Nuostabūs kelionių filmukai. Lai šiaušias nugaros plaukai ir Jums:)

video_konv

Sakoma, jog kelionių videoera prasidėjo 1964-aisiais, kai dokumentinių filmų režisierius Brusas Brownas (Bruce Brown) išsivežė du banglentininkus Maiką Hynson‘ą (Mike Hynson) ir Robertą Augustą (Robert August) į kelionę aplink pasaulį medžioti bangų. Iš jų nufilmuotų kadrų gimė filmas „Nesibaigianti vasara“ (Endless Summer), kuris uždirbo daug daug milijonų dolerių ir paskatino atsirasti multimilijoninę banglentininkų kelionių rinką.

Dabar, kai youtube.com ir vimeo.com leidžia laisvai dalintis savo patirtimi ir užfiksuotais vaizdais, galime kasdien kitų akimis stebėti bet kurį pasaulio kraštą. Pristatome keletą įkvepiančių ir labai gražių filmuotų kelionių vaizdų.

Kur, po velnių, Matas?

Turbūt populiariausias pastarųju metų kelionių filmukų herojus – šokantis Matas. Matas, kai jam pabodo kurti videožaidimus, pradėjo keliauti. O šokti (sutikime, tai galima vadinti šokiu) jis mokėjo anksčiau. Gimus keliems video- jis tapo šiek tiek žinomas. Kramtomosios gumos gamintojai paprašė jį apkeliauti pasaulį ir šokti. Kompanija finansavo Mato kelionę. Vėliau Matas keliavo dar kartą. Šįkart – skelbdamas kur bus ir kviesdamas prisijungti visus norinčius. Citata iš Mato puslapio www.wherethehellismatt.com „Jis (Matas) suprato, kad jo prastas šokimas nėra labai jau įdomus ir kad kitiems žmonėms žymiai geriau sekasi prastai šokti tą šokį“.

Štai dvi eilutės iš DUK(dažniausiai užduodamų klausimų)

Klausimas: „Kokią žinutę perduoda tavo video?“

Atsakymas: „Priklauso nuo tavęs. Aš tik šoku“

“Užsiauginau tikrai ilgą barzdą”

Kadaise Kristofas Reheidžas (Christoph Rehage) parėjo iš Paryžiaus namo į Vokietiją. “Tai buvo lengvas 800 km pasivaikščiojimas, netrukęs nė mėnesio”, – prisimena ėjikas. Panašu, kad lengvas pasivaikščiojimas ir labai aiškios gyvenimiškos problemos (kur miegosiu, ką valgysiu) vaikinui patiko. Vėliau, studijuodamas Pekino Kino [:)] akademijoje nusprendė pereiti Kiniją. Nuo Pekino rytuose iki Urumqi vakaruose. Tai yra daugiau nei 5000km.

“Po metų ėjimo per kalnus ir svilinančias dykumas supratau, kad užsiauginau tikrai ilgą barzdą, bet man kažko trūko. Myliu kelionę, skausmą, sutrikimą ir laimę, joje patirtą. Tai daugiau nei kada galėjau prašyti”, – sako keliautojas.

Filmuką siūlome žiūrėti bent keturis kartus ir stebėti skirtingas vietas: a)barzdos ir plaukų augimą b)fono pokyčius c) komentarus po kiekvienu kadru d) dar kartą komentarus, nes vistiek visų perskaityti nespėsit:)

Ar jau atsekėte romantinę istoriją?:)

Judėk, mokykis ir valgyk

Tai trijų video klipukų, skirtų jaunimo kelionių agentūros reklamai, pavadinimai.

3 vaikinai, 44 dienos, 11 šalių, 18 skrydžių 60 tūkstančių kilomentrų, veikiantis vulkanas, dvi kameros ir beveik terabaitas medžiagos – taip trumpai galima apibūdinti Riko Merekio (Rick Mereki) darbus. Filmukai labai profesionaliai sukurti ir nepaisant to, kad tai – reklamos, prikausto dėmesį ir skatina nuoširdžiai dalintis.

Akreipkit dėmesį į “Valgyk” 44 sekundę ir “Judėk” 29 sekundę.

Čia matote “Judėk” video. Jį peržiūrėję rasite ir kitus du:)

Egzotinė – pažintinė kelionė į Antarktidą