Namaste Indija! Arba dvasiniai pasipildymai Šiaurėje. Praktiniai patarimai.

Namaste Indija! Arba dvasiniai pasipildymai Šiaurėje. Praktiniai patarimai.

Nusiteikimas

Labai svarbu pajausti, kokios Indijos norisi, ar pramoginės, ar dvasinės. Atsakymas pasufleruos maršrutą. Šiaurinė Indija –  dvasinis rojus, nuostabių paplūdymių ten nėra. Tačiau papramogauti galima leidžiantis į kalnų žygius, patiriant raftingo malonumus Himalajų upėse. Kitas patarimas, būkite atviri visokiems reginiams ir patirtims. Indija labai skirtinga. Šalia dera nuostabus grožis su karvėmis, besiganančiomis šiukšlyne, besišypsantys nuoširdūs žmonės su apsukriais verslautojais.  Tai visai kita kultūra, todėl supratimas apie grožį, švarą ir tvarką labai skiriasi nuo mūsiškio. Kai kuriose vietovėse viešbučiai itin elementariai įrengti ir kartais tenka pakovoti už švarius rankšluosčius ar patalynę. Nesureikšminkite ir bendraukite, kalbėjimas viską pataiso.

Sveikata

Skiepai vykstant į Indiją nėra privalomi. Rekomenduojama skiepytis nuo Hepatito A+B, Difterijos, Stabligės ir Poliamelito, Vidurių šiltinės ir Meningokokinės infekcijos. Su savimi paimkite vartojamų vaistų, pirmos pagalbos rinkinį.  Būtinai turėkite medikamentų, skirtų virškinimo sistemai atstatyti, turėkite tirpių mikroelementų miltelių, pvz. Rehydron. Grįžus iš šalies, stebėkite savo sveikatą. Kai kurios ligos pasireiškia tik po keleto mėnesių ar pusmečio. Indijoje galite sau leisti aplankyti ir vietinius ajurvedos gydytojus, tai smagi patirtis, o galbūt išgirsite naudingų patarimų, tačiau visuomet kliaukitės savo medicinine tradicija. Rekomenduoju išbandyti ajurvedos masažą.

Transportas

Skrydžio bilietus galite pigiai įsigyti per specialias akcijas ir išpardavimus. Aš skridau su Ukrainos Aviasvit oro kompanija, viskas buvo tiesiog puikiai.

Indijoje patogiausia ir greičiausia keliauti traukiniu, tačiau bilietus į pirmos klasės traukinius geriau užsisakyti iš anksto. Ten, kur nėra traukinių, rinkitės kelionę autobusu, galite nuomotis mikroautobusus kartu su vairuotojais. Pasiteiraukite vietinių turizmo įmonių arba viešbučių. Trumpoms kelionėms miestuose rinkitės rikšas, kelionės kaina 20-40 INR.

Pinigai

Vietinė valiuta yra rupija (INR), jos kursą patikrinkite pavyzdžiui čia, pastaruoju metu už 100 INR gautumėte 5,3 Lt, tačiau vežkitės JAV dolerių arba eurų, kuriuos iškeiskite šalyje. Kainos gana žemos, vis tik yra tradicija užsieniečiams nurodyti aukštesnes kainas.

Vizos

Į Indiją reikalinga viza. Vizą galima užsisakyti BLS International Visa Services – Baltic. Kainos ir reikalavimai keičiasi, todėl aktualią informaciją tikrinkite http://www.blsindiavisa-lithuania.com

Elektros srovė

220 V, reikalingas trišakis adapteris.

Laikas

Laiko juosta GMT+5:30, nuo Lietuvos žiemą  laikas skiriasi 3,5 val., vasarą – 2,5.

Temperatūra

Populiariausia vykti spalio – balandžio mėnesiais.  Šiaurėje, ypač Himalajuose, žiemą gana vėsu, gali snigti bei lyti.  Temperatūra dieną gali būti 11-19 °C,  centrinėje dalyje nuo 21 iki 39 °C.

Drabužiai

Vežkitės lengvus, natūralių medžiagų drabužius. Rekomenduotina, kuo mažiau. Šiaurinei šalies daliai turėkite šiltą neperšlampamą striukę, jei vyksite žiemą. Patalpos nėra šildomos, o žiemos metu ir ankstyvo pavasario mėnesiais naktys gana vėsios, todėl rekomenduojama turėti šiltesnius miego rūbus, vilnones kojines, šiltą megztinį.

Maistas

Indija,

Dažniausiai vegetariškas, apie mėsą tam tikruose miestuose galite pamiršti. Nors meniu įrašyti mėsiški patiekalai, tačiau užsakius tokį patiekalą, greičiausiai gausite neigiamą atsakymą. Maistas spalvingas, naudojama daug prieskonių, gali būti aštrus. Rekomenduojama, tik įvažiavus į šalį keletą parų leisti virškinimo sistemai adaptuotis. Tomis dienomis geriau valgyti daugiau atsivežto sauso maisto, ir rinktis itin švarius restoranus. Vėliau galima būti ne tokiais atsargiais. Vis tik gatvėje gaminto maisto rekomenduoju nevalgyti, kaip ir maisto, dalinamo per šventes šventyklose. Gerkite tik patikimose parduotuvėlėse gerai supakuotą, gamykliniais lipdukais pažymėtą vandenį, negerkite vandens iš krano, net gi rekomenduojama neužsisakyti kokteilių su ledukais. 

Saugumas

Indija,

Indijoje jaučiausi saugiai, išskyrus naktinius klubus. Ten geriau eiti būriu, merginų kompaniją geriau, kad lydėtų vyrai. Vyrams siūlau būti pasiruošusiems atlaikyti vietinių klausimus ir prašymus suteikti leidimą pašokti su viena ar kita mergina, tad vakaras gali būti įtemptas ir darbingas tarpininkaujant.  Rinkitės tas vietas, kurias rekomenduoja vietiniai Jums gerai pažįstami gyventojai, kurių nuomone pasitikite.

Kontaktavimas su vietiniais

Šypsena,

Indai turi visai kitą humoro jausmą, tad ne visuomet suprasite jų juokus ir patys nebūsite suprasti, papasakoję jums įprastą anekdotą. Indai, eidami pro šalį itin smalsiai ir drąsiai žiūri į akis, jeigu patinkate, šypsosi. Norėdami fotografuoti, ar filmuoti vietinius, paprašykite leidimo. Nenustebkite, jei su jumis indai taip pat norės fotografuotis, gali tekti pozuoti keletui nuotraukų su visais dvidešimt giminių. Indijoje gana įprasta tik susipažinus klausti intymių klausimų: ar turite mylimą žmogų, ar esate santuokoje, ar turite vaikų, ką dirbate, kiek uždirbate. Jūsų teisė į nepatogius klausimus atsakyti abstrakčiai. Žmonės šioje šalyje pripratę prie glaudaus kontakto. Prisiliesti prie rankos, glaudžiai stovėti jiems yra naturalu dėl gyventojų gausos. Europiečiui, ypač lietuviui iš vienkiemių krašto su minetiūrine sostine tiesiog gali pristigti savo erdvės, reaguokite atlaidžiai, tam nusiteikite.

 

Jei neturite laiko organizuotis kelionės, žvilgtelkit į Kelionių Akademijos pasiūlymus.