl savo įvairiaspalvio ir patrauklaus peizažo, nuostabaus klimato bei užslėptų vietelių. Saloje yra dvi pagrindinės kalnų masyvo grandinės – dramatiška ir uolinga Sierra de Tramuntana šiaurės vakaruose ir labiau kalvota bei žalesnė Sierra de Levante rytuose. Tramuntana didesnė bei populiaresnė, tačiau abi kalnų grandinės apsuptos pasakiškų vaizdų.

Vynas
Maljorkoje pagaminama daugiau nei 300 skirtingų vyno rūšių. Taigi vyno gerbėjams ir entuziastams turėtų būti smagu susipažinti su šia Maljorkos kultūros dalimi. Vynas – tai kultūra. Juk jis susijęs su vynuogynais, kurie tapę Maljorkos peizažo simboliu, su vyno rūsiais, kur šis gėrimas laikomas ir saugomas, su jo degustavimu ir su vyno švente, kuri vyksta kiekvieną rugsėjį Binissalem kaimelyje.
Patogiausia bei daugiausia vynuogynų ir vyno rusių per vieną dieną galima apžiūrėti vintage stiliaus Mallorca Wine Express traukinuku, riedančiu per Es Raiguer sritį. Ispanų, anglų ir vokiečių kalbomis vedamo turo metu aplankysite vynuogynus, vyno rūsius, įskaitant ir seniausią visoje Maljorkoje, kuris išlikęs nuo XV a., bei šiuolaikinius vyno fabrikus. Šios nepamirštamos kelionės metu prisiragausite vyno, kokio tik panorėsite: raudono, balto, rausvo bei saldžiojo. Netoli nuo išvykimo taško galima papietauti ar pavakarieniauti žavingam Convent d‘es Marquès restorane pagal a la carte meniu. Suaugusiems tokio turo kaina – 25 eurai (įskaitant užkandžius ir 4 vynų degustacijas).
Maljorkos

Maljorkos

Vyno šventė (Festa des Vermar) vyksta kiekvienais metais rugsėjo antrojoje pusėje Binissalem miestelyje. Šiuo metu rengiamos įvairiausios varžybos, mūšiai bei degustacijos. Tikrai verta sudalyvauti!

Consell blusturgis
Šis blusturgis, rengiamas Consell miestelyje kiekvieną sekmadienį, labai populiarus Maljorkoje. Kaip sakoma: „Vieno žmogaus šiukšlė – kito brangenybė“. Čia tikrai yra kuo susigundyti: knygos, rankdarbiai, drabužiai, baldai, žaislai bei kiti originalūs daiktai.
Consell

Gurmaniška jūros druska
Kompanija „Flor de Sal d‘Es Trenc“ išgauna gryną jūros druską iš Es Trenc paplūdimio. Ši druska labai naudinga sveikatai, nes turi daug mineralų, ypač magnio. Šią ypatingą druską galima nusipirkti visiškai gryną arba paskanintą žolelėmis, prieskoniais ar net rožių, alyvuogių bei apelsinų aromatais. Kompanija giriasi, kad ši druska įtiks bet kokiam gomuriui ir bet kurį patiekalą pavers kulinarijos šedevru. Būtinai nusipirkite šios druskos sau ir šeimai lauktuvių Ses Salines miestelyje esančioje kompanijos parduotuvėlėje.
Druskos

Svajojate apie poilsį  Maljorkoje? Čia galite išsirinkti patį geriausią poilsinės kelionės pasiūlymą į Maljorką.