Geriausios vietos romantiškai palydėti saulę: nuo Didžiojo Kanjono iki Ankor Vato

Bromo ugnikalnis saulėlydžio metu

Kelionės mums visada siejasi su romantika: nesvarbu, ar svečioje šalyje švenčiate medaus mėnesį su „ką tik iškeptu“ sutuoktiniu, ar klajojate vienas ir džiaugiatės žavių pakeleivių draugija. Jei norite romantiškas atostogos pasaldinti dar labiau, nepraleiskite kvapą gniaužiančių saulėlydžių šiose penkiose vietose.

1. Trumpas, bet įspūdingas šviesų šou tarpeklyje

Dėl keletą akimirkų trunkančio saulėlydžio amerikiečiai ryžtasi iki Arizonoje besidriekiančio Didžiojo Kanjono važiuoti net keliolika valandų. 446 kilometrus besitęsiančios uolienos dieną žavi spalvingais sluoksniais, tačiau vakarop čia prasideda tikras šviesų spektaklis: danguje pasirodžius paskutiniams saulės spinduliams uolienos sumirga visa palete spalvų – nuo oranžinės iki violetinės, o vėliau grublėtą paviršių užgula šešėliai ir viskas paskęsta prietemoje. Norite šį neįprastą reiškinį įamžinti? Tuomet rinkitės Yaki arba Lipan viršūnes.

Saulėlydis Didžiajame Kanjone

2. Saulėlydžio romantika – aktyvaus ugnikalnio pašonėje

Net jei ant Bromo – vieno aktyviausių ugnikalnių pasaulyje, užkopti nepavyks, verta juo bent iš tolo pasigėrėti saulėlydžio metu. Daugiau nei dviejų kilometrų viršūnė skendi debesyse ir prieš saulei pasislepiant už horizonto pakeičia pilką atspalvį į gerokai ryškesnį. Ko gero svarbiausią Javos salos įžymybę pasiekti nesudėtinga – ją nuo Surabajos miesto skiria 4 valandos automobiliu.

Bromo ugnikalnis saulėlydžio metu

3. Stulbinanti architektūra gražiausia prietemoje

Šiaurės Kambodžoje stūksantis Ankor Vatas pelnytai laikomas vienu gražiausių architektūrinių paminklų pasaulyje. 400 kvadratinių kilometrų teritorijoje išsidėstęs beveik tūkstančio šventyklų kompleksas priverčia iš netikėtumo aiktelėti kiekvieną jame apsilankantį. Neužsukti čia saulėlydžio metu būtų tikra nuodėmė, kadangi tada horizonte išnyksta įmantrūs stogų raižiniai ir lieka tik apvalaini kontūrai, atsispindintys greta plytinčiame ežere.

Ankor Vatas saulėlydžio metu

4. Smėlį nuspalvinantys paskutiniai spinduliai

Sachara įspūdį kelia vien tuo, jog yra antroji pagal dydį dykuma pasaulyje – ją lenkia tik ledu padengta Antarktida. Plotu beveik prilygstanti Europos žemynui, Sachara dovanoja vienus gražiausių saulėlydžiu pasaulyje. Įsitaisykite ant milžiniškos Merzougos kopos ir stebėkite, kaip nesibaigiantys smėlynai pamažu nusidažo rausva spalva. Beje, sutemus kuo greičiau ropškitės ant beduino vedamo kupranugario nugaros ir keliaukite į viešbutį: nors dieną dykumoje kepina maždaug 30°C karštis, naktį termometro stulpelis gali nukristi žemiau nulio.

Saulėlydis Sacharos dykumoje

5. Kokosų skonių saulėlydis Bora Bora

Prancūzijos Polinezijai priklausanti Bora Bora sala neretai pavadinama Ramiojo vandenyno perlu. Čia apsilankiusieji iškart supranta, ką reiškia šiek tiek nuvalkiota frazė „rojus žemėje“: turkio spalvos vanduo skalauja sniego baltumo paplūdimius, kiek toliau pūpso nedidelės palmių giraitės, tankios džiunglės ir ugnikalnių viršūnės. Saulei leidžiantis ir nuspalvinant dangų prisėskite ant medinio liepto ir gurkšnodami kokosų pieną mėgaukitės tobula akimirka.

Saulėlydis Bora Bora saloje

Svajojantiems šiuos pasakiškus vaizdus pamatyti savo akimis, Kelionių akademija siūlo egzotines keliones:

Jūsų troškimas pasigrožėti Didžiuoju Kanjonu? Rinkitės  Poilsines – pažintines keliones į JAV »

Atostogų metu norėtumėte apsilankyti Indonezijoje, o Bromo ugnikalnį, Javos ir Balio salas sapnuojate naktimis? Rinkitės   Poilsines – egzotines keliones į Indoneziją »

Įspūdingąjį Ankor Vatą, esantį Kambodžoje, o taip pat spalvingąjį Tailandą galite aplankyti kelionėje Egzotinėje – pažintinėje kelionėje Spalvingasis Tailandas ir egzotiškoji Kambodža »

Plotu beveik Europai prilygstanti Sacharos dykuma, Maroko miestai. Visus šiuos objektus galite aplankyti pasirinkę: Egzotines – pažintines keliones į Maroką  »

Na, o norėdami aplankyti vaizdingiausią, labiausiai fotografuojamą bei romantiškiausią iš visų Prancūzijos Polinezijos salų – Bora Bora, rinkitės Egzotines – pažintines keliones į Bora Bora  »