Tenerifė: pirmas kartas. Amžina šiluma, nuostabūs nacionaliniai parkai ir lankytinos vietos Tenerifėje

Pirmas kartas Tenerifėje

Tenerifė – egzotiškas, svetimą planetą primenantis salos peizažas mirga smengančiais į vandenyną juodais vulkaniniais krantais ir smėlio paplūdimiais, kuriuose gimsta pats gražiausias įdegis. Romantikos ieškotojas gali klaidžioti tarp bananų plantacijų, apirusių kolonijinių vilų ir kalkėmis baltintų kaimelių, o linksmybių mėgėjas gali kasnakt pasinerti į klubų ir diskotekų maratoną.Tenerifė garsėja savo karnavalu, kuris rengiamas vasario mėnesį ir tęsiasi iki kovo vidurio. Tai pati populiariausia šventė Kanarų salose, jungianti Venecijos karnavalo puošnumą bei Brazilijos karnavalo aistringumą. Karnavalo iškilmėse, trunkančiose visą vasario mėnesį, dalyvauja tiek suaugę, tiek mažieji salyno gyventojai. Prasidėjus iškilmėms, salos miestų gatvės ir aikštės pasipuošia šventiniais atributais ir prisipildo nesulaikomų linksmybių, kurios nepalieka nuošalyje nė vieno iš dalyvių.Tenerifė yra ideali vieta mėgstantiems golfą. Švelnus Tenerifės klimatas, kai žiemą ir vasarą vidutinė temperatūra neviršija 23–25 laipsnių, pritraukia iš viso pasaulio šio sporto profesionalus ir mėgėjus. Golfo aikštelių rasite ir pietinėje, ir šiaurinėje salos dalyje, o daugelis aukščiausios kategorijos viešbučių siūlo visas paslaugas, reikalingas golfo žaidėjams. Kiekvienas metais Tenerifėje yra rengiami svarbūs tarptautinio lygio turnyrai.

Transportas

Tenerifę iš Vilniaus tiesiogiai galite pasiekti tik užsakomųjų reisų lėktuvais, kuriais į salą skraidina kelionių organizatoriai “Tez Tour” ir “Novaturas”. Taip pat galima skristi iš Vilniaus su persėdimais Europos miestuose.Pigiausia ir patogiausia susisiekimo priemonė Kanarų saluose yra autobusai, kurie išvažiuoja iš įvairių miesto vietų. Jų tvarkaraščius ir išvykimo vietų adresus galite gauti turizmo biure. Bilietą įsigysite stotyje arba iš autobuso vairuotojų. Per šventes ir sekmadieniais autobusų bilietai gerokai pigesni, tačiau ir keliaujančių yra daug daugiau. Šalyje yra kelių rūšių traukinių. Intercity ir Talgo ekspresai patogūs ir greiti, bet brangūs. Pigesni yra tolimųjų reisų keleiviniai traukiniai Omnibus ir Semidirecto. Perkant traukinio bilietus pirmyn ir atgal, suteikiama 25 proc. nuolaida. Kita susisiekimo priemonė Ispanijoje – įvairių tipų laivai, kurie plaukioja vasarą tarp kurortinių pajūrio miestelių. Lėktuvu keliauti šalyje yra brangu, tačiau patogu ir greita. Į didžiuosius Ispanijos miestus bei į kitas pasaulio šalis skrenda ispanų oro linijų “Air Iberia” lėktuvai. Jei naudositės taksi paslaugomis, tai už 1 kilometrą sumokėsite apie 1 eurą (kainą lemia vietovė bei taksi firma). Taksi automobilyje nėra skaitliukų, tačiau kiekvienoje taksi stotelėje yra iškabintas kainoraštis, o sėdant į taksi, dėl visa ko, pasiteiraukite kainos. Jei taksi užsisakysite iš viešbučio ar nakties metu, tai kainos bus aukštesnės. Automobilio nuoma parai Jums kainuos 35 – 100 eurų (kuras į nuomos kainą neįskaičiuotas). Automobilį Jums išnuomos tik tada, jei esate ne jaunesnis nei 21 metų ir turite tarptautinį vairuotojo pažymėjimą bei ne mažesnį kaip 1 ar 2 metų vairavimo stažą. Daugelyje šalies miestų sunkiai galite rasti kur pasistatyti automobilį, nes tam skirtų nemokamų vietų yra mažai, o mokama aikštelė Jums kainuos iki 3 eurų už valandą.

Miegas

Tenerifėje sezono metu viešbučių kainos už parą prasideda nuo 80 Lt žmogui. Keliaujant į Tenerifę pigiausia rinktis iš paruoštų kelionių paketų, į kurių kainą bus įtrauktas ne tik apgyvendinimas, bet ir skrydžiai, pervežimai ir labai dažnai net pilnas maitinimas. Poilsinių kelionių paketų į Tenerifę ieškokite čia (http://www.flyout.lt/poilsines_keliones).

