TripAdvisor rekomenduoja: penki egzotika pulsuojantys lankomiausi pasaulio miestai

Stambulas, Turkija

Kiekvienas savarankiškai planuojantis kelionę bent porą valandų praleidžia puslapyje TripAdvisor ieškodamas kitų keliautojų patarimų bei rekomendacijų. Net jei Jūsų išvyka rūpinasi kelionių agentūra, ne ką mažiau smagu šiame tinklalapyje apžiūrėti būsimo maršruto nuotraukas. Tiems, kurie nori eiti koja kojon su naujausiomis tendencijomis, pasakojame apie populiariausius virtualaus gido „TripAdvisor“ išrinktus miestus.

1. Ubudas: po šventyklą kiekvienam

Indonezijoje, Bali saloje įsikūręs Ubudo miestas ko gero į TripAdvisor sąrašą nebūtų patekęs jei ne 2010-aisiais išleista kino juosta „Valgyk, melskis, mylėk“. Filmo išgarsinta sala, o ypač kultūriniu centru vadinamas Ubudu miestas, dabar pritraukia tūkstančius lankytojų: čia jie susipažįsta su tradiciniais vietos šokiais ir menais bei apžiūri galybę šventyklų, kurių, kaip manoma, galima rasti kiekviename kieme. Tiesa, keliautojai skuba aplankyti ir kitą, už 6 kilometrų plytinčią salos įžymybę – žaliuojančias, džiunglių apsuptas Tegallalang ryžių terasos, tarp kurių dygsta kuklūs vietinių namukai.

Ubudas, Belio sala

2. Motoroleriu po senąjį Hanojų

Vis daugiau keliautojų plūsta į Vietnamą dėl tokių gamtos stebuklų kaip Halongo įlanka, tačiau jų turas po šalį pirmiausia prasideda Hanojaus oro uoste. Sostinėje ir antrajame pagal dydį šalies mieste taip pat yra ką pamatyti, kadangi buvusi Prancūzijos kolonija išlaikė tų laikų architektūrą. Užsukite į svarbiausią miesto dalį – Ba Dinh kvartalą, kuriame siauromis gatvelėmis tarp senovinių pastatų dūzgia motoroleriai, netrūksta suvenyrų ir tradicinių gėrybių parduotuvėlių. Beje, šis rajonas gali pasigirti ir itin turtingu naktiniu gyvenimu – nusileidus saulei atgyja barai bei karaokės klubai.

Hanojus, Vietnamas

3. Stebuklinga Siemreabo kaimynystė

Nors Kambodžoje įsikūrusiame Siemreabo mieste netrūksta barų, į jį žmonės iš viso pasaulio traukia tikrai ne dėl linksmybių. Turistai čia skuba išvysti vieną iš septynių pasaulio stebuklų Ankorą. Milžiniškas, daugiau nei 160 hektarų plotą užimantis hinduistų šventyklų ir rūmų kompleksas, kurį išraizgė kanalų labirintas, džiunglėse išdygo jau XII amžiuje. Ankore kvapą gniaužia ne tik šimtai įvairaus dydžio šventyklų, bet ir ant jų sienų išraižyti piešiniai, vaizduojantys dievų žygdarbius – vien žmogaus dydžio nimfų čia priskaičiuojama apie 3000!

Siemreabo miestas, Kambodža

4. Marakešas: aromatai vietoj gido

Pastaraisiais metais Maroką pamėgo ne tik užsienio, bet ir Lietuvos keliautojai, kadangi šalis vilioja puikia gamta bei senoviniais miestais. Vienas tokių –Marakešas, kurio dvasią lengviausia pajusti pagrindinėje, Jemaa el-Fna pavadintoje miesto aikštėje. Joje jus būtinai pasitiks spalvotomis skrybėlėmis ir raudonomis skraistėmis apsigaubę vandens pardavėjai, kurių odiniuose krepšiuose teliūškuoja gaivinantis skystis. Kadangi ant prekystalