Marmaris: pirmas kartas. Poilsiautojų rojus, gardus maistas bei lankytinos vietos Marmaryje

marmaris_KONVjpg

Marmaris – tai Mūlos provincijoje esantis kurortas, siūlantis turistams tiek paprastesnius, tiek pačius geriausius viešbučius. Miestą supa vaizdingi kalnai bei ypač vešli augmenija, todėl Marmaryje dauguma vaizdų – tiesiog kaip iš gražaus atviruko.Kurorte pilna vietinių kavinių, restoranų bei parduotuvių. Tie, kurie nori pašėlti, tai gali padaryti Marmario barų gatvėje, kurioje daug barų, klubų, diskotekų, karaokė bei kokteilių barų. Taigi pramogos ir linksmybės čia vyksta iki paryčių. Marmaryje taip pat nemažai parkų, įskaitant ir vandens pramogų kompleksus, kurie ypač patinka mažiesiems poilsiautojams.
Taigi Marmaris – puiki vieta praleisti atostogas tiek jaunimui, kurie nuolat nori linksmybių, tiek šeimoms su mažais vaikais, tiek romantiškom porelėm, kadangi kurorte rasite ir atokesnių bei ypač vaizdingų vietų, kuriuose galėsite stebėti saulėlydžius.

Transportas

 Su didžiausių Lietuvoje turo operatorių užsakytais skrydžiais iš Vilniaus tiesiogiai pasieksite Dalamano oro uostą, esantį netoli Marmario. Dauguma turo operatoriai siūlo visą kelionės paketą su skrydžiu, pervežimu, apgyvendinimu ir dažnai su pilnu ar net „viskas įskaičiuota“ maitinimu. Norint užsisakyti vien skrydį, jo kaina gali svyruoti nuo 600 iki 1300 Lt. Pervežimo kaina autobusu iš oro uosto iki Marmario kainuos apie 33 Lt į abi puses.

Miegas

Marmaryje galima rasti daugybę 2-5 žvaigždučių viešbučių bei pensionų, svečių namų, motelių, privačių vilų, atskirų, nuošalių sodybų. Kaip jau buvo rašyta aukščiau, keliaujant į Marmarį apsimoka pirkti jau sudarytą poilsinės kelionės paketą, į kurį įeina skrydžiai, pervežimas, apgyvendinimas bei dažnai ir maitinimas. Poilsinių kelionių paketų į Marmarį ieškokite čia , o norėdami užsisakyti viešbutį atskirai, galite tinkamiausią iš jų susirasti čia.

Maistas

Turkija garsi dėl savo turtingos virtuvės, dažnai vadinamos viena geriausių visame pasaulyje. Čia maistas labai įvairus, ir tikrai ne vien tik kebabai ar tuškiški skanėstai. Ji puikiausiai tiks tiek vegetarui, tiek sveikuoliui, tiek meseėdžiui, tiek visokį maistą mylinčiam žmogui. Dauguma viešbučių Marmaryje siūlo „viskas įskaičiuota“ maitinimo tipą, todėl jį pasirinkus dažnai turistai nusprendžia neleisti papildomai pinigų maistui. Visgi patartina užsukti į vietinę turkų kavinę ar restoranėlį ir paragauti vietinių gėrybių, šviežios žuvies, turkiško skanėsto – baklavos bei pagurkšnoti turkiškos kavos ar arbatos (cay).

food

Lankytinos vietos Marmaryje

Marmario pilis – šioje pilyje yra įsikūręs Marmario muziejus, kuris yra suskirstytas į septynias dalis, dvi iš jų – archeologijos salės, viena – etnografijos, o likusios – meno galerijos ir saugyklos.

Soknatys fontanai – puikus reginys, po kurio visi lieka patenkinti ir sužavėti. Pagal muzika ir šviesas šokantys fontanai stebina net ir išrankiausius turistus.

Kleopatros sala – ilsintis Turkijoje tiesiog būtina aplankyti Gekova įlankoje plūduriuojančią faraonės Kleopatros salą. Salą jai padovanojo mylimasis imperatorius Antonijus. Meilės įrodymui salos buvo negana, tad į ją buvo plukdomas smėlis net iš Šiaurės Afrikos, kadangi tikrasis nepatiko mylimajai. Legenda skamba neįtikėtinai, tačiau būtent tokios struktūros smėlis randamas tik Kleopatros saloje ir Šiaurės Egipte.

Rodos sala  – atostogaujant Marmaryje rekomenduojama nuplaukti į Graikijai priklausančią Rodo salą, kuri pasižymi senoviniais miesteliais, ištaigingomis vilomis bei besidriekiančia neapgyvendinta pakrante su daugybe vaizdingų paplūdimių… Šis peizažas itin žavi keliautojus, atvykusius pasigrožėti Rodo salos kraštovaizdžiu bei pajusti jos dvasią.

stulpas

Miros miestas  – vienas iš nedaugelio senovinių miestų (pastatytas V a. pr. Kr.), kuriame iki šių dienų išliko Likijos sąjungos metu iškaltos namų tipo kapavietės bei graikų-romėnų teatras.

Kekovos sala – išvysite gamtos ir istorijos sintezę – paskendusį miestą. Tačiau plaukiodami šioje įlankoje teks dairytis ne į šonus, o į po vandeninį pasaulį.

Sunken city off the island of Kekova, Kekova Sound (Turquoise Coast), Turkey

Orai

Marmariui yra būdingas Viduržemio jūros klimatas: karšta ir drėgna vasara, lietinga žiema. Lietus labai mažai tikėtinas (nebent nuo gegužės iki spalio). Vasarą temperatūra gali siekti daugiau nei 40° C karščio, todėl čia būna ypač karšta. Rugsėjį ir spalį dar šilta ir šviesu, todėl dauguma turistų nori apsilankyti čia ankstyvą rudenį.

Domina poilsis Marmaryje? Poilsinių kelionių į šį kurortą ieškokite čia.