Gražiausios pasaulio salos

4 Madeira

Kaip geriausia praleisti atostogas, džiaugiantis miesto architektūra ir muziejais ar pasineriant į gamtos ir ramybės oazę vienoje iš pasaulio salų? O jų visa gausybė, nuo mažiausių, siekiančių vos keliasdešimt kilometrų iki didesnių, turinčių ne tik paplūdimius ir palmes, bet net sostines su senamiesčiais. Beveik visos jos vadinamos rojumi žemėje, taip yra ne šiaip sau, dalis keliautojų nuvykusių paatostogauti nusprendžia likti ilgesniam laikui, nes įsimylį nuostabų jūros peizažą ir niekur neskubantį gyvenimo ritmą. Taigi, susipažinkite su įstabaus grožio salomis.

1. Pasaulio įžymybių mėgstamiausias kampelis

Prancūzijos Polinezijoje esanti Bora Bora sala, dar vadinama „Ramiojo vandenyno perlu“. Tai vienas brangiausių kurortų pasaulyje, pritraukiantis didelį turistų dėmesį, o dažniausiai savo atostogas čia leidžia pasaulio įžymybės. Bora Bora skersmuo vos 7 km, tačiau saloje yra ne tik kokosų ar bananų plantacijos, bet ir džiunglės, į kurias patartina leistis tik visureigiu. Važiuodami 32 km keliuku, pasieksite kalnuose esančius užgesusius ugnikalnius ir galėsite išvysti JAV karinės bazės palikimą. Įprastai atostogautojai mėgaujasi nameliais virš vandens, balto smėlio paplūdimiais, palmių giraitėmis, vakarais stebi vietinių nacionalinius šokius, o rytais iš vakarų pakylančia saule.

Bora Bora

2. Sala, pagal kurią buvo sukurtas rojus

Netoli Madagaskaro esantis Mauricijus, lyg Indijos vandenyno perlas. Garsusis rašytojas Markas Tvenas apie šią vietą sakė: „Galima pamanyti, kad sala buvo sukurta pirmiau už rojų, kuris vėliau buvo nukopijuotas pagal Mauricijų.“ Tai išties įspūdinga vieta: skaidrus vanduo, žėrinčio aukso spalvos paplūdimiai ir dėl vulkaninės kilmės, visą salą juosiantys koralų rifai. Mauricijuje yra susipynę nemažai skirtingų kultūrų, pavyzdžiui, čia galėsite išgirsti afrikietiškos muzikos, tačiau norėdami pasimėgauti vietiniu maistu skanausite kreolų, kinų, indų ir net prancūzų virtuvės mišinį.

2 Mauricijus

3. Gėlių ir smilkalų sala

Dažnai rojumi žemėje vadinama Balio sala, išsiskiria Indonezijos kontekste. Tai visada buvo atskiras kultūrinis ir politinis vienetas, saugojęs savo identitetą. Balyje išvysite ne tik nuostabaus grožio paplūdimius ir skaidrų vandenį, bet galėsite patyrinėti vietinių gyventojų tradicijas. Čia iki šiol praktikuojama hindu religija ir ritualai. Nors socialinės hierarchijos nebėra, labai dažnai gyventojai eidami į šventyklą pasipuošia rūbais su jų kastai būdinga spalva, aukščiausia – balta, žemiausia – juoda. Taigi būsite apsupti gėlių, smilkalų kvapų, pačiose netikėčiausiose salos vietose pridygusių šventyklų ir, žinoma, nuostabaus Indijos vandenyno

3 Balis

4. Pigiausios kavos sala

Madeira, tai amžino pavasario sala, priklausanti Portugalijai, tačiau artimesnė Afrikos krantams. Oro temperatūra žiemą retai nukrenta žemiau 17 laipsnių, o vasarą tik kartais peržengia 26 laipsnių ribą. Madeira yra vulkaninio klimato, dėl to jos kraštovaizdis labai įvairus, o ore visada tvyro gėlių aromatas. Saloje auga keistų sukryžmintų vaisių, tokių kaip anonas arba bananasas, o virtuvė garsėja jautienos patiekalais ir vietiniu vynu. Madeiroje rasite ne tik paplūdimius ir džiungles, bet turėsite galimybę paklaidžioti po sostinės Funšalio senamiestį ir paragauti ko ne pigiausios kavos visame pasaulyje, vieno puodelio kaina siekia vos 50-70 euro centų.

4 Madeira

5. Mėgstamiausia nardytojų sala

Ko Tao išvertus iš thai kalbos reiškia „vėžlių sala“, tai nuostabus gamtos stebuklas esantis Tailando įlankoje, į pietus nuo Bankoko. Vos 1400 gyventojų turinti sala yra laikoma nardytojų rojumi, čia susiburia tiek profesionalai, tiek mėgėjai, pirmą kartą ketinantys panerti į jūros dugną. Paplūdimiuose gausu vietinių barų, siūlančių ne tik vakarienę ar gaivų gėrimą, bet ir ugnies šou nusileidus saulei. Norintiems patyrinėti Ko Tao apylinkes, populiariausia transporto priemonė – motoroleris, tačiau leistis į pažintinę kelionę nėra taip paprasta, kadangi didelė dalis kelių driekiasi per kalnus. Įdomu, tai, kad net 90 % salos gyventojų atvyko tik keletui savaičių, tačiau liko ilgesniam laikui.

 5 Ko Tao

Svajojate pakeliauti ir pabūvoti bent vienoje iš šių salų? Kelionių akademija Jums siūlo nuvykti į Ramiojo vandenyno perlą – Bora Bora salą, apžiūrėti netoli Madagaskaro esančią Mauricijaus salą, aplankyti egotiškąjį Balį , o taip pat paatostogauti amžinojo pavasario saloje  Madeiroje.