Maistas

Tikriausiai niekas negalėtų skųstis maistu Tenerifėje, ypač tie, kurie mėgsta jūros gėrybes, nes patiekalų su jomis čia gausu. Taip pat Tenerifė vilioja Sangrija ir kitų vynų rūšimis, kurių čia iš tiesų  gausu. Čia rasite ir ispaniškų picų, ir lazanijų ir pačių tikriausių kanorietiškų bulvių (mažos, keptos su lupenomis ir patiekiamos su aštriu padažu). Kainos lygiuoja į pietų Europos kurortą, kai kur net pigiau.

Jūros gėrybės Tenerifėje

Lankytinos vietos Tenerifėje

Teidės parkas – Parkas įsikūręs aplink Teidės ugnikalnį, kuris yra aukščiausia vieta Atlanto vandenyne. Nacionaliniu parku paskelbtas 1954 m. sausio 22 d. ir tai yra vienas seniausių nacionalinių parkų Ispanijoje. Šis parkas yra didžiausias nacionalinis parkas šalyje.
La Gomeros sala – ji vadinama žaliąja sala, nes čia gausu vešlios augalijos, todėl joje mėgsta atostogauti gamtos mylėtojai. Saloje apstu laurų giraičių. O Garachonajaus nacionalinis parkas yra net įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kadangi dėl dažnos sausros čia dažnai užsidega pušys, neišsigąskite lankydamiesi parke sutikę budinčius gaisrininkus. Apskritai, ši Kanarų sala pasižymi netolygiu reljefu ir slėniais, kuri gali net neturėti perėjimų ir kitokio susisiekimo. Taigi kraštovaizdis tikrai visiškai skirtingas nuo mums įprastos žalios, šiek tiek kalvotos lietuviškos žemės. Čia visus pasitinka vešli augmenija, auga palmės ir vietomis galima rasti bananų arba ananasų medžių. Tikra egzotika! Siūloma pasinerti ir pereiti per kvapniųjų lauramedžių plantacijas bei visiškai kitokių, mums neįprastų, augalų miškus. Juose galite sutikti išsikerojusius kaktusus, sustingusios lavos gabalus (La Gomera sala yra vulkaninės kilmės), kerpes ir samanas. Saloje retai lyja, todėl augalai drėgmės prisisotina iš oro, t.y. debesų. Sakoma, kad per metus ši Kanarų sala sulaukia vos 20 lietingų dienų. Viena iš turistų mėgiamų atrakcijų – golfas.

 teide_KONV

La Orotava – tai gražus miestelis šiaurės vakarų Tenerifėje, kuriame daug didingos architektūros, pavėsingų aikščių bei kolonijinių namų. Vienas tokių – Balkonų namas (La Casa de los Balcones), kuris tapęs miesto simboliu. Be jo, svečiuojantis La Orotavoje reikėtų aplankyti gotikinę bažnyčią La Iglesia de la Concepcion, puošnius Viktorijos sodus, Konstitucijos aikštę bei botanikos sodą „La Hijuela del Botanico“. O atvykus į La Orotavą birželio pradžioje galima pasigrožėti įspūdingais smėlio ir gėlių kilimais, kuriais miestas puošiamas per Jėzaus kūno šventę.

La Orotava miestelis

Icod de los Viňos – šio vieno seniausio Tenerifės miestelio labiausiai lankoma vieta – tai Drakono medis. Sakoma, kad šiam medžiui per 1000 metų. Čia taip pat galima aplankyti drugelių fermą.

Tenerifė
Lansarotės sala – kelionė lėktuvu į Lansarotę. Jūs pateksite į Lansarotę – unikalią veikiančių ugnikalnių salą. Aplankysite UNESCO saugomą nacionalinį Timanfaya parką. Ten pamatysite veikiančius ugnikalnius, geizerius, susipažinsite su nepakartojamu vynuogių auginimo būdu vulkaniniame dirvožemyje. Po pietų pervažiuosite į šiaurinę salos dalį, kur nusileisite į „Jameos del Agua“ urvus ir pamatysite gamtos stebuklus – baltuosius krabus.

Guimar piramidės – tai žemos ir retos piramidės, pastatytos iš lavos akmens. Be šių piramidžių, čia taip pat yra muziejus, kino teatras, kavinė bei ekologinių suvenyrų parduotuvė.

Orai Tenerifėje. Kada keliauti?

Tenerifėje tikrai visus metus šilta! Vidutinė mėnesio temperatūra čia svyruoja nuo 18 iki 24 laipsnių šilumos, o vandens temperatūra Atlanto vandenyne – nuo 19 iki 20 laipsnių šilumos. Tokį švelnų ir šiltą klimatą suteikia geografinis artumas Afrikos žemynui, šiltoji Golfo srovė ir nuolat iš Sacharos dykumos per Atlantą pučiantis šiltas vėjas. Visgi didysis sezonas Tenerifėje prasideda nuo lapkričio mėnesio ir tęsiasi iki balandžio. Gegužės – spalio mėnesiais Tenerifėje ypač karšta.

Poilsinė kelionė Tenerifės saloje