Kelionė ieškantiems saugumo: 5 taikiausios pasaulio šalys

Šventykla Butane

Pasaulis darosi vis neramesnis, tad keliaudami pradedame atsižvelgti ne tik į lankytinų objektų grožį, bet ir į saugumo faktorių. Kol į kai kurias Azijos ar Afrikos šalis vykti griežtai nerekomenduojama, Ekonomikos ir taikos institutas paskelbė taikiausių pasaulio valstybių indeksą. Lengviau atsikvėpkite ir drąsiai kraukitės lagaminą – čia reikės rūpintis tik tuo, kaip suspėti aplankyti visas gražiausias šalies vietas.

1. Australijoje reikia bijoti tik karščio

Devintą vietą saugiausių pasaulio šalių sąrašuose užimanti Australija dažnai tituluojama geriausia gyventi pasaulio valstybe. Čia politinė sistema stabili, o nusikalstamumo lygis itin žemas, tad bijoti reikia nebent dykumų karščio ar laukinių gyvūnų. Dėl šio nedidelio pavojaus neverta užsibūti didmiesčiuose, tad būtinai aplankykite Žydrųjų kalnų nacionalinis parką. Taip pavadintas dėl melsvos miglos, kurią sukuria galybė eukalipto medžių, 664 tūkst. akrų plotą užimantis draustinis talpina gilius tarpeklius, sraunius krioklius bei aborigenų išpaišytas uolas.

Australija

2. Sunkiai pasiekiama laimingiausia pasaulio šalis

Nors Pietų Azija nėra pats draugiškiausias regionas, Kinijos ir Indijos apsupta Butano karalystė sugeba išlaikyti vienos saugiausių pasaulio valstybių vardą. Laimingiausia pasaulio tauta vadinami butaniečiai labai religingi, tad nusikalsti prieš svetimšalius nė nekyla mintis – čia drąsiai važiuoja ir „solo“ keliautojos. Be to, mažiau nei milijoną gyventojų turinti valstybė nepriima pavienių turistų, tad išvykas organizuojančios agentūros svečių saugumu pasirūpina visu šimtu procentų. O jiems belieka tyrinėti kvapą gniaužiančius Himalajų kalnus ir ant jų šlaitų įsikūrusias šventyklas.

Šventykla Butane

3. Nepabūgę šaltuko renkasi Kanadą

Didžiausiu Kanados siaubu keliautojai įvardija žieminį šaltį, tad nenuostabu, jog didžioji JAV kaimynė pateko į saugiausiųjų šalių indeksą. Tiesa, lietuviams žemiau 20 laipsnių nukrentantis termometro stulpelis – anokia egzotika, o mandagieji kanadiečiai ledo luitus išnaudoja kaip medžiagą statyti barus ar gaminti skulptūras. Vis dėl to geriausia Kanadą lankyti šiltuoju metų laiku, kai galėsite grožėtis Niagaros kriokliu pilnu pajėgumu – stebėti su milžinišku trenksmu iš daugiau nei 50 metrų aukščio krentančius purslus.

Niagaros krioklys

4. Naujojoje Zelandijoje – ramybė ir purvo vonios

Naujoji Zelandija saugumu lenkia net kaimyninę Australiją, tad čia neteks imtis jokių ypatingų atsargos priemonių. Žinoma, nederėtų visų pinigų laikyti užpakalinėje kišenėje ar naktį vaikštinėti neapšviestais skersgatviais, tačiau įsitempti ir nekišti nosies iš viešbučio tikrai neverta. Būtinai užsukite į šiaurinėje šalies dalyje įsikūrusį Rotorua miestą. Jį supa galybė purvo vonių bei gydančių karštųjų versmių, kuriose atgausite ilgo skrydžio metu prarastas jėgas.

Karštosios versmės Rotorua mieste, Naujoje Zelandijoje

5. Geriausiame pasaulio mieste – kerintys vaizdai

Egzotiškoji Japonija taip pat pakliuvo į saugiausių valstybių dešimtuką, o jos sostinė Tokijas leidinio „Monocle“ duomenimis buvo išrinktas geriausiu miestu pasaulyje. Nors kišenvagių pasitaiko visur, čia grėsme gali tapti tik pikti vietinių žvilgsniai, kurių sulauksite tuo atveju, jei viešajame transporte garsiai čepsėsite. Todėl nesijaudindami dėl saugumo nepamirškite aplankyti vieną įspūdingiausių šalies vietų – 3776 metrų aukščio aktyvų Fudži ugnikalnį, kurį geru galima matyti iš beveik bet kurio Tokijo taško.

Tokijus

Norite keliauti, bet nerimaujate dėl savo saugumo? Straipsnyje aprašytas šalis aplankyti tikrai verta, nes jos ne tik įdomios, žavi nuostabiu kraštovaizdžiu ir turi begalę lankytinų objektų, tačiau ir pripažintos vienomis iš saugiausių pasaulyje.

Egzotinių kelionių į Australiją yra net keli tipai. Galite pasirinkti tiek kelionę su gidu iš Lietuvos, tiek su anglakalbėmis grupėmis, bei nuspręsti, kurie lankytini objektai yra jums aktualiausi. Egzotinės pažintinės kelionės į Australiją » Nuostabaus grožio Kanada egzotinės kelionės metu suporuota su ne ką mažiau įspūdinga šalimi – JAV. Pamatykite Monrealį, Kvebeką, Torontą, Niagaros krioklį, o taip pat Bostoną, Vašingtoną ir Niujorką. Egzotinės pažintinės  kelionė JAV-Kanada » Oklandas, Salų įlanka, Kuko kalno nacionalinis parkas,  „Žiedų valdovo“ filmavimo vietos. Visa tai galite pamatyti egzotinės kelionės į Naująją Zelandiją metu. Egzotinės pažintinės  kelionės į Naująją Zelandiją » Į Japoniją, kaip ir Australiją, siūlomi net keli kelionių tipai. Tiek su vadovu iš Lietuvos, tiek su anglakalbiu gidu. Egzotinės pažintinės kelionės į Japoniją »