Kipras: pirmas kartas. Dievai ir deivės, švelnus klimatas ir lankytinos vietos Kipre

Kipras: pirmas kartas. Dievai ir deivės, švelnus klimatas ir lankytini objektai

Kipras – sala, kurioje, pasak legendos, gimė graikų grožio ir meilės deivė Afroditė. Tai trečia pagal dydį sala Viduržemio jūroje po Sicilijos ir Sardinijos, esanti į pietus nuo Turkijos ir į vakarus nuo Libano ir Sirijos. Kipre yra ne vienas kurortas, kurį dievina poilsiautojai: tai Ayia Napa, Kirenija, Larnaka, Limasolis ar Pafosas. Visi jie gali pasigirti puraus smėlio paplūdimiais, žydru ir skaidriu jūros vandeniu, egzotiškomis palmėmis, kurios įsiterpusios tarp senosios civilizacijos paminklų bei šiuolaikinių viešbučių, restoranų ir naktinių klubų.

Transportas

Iš Kauno tiesiogiai su Ryanair galima nuskristi iki Pafoso miesto per šiek tiek greičiau nei 4 val. Tačiau turbūt patogiausia pirktis jau iš anksto paruoštą poilsinės kelionės paketą, į kurį įeina skrydis, pervežimas ir apgyvendinimas.

Miegas

Kaip jau buvo minėta aukščiau, keliaujant į Kiprą, pigiausia rinktis sukomplektuotą kelionę iš skrydžio, pervežimo ir apgyvendinimo. Taigi norėdami paatostogauti Kipre ir nesukti galvos, kaip nuskristi, pasirinkti geriausią viešbutį bei iki jo nusigauti.

Maistas

Kipro virtuvė – tai graikų ir turkų gastronomijų mišinys. Čia ypač mėgstama barbekiu stiliumi kepta vištiena ir aviena bei užkandžių rinkinys meze – tai mėsos ar žuvies patiekalas, pateiktas su įvairiais rūgščiais ar aštriais padažais. Taip pat šalyje vertėtų paragauti avies sūrio Halloumi, saldaus desertinio vyno Commandaria bei stiprios ir aromatingos kavos, kuri pateikiama įvairiomis formomis – tai sketo, metrio ir glyko.

Lankytinos vietos

Nikosija – tai Kipro sostinė ir didžiausias salos miestas, kuris 1963 m. buvo padalintas į šiaurinę (valdoma turkų) ir pietinę (kontroliuojama graikų). Nikosijos senamiestį supa XVI a. venecijiečių statyta gynybinė siena. Čia taip pat yra nemažai bažnyčių bei mečečių, kurių žinomiausia – turkiškoje dalyje esanti Selimiye mečetė.

Kirenija – tai dailus miestelis šiaurinėje Kipro pakrantėje ir geriausiai žinomas dėl savo istorinio uosto ir pilies, kuri pasitarnavo bizantiečiams, Osmanams, venecijiečiams ir britams. Čia yra XII a. koplyčia, kurioje laikomas romėnų kapitolijus, bei nuskendusio laivo muziejus.

Kirenija.

Chiroktija – tai archeologinė vieta, esanti pietinėje salos dalyje, kurioje galima pamatyti neolito laikų gyvenvietės liekanas.

Troodos kalnai – tai didžiausias kalnų masyvas Kipre, kuriame yra ir aukščiausias salos taškas – Olimpo kalnas (~1900 m).Čia yra ne viena bažnyčia, cerkvė bei kitų pastatų, tarp kurių žinomiausias – XI a. pastatytas Kiko vienuolynas.

Troodos

Pafosas – tai Afroditės mitinė gimtinė. Čia galima aplankyti karalių kapus bei archeologinę sritį, esančią šalia uosto, kuriame pamatysite žymiąsias Pafoso mozaikas, Odeono teatrą ir Bizantijos laikų tvirtovę.

Oras

Į Kiprą galima keliauti bet kuriuo metų laiku, nes oras čia – visada puikus. Liepa ir rugpjūtis – patys populiariausi mėnesiai, tačiau tada kurortai būna pilni žmonių, tvyro dideli karščiai, be to, ir kainos aukštokos. Todėl ilsėtis Kipre laisvai galima ir balandžio – gegužės bei rugsėjo – spalio mėnesiais, kai saulė dar gana stipri, o turistų kur kas mažiau.

Poilsinių kelionių pasiūlymai į Kiprą