Sardinija: pirmas kartas. Smaragdo spalvos jūra, uolingi kalnai, žvejų laiveliai ir lankytinos vietos Sardinijoje

Sardinija: pirmas kartas. Smaragdo spalvos jūra, uolingi kalnai, žvejų laiveliai ir lankytinos vietos Sardinijoje

Sardinijos sala, priklausanti Italijai, savo grožiu ir istorija nenusileidžia kitoms Viduržemio jūros puošmenoms kaip Sicilija, Kapris, Korsika, Maljorka ar Malta. Be to, gražioji Italijos sala neknibžda nuo turistų gausybės – čia vyrauja atsipalaidavusi atmosfera, kuri ypač tinkama romantiškam poilsiui dviems ar atostogoms su vaikais. Sardinijoje rasite vienus gražiausių paplūdimius visame pasaulyje, kvapą gniaužiančius kaimo vaizdus bei turtingą istorinį palikimą, kurį per tūkstantmečius formavo finikiečiai, romėnai, piziečiai, genuiečiai, ispanai ir italai. Taigi informaciją, kaip atvykti, kur pavalgyti bei apsistoti ir kokias lankytinas vietas Sardinijoje aplankyti, rasite šiame straipsnyje.

Transportas

Kol kas Sardiniją galima pasiekti tik skrydžiais su persėdimu. Tačiau nuo 2013 m. pavasario žemų kaštų oro bendrovė „Ryanair“ vykdys tiesioginius skrydžius iš Kauno į Kaljarį – Sardinijos sostinę. Taigi pasiekti pasakiško grožio salą bus tikrai paprasta. Pigių skrydžių į Sardiniją 2013 m. ieškokite čia.

Vienas žymiausių kurortų Sardinijoje – Algeras. Tačiau kiti kurortai, kaip Orosei, Olbia, Santa Teresa, Bosa, Tempio ar Stintio, irgi verti dėmesio. Visus kurortus iš oro uosto tiesiogiai ar su persėdimais pasieksite autobusais ar traukiniais.

Maistas

Sardinijos virtuvė balansuoja tarp Italijos, Ispanijos ir Tuniso kultūrų. Taigi čia maistas visada šviežias ir skanus nuo naminio stiliaus patiekalų iki Mišelin žvaigždučių šedevrų. Salos šiaurė garsi dėl savo kiautuotųjų vėžiagyvių. Norintys paragauti autentiško Sardinijos maisto turėtų apsilankyti restorane „La Saltara“.

Pigi

Miegas

Pigiausia nakvynė Sardinijoje kainuoja apie 90 Lt. Norėdami surasti ir rezervuoti tinkamą viešbutį Sardinije spauskite čia.

Lankytinos vietos Sardinijoje

Paplūdimiai – Sardinija garsiausia dėl savo puraus balto smėlio paplūdimių, puoštų išraiškingomis uolomis, ir skaidraus Viduržemio jūros vandens. Taigi dauguma žmonių, atvykę į šią salą, neveikia nieko daugiau, nes jiems tiesiog nepavyksta atsitraukti nuo šio natūralaus gamtos grožio. Vienas įspūdingiausių paplūdimių Sardinijoje – Cala Goloritze. Šį stebuklą rasite tarp Orosei ir Baunei miestelių.
Kitas be galo gražus ir žinomas paplūdimys Sardinijoje – Vilassimius.

Paplūdimiai

Amfiteatras – tai II a. senovės romėnų pastatytas amfiteatras, esantis salos sostinėje – Kaljaryje.

Pigi

Senosios gyvenvietės Supramonte kalnuose – prieš maždaug 3000 metų Sardinija buvo išmarginta granitiniais stebėjimo bokštais, o griuvėsiai šių senųjų nuraghi tipo struktūrų išlikę iki šiol. Patartina užkopti į kalnus pasižiūrėti šių statinių bei pasimėgauti žemiau atsiveriančiais Viduržemio jūros vaizdais.

Pigi

La Maddalena – miestelis, įsikūręs atskiroje tokio pat pavadinimo salytėje Sardinijos šiaurėje, vietinių gyventojų vadinamas „Mažuoju Paryžiumi“. La Maddalena sužavės nuostabiais paplūdimiais bei jaukiu senamiesčiu. Salelę pasieksite keltu arba laiveliu.

Pigi

Bosa – tai dar vienas žavus bei romantika dvelkiantis miestelis, verčiantis įsimylėti tiek ramaus poilsio mėgėjus, tiek istorijos aistruolius. Įvairiausi kelionių gidai vadina Bosa „neatrasta brangenybe“. Miestelis ypač traukia dėmesį dėl savo spalvingos architektūros namų bei viduramžiškų gatvelių.

Pigi

Orai Sardinijoje

Geriausias laikas vykti į Sardiniją – gegužės – liepos mėnesiais, kai oras šiltas, žydi gėlės, o vakarai gaivūs. Rugpjūčio mėn. kasmet vyksta Ferragosto šventė (liet. Žolinės), kurios metu dauguma parduotuvių ir restoranų būna uždaryti. Žiemą orai Sardinijoje dažnai būna drėgni, todėl šiuo sezonu kai kurie viešbučiai ir restoranai uždaromi.

Pažintinė kelionė į Siciliją “Malta – Sicilija- Italija…saulės imperija”

Poilsinės kelionės pasiūlymas į Siciliją

Pažintinė kelionė  ”Sicilija …saulės sala – Katanija “

Pažintinė kelionė “Sicilija – Viduržemio jūros citadelė”