Pasaulio kampeliai gyvūnų mylėtojams

kampelis gyvūnų mylėtojams

Mums laukinė gamta suteikia nepaprasto grožio bei padeda perteikti laukinę dvasią, o gyvūnams laukinė gamta – nenuginčijamai nepakeičiami namai. Sunku apsakyti tą jausmą, kai gali akimis paglostyti tokius egzotiškus gyvūnėlius kaip  lemūras, taryras ar tamarinas. Tikriausiai kiekvienam gyvūnų mylėtojaui per kūną perbėga šiurpuliukai, kai išgirsta liūto riaumojimą, o aplinkui tik laukinė gamta, kurioje viskas gyva ir tikra, kur nėra nieko nenatūralaus, kur aidi   nuostabiausių paukščių čiulbėjimas. Ar nenuostabu stebėti, kaip gamtoje natūraliai užgimsta draugystė ar kaip kiekviena gyvybė kovoja dėl savo išlikimo? Juk laukinė gamta – tai pats tikriausias ir unikaliausias dalykas Žemėje, kuris taip vilioja gamtos mylėtojus.

Pasaulio kampeliai gyvūnų mylėtojams

Brazilija

Brazilija – tai šalis, kuri traukte traukia ne tik gamtos grožybėmis, bet ir gyvūnų įvairove. Šioje šalyje priskaičiuojama iki 600 rūšių žinduolių, dauguma iš jų – reti. Nuvykus į Braziliją galima pamatyti tapyrą (tai keistas gyvūnas, vienu metu panašus į antilopę ir kiaulę), skruzdėda (gyvūnas nepaprastai ilgu liežuviu). Keliautojai, besižavintys kačių atstovėmis, galės akimis paglostyti pumą, panterą, žagutiriką. Tie, kurie neatsispiria mieliems bei trapiems gyvūnėliams, tūrėtų nuvykti į Brazilijos vakarus, kur gyvena Imperatoriškasis tamarinas. Tai – be galo mielos išvaizdos voverė – beždžionė, kuri tikriausiai nepaliks nė vieno abejingo.

Brazilija

Afrikos safaris

Safari pirmiausiai asocijuojasi su laukine gamta, savana, džiunglėmis, kalnais, karšta saule ir vėju. Tačiau labiausiai šis egzotinis pasaulio kampelis vilioja laukiniais, laisve nevaržomai besimėgaujančiais gyvūnais. Tai tikriausiai nenuginčijamai pati nuostabiausia vieta, kuri padeda sukurti tobulą ryšį tarp žmogaus ir gamtos, stebėti ir žavėtis liūtais, leopardais, buivolais, drambliais, krokodilais, juodaisiais raganosiais ir kitais laukiniais gražuoliais. Pasaulyje yra nedaug tokių vietų, kur galima išvysti visus šiuos gyvūnus. Tai – Kenija, Tanzanija, Botsvana ir Pietų Afrikos Respublika.

Afrikos safaris

Madagaskaras

Madagaskaras – kitaip “Gamtos lobių sala”, turinti daugiau nei 615 rūšių gyvūnų. Madagaskare kiekvienas gamtos mylėtojas atras savo kampelį. Sala garsėja nepaliestais ir natūraliais gamtos draustiniais: Berenty, Andasibia-Mantadia, Ranomafama ir begale kitų. Juose galėsite pasigrožėti unikalia salos fauna ir flora.  Čia gyvena lemūrai – tikriausiai neegzistuoja pasaulyje mielesnis sutvėrimas. Jie dainuoja stulbinančiai panašiai kaip banginiai. Taip pat Madagaskare ropoja briliantais spindintys driežai, fosos (plėšrūnai, pumos ir šuns hibridai) ir tūkstančiai kitų gyvūnų. Saloje rengiami specialūs turai paukščių mylėtojams. Saloje taip pat galima pamatyti daugiau nei 1200 orchidėjų rūšių.

Madagaskaras

Galapagų salynai

Ši vieta dėl savo unikalios gyvūnijos ir augalijos įvairovės yra saugoma. Tik nedaugelis žino, kad net  penktadalio šiose vietose gyvenančių žuvų nerasime niekur kitur visame pasaulyje. Čia taip pat gyvena labai retų vėžlių rūšys, flamingai, ruoniai, Galapagų kormoranai ir kitų rūšių gyvūnai. Šiose salose galima grožėtis dinozaurų laikus primenančiomis iguanomis, dideliais ir įspūdingais vėžliais, smalsiais ir žaismingais ruoniais. Galapagų salynuose gyvena nuostabūs paukščiai, kurie neturi baimės sindromo, taigi yra linkę lestis paglostomi. Čia pamatysite ir dar daugelį gyvūnų, kurie yra nuostabūs ir verti žmogaus stebėjimo.

Galapagu salos

Rantamboro nacionalinis parkas, Indija

Viena geriausių vietų stebėti mūsų laukinės gamtos stebuklus – gyvūnus. Viso pasaulio keliautojai į Indiją traukia susitikti su džiunglių valdovu – tigru. Ši gamtos vieta yra labai dėkinga tigrų mylėtojams, kadangi daugelis jų pripratę prie automobiliuose sėdinčių žmonių, todėl dažnai pasirodo ir dienos metu. Atvykėliai, kuriems itin pasisekė, yra net stebėję medžiojančius tigrus. Čia esantys sodrūs miškai ir dideli savanos plotai sukuria kur kas didesnį laukinės gamtos įspūdį.

Rotamboro parkas

Egzotinių- pažintinių kelionių pasiūlymai į Braziliją

Egzotinių – pažintinių kelionių pasiūlymai į Keniją

Egzotinių – pažintinių kelionių pasiūlymai į Madagaskarą

Egzotinių – pažintinių kelionių pasiūlymai į Indiją