Penkios viliojančios kryptys užkietėjusiems solo keliautojams

Aliaska

Keliauti į egzotiškiausius pasaulio kampelius ryžtasi tik vienetai, tad drąsiausiems rasti kompanioną neretai tampa sunkia užduotimi. Būtent todėl sparčiai populiarėja solo kelionės, kurioms neabejingos darosi ir moterys. Išvykos be draugų ar artimųjų suteikia galimybę ne tik bet kada keisti planus nesukant galvos dėl partnerio, bet ir susipažinti su galybe naujų žmonių.

1. Vienatvę gydantis ekstremalus sportas

Naujojoje Zelandijoje laukia tiek kraują kaitinančių pramogų, jog iškart pamiršite, kad atvykote vieni: šoksite su guma į gilius tarpeklius, važinėsite kateriais bei leisitės į žygius gražiausiose šalies vietose. Būtinai išbandykite geriausia trasa pasaulyje vadinamą Milfordo kelią, kuriuo žygiuodami išvysite daugiau nei pusės kilometro aukščio Sutherland krioklį, apsuptą ledynų suformuotų slėnių bei stačių kalnų, bei greta tekančią smaragdo spalvos Klintono upę. Beje, Naujoji Zelandija patenka į saugiausių pasaulio valstybių dešimtuką, tad čia keliaudami vieni galėsite kiek lengviau atsikvėpti.

Šuolis guma, Naujoji Zelandija

2. Bali apylinkės – sielos atgaivai

Pamenate filmą „Valgyk, melskis, mylėk“, kuriame žavingosios Julios Roberts įkūnijama herojė keliaudama gydėsi sielos žaizdas? Pakartoję kino juostos scenarijų bei nuvykę į Bali salą nepasigailėsite ir jūs. Net jei atsibos lepintis saulės voniomis kelioninius atvirukus primenančiuose paplūdimiuose, galėsite užsiimti jogos pamokomis, lankytis nesuskaičiuojamoje galybėje šventyklų ar tiesiog tyrinėti vaizdingas apylinkes, pavyzdžiui, Jatiluwih ryžių terasas. Sakoma, kad stebėdami kaip žaliuojančiose pakopose ramiai triūsia vietos darbininkai, išvysite tikrąjį Bali salos veidą.

Jatiluwih ryžių terasos Balyje

3. Į Aliaską – dėl saulės ir banginių

Aliaską renkasi labiausiai patyrę nuotykių ieškotojai, tad nenuostabu, jog net 20% ją pasiekiančiųjų keliauja solo. Nors atrodo, jog milžiniškame, retai apgyvendintame plote galite jaustis vieniši, patikiname, jog liūdėti čia neteks. Stovėdami ant kruizinio laivo denio stebėsite horizonte iškylančius įvairiausių formų ledynus bei vietinę gyvūniją – raudonveidžius kormoranus, jūrų liūtus ir net milžinus banginius! Geriausia Aliaską lankyti gegužės – rugsėjo mėnesiais, kuomet termometro stulpelis pakyla virš nulio, o poliarinių dienų dėka saule galima džiaugtis beveik visą parą.

Aliaska

4. Saugus pasivaikščiojimas virš debesų

Centrinė ir Pietų Amerika neskamba kaip saugiausias pasirinkimas solo keliautojams, tačiau Kosta Rikai jokie gąsdinimai negalioja. Be daugybės vienišų, tačiau itin draugiškų keliautojų, čia atrasite tikrą laukinės gamtos grožį. Būtų nuodėmė neaplankyti Monteverde debesų miško – šimtus paukščių ir gyvūnų rūšių priglaudusi giria iškilusi taip aukštai, jog atrodo, kad nušokęs nuo siūbuojančių medinių tiltų nukrisi ant minkšto balto debesų kilimo.

Tiltas Monteverde girioje, Kosta Rikoje

5. Vietname – ir grožis, ir skurdas
Vietnamo pavadinimas dažnai puikuojasi saugiausių moterims keliauti šalių sąrašuose, tad į jį drąsiai vykti gali kiekvienas. Nors kai kuriuos išgąsdina mažesnių miestelių skurdas, čia tikrai neliksite vieniši: daugybė vietnamiečių mokosi anglų kalbos, tad išvydę vakarietiškos išvaizdos keliautojus nepraleidžia progos juos užkalbinti ir taip pasipraktikuoti. Tiesa, čia ras veiklos ir tie, kurie nori pabūti visiškai vieni: pailsėkite Halongo įlankoje, kur nuostabaus grožio ežere išsibarstė 3000 salų bei uolų.

Halongo įlanka Vietname

Visas šias šalis galite aplankyti ir jūs: Kelionių akademija siūlo 14 dienų kelionę į Naująją Zelandiją, kurios metu pamatysite Oklandu miestą, Salų įlanką, Kuko kalno nacionalinį parką ir daug kitų įdomybių. Egzotinė kelionė į Naująją Zelandiją ». 

Jus vilioja poilsis Balyje? Poilsinė-egzotinė kelionė lėktuvu, kurios metu aplankomi Balis ir Indonezija kaip tik Jums. Egzotinė-poilsinė kelionė į Balį » 

Kelionės į įstabaus grožio Aliaską metu jūs plauksite kruziniu laivu bei žiūrėsite į vaizdingas pakrante, grožėsitė Denali nacionaliniu parku ir laukine gamta, pabūvosite Ankoridžo mieste ir pamatysite dar begalę įdomybių. Egzotinė kelionė: Aliaska žeme ir vandeniu »

Tolimąją Kosta Riką galite aplankyti tiek su vadovu iš Lietuvos, tiek su rusakalbiu ar anglakalbiu gidu. Egzotinės kelionės į Kosta Riką »

Pasirinkimą vykti su lietuviškai kalbančiu gidu ar angliškai kalbančia grupe turite ir kelionei į Vietnamą. Egzotinės kelionės į Vietnamą »