Sicilija: pirmas kartas. Vynuogynai, vulkanai ir lankytinos vietos Sicilijoje

aaa

Sicilija – ta piečiausias Italijos regionas, įsikūręs nuostabaus gamtovaizdžio saloje tarp Europos ir Afrikos. Vos pradėję leisti pirmąsias atostogų minutes Sicilijoje būsite nustebinti palmėmis, kvepiančiomis apelsinmedžių giraitėmis, egzotiška architektūra, kurioje atsispindi graikų, romėnų, Bizantijos, arabų, prancūzų, ispanų, austrų ir britų palikimas. Sicilijos kraštovaizdyje dominuoja Etna – didžiausias aktyvus vulkanas Europoje. Vakarinėje salos dalyje karaliauja Palermas – salos sostinė su daugybe lankytinų vietų Sicilijoje, o pietuose – barokinės architektūros miesteliai, kaimeliai ir ramūs paplūdimiai. Kad ir kas jums arčiausiai prie širdies, visgi atostogaujant Sicilijoje patartina pasimėgauti un poco di tutti (liet. viskuo po truputį).

Kelionė

Transportas

Žemų kaštų oro bendrovė „Ryanair“ vos prieš šventes paskelbė džiugią naujieną , kad nuo 2013 m. balandžio mėn. dukart per savaitę bus vykdomi tiesioginiai skrydžiai tarp Kauno ir Trapanio (Sicilija). Pigių bilietų į Trapanį ieškokite čia . Atvykę į Trapanį kitus miestus galėsite pasiekti autobusu ar traukiniu. Atostogaujant Sicilijoje patartina išsinuomoti automobilį ir apvažiuoti visą salą. Nuomos kaina savaitei – apie 120 eurų. Užsisakyti automobilio nuomą internetu galite paspaudę čia.

Miegas

Pigiausia nakvynė Sicilijoje kainuoja apie 80 Lt/asm. Pigių viešbučių Sicilijoje ieškokite čia.

Maistas

Makaronai, risotto, ką tik iškepta traški focaccia ir pikantiškos jūros gėrybės, kaip ant grotelių kepta kardžuvė ar įdaryti kalmarai – visa tai laukia jūsų sicilietiškos fiestos metu. Raudono vyno mėgėjai galės mėgautis nebrangiu rubino spalvos gėrimu, o norintys išbandyti kažką itin autentiško turės galimybę paragauti saldaus Marsala vyno, kilusio iš tokio paties pavadinimo miestelio, esančio Sicilijos vakaruose. Vertėtų paraugauti ir tikro ricotta sūrio, kurį dievina visi Cosa Nostra krašto gyventojai. Be to, su juo gaminami skanėstai cannoli. Saldumynų mėgėjams nepatartina atsisakyti brioche con gelato – prancūziško ragelio, įdaryto itališkais ledais, kurį rasite kurioje nors iš daugybės Palermo pasticcerie (saldumynų krautuvėlės Italijoje).
Viešėdami salos sostinėje apsilankykite vienoje iš trattorie, esančių šalia Capo, Ballaro‘ ir Vucciria turgų. Būtent čia susitelkusios tokios užeigos, kuriose vyrauja Sicilijos gyventojų mėgstama virtuvė – cucina casareccia (namų virtuvė). Viena geriausių – Zia Pina, įsikūrusi Argenteria gatvėje.

Sicilijos

Sicilijos

Lankytinos vietos Sicilijoje


Palermas

Palermas – energinga Sicilijos sostinė su šiek tiek daugiau nei 600 tūkst. gyventojų. Senovės istorijoje Sicilijos sala buvo sankryžoje tarp pagrindinių prekybos kelių Viduržemio jūroje. Taigi per ją keliavo finikiečiai, romėnai, Bizantijos graikai, arabai, normanai ir ispanai. Dėl turtingo istorinio ir kultūrinio palikimo Palermas ypač traukia keliautojus, kurie be šio aspekto čia ras ir išraiškingas palmes, kriaušes, bengalinius fikus – tikras botanikos katilas!

Kelionė

Aplankykite La Martorana bažnyčia, kurioje žavėsitės 12 a. mozaikomis, Rodžerio II – ojo privačia koplyčią (Capella Palatina). Nepraleiskite progos užsukti į Palazzo Riso šiuolaikinio meno galeriją.
Katakombos – tai lankomiausias Palermo objektas, pastatytas po Kapucinų vienuolynu. Prieš kelis šimtus metų katakombose buvo laidojami kilmingieji visuomenės nariai. Dabar čia saugoma daugiau nei 8000 balzamuotų mumijų.
Ballarò turgus – tai miesto turgus, kuriame gausu sicilietiškų gėrybių: vaisių, daržovių, sūrio, alyvuogių, mėsos ir žuvies.

Sirakūzai

Sirakūzai – tai Sicilijos pietryčiuose esanti provincija ir tokio paties pavadinimo miestas, žymiojo matematiko Archimedo tėvynė. Sirakūzai šiuo metu tarsi išgyvena savąjį Renesansą, o žmonės, norintys įsigyti antrus namus, renkasi Sirakūzų dalį – Ortygia. Tai senas miestelis, iš trijų pusių apsuptas jūra, o ketvirtoji pusė sujungta trimis mažais tilteliais su sala.
Viešint Sirakūzuose patartina aplankyti archeologinį parką (Parco Archeologico), kuriame išvysite senovinį graikų teatrą, pastatytą 5 a. pr. Kr. Ypač žavi Duomo di Siracusa – Sirakūzų katedra, išsiskirianti ypač puošniu architektūriniu stiliumi.

Kelionė

Etna ir Taormina

Taormina – miestelis rytinėje Sicilijos dalyje. Ji buvo atrasta tik 18 a., kai keliautojai iš Europos ieškojo saulės žiemos metu. Taorminas geografinė padėtis pavydėtina dėl atsiveriančių vaizdų: jūra, gamta, kurioje vyrauja kvepiantys jazminai, žydintys net gruodžio mėn., bei simbolinė Etna. Be to, Taorminoje galima pasigrožėti senovinių graikų teatru, nuo kurio atsiveria ikoniški bei į atvirutę panašūs Sicilijos vaizdai.
Norint geriau susipažinti su Etnos ugnikalniu geriausia leistis į ekskursiją su profesionaliu gidu.

Kelionė

Graikų paminklai (Agrigento, Selinunte, Segesta)

Šie trys graikų paminklų kompleksai (pietinėje ir vakarinėje Sicilijos dalyse) lygiai tokie patys, kokius pamatytumėte tikrojoje Graikijoje. Agrigento – pats žinomiausias, kuriame archeologinis palikimas susitelkęs „Paminklų slėnyje“ (it. Valle dei Tempi).
Seregesta paminklai – arčiausiai Palermo. Čia galima patyrinėti dorėninio stiliaus architektūrą.

Piazza Armerina

Beveik salos centre esanti Piazza Armerina – tai Ennos provincijos dalis ir tokio paties pavadinimo labai gražus miestelis. Jis ypač garsus dėl romėniškų mozaikų, esančių apie 5 km nuo miestelio Casale viloje (Villa del Casale). Tai unikalios ir vienos brangiausių mozaikų visame pasaulyje, kurias verta pamatyti atostogaujant Sicilijoje.

Kelionė

Kelionė

Orai Sicilijoje. Kada geriausia keliauti?

Geriausia keliauti į Siciliją balandžio – birželio ir rugsėjo – spalio mėnesiais, kai oras šiltas ir labai malonus. Be to, taip išvengsite masės žmonių paplūdimiuose ir lankytinose vietose Sicilijoje. Rugpjūčio mėn. Sicilijoje – pats pikas, taigi geriausia vengti keliauti į Siciliją paskutinį vasaros mėnesį.

Pažintinė kelionė “Malta – Sicilija- Italija…saulės imperija”

Poilsinė kelionė į Siciliją

Pažintinė kelionė “Sicilija …saulės sala – Katanija”

Pažintinė kelionė į Siciliją “Sicilija – Viduržemio jūros citadelė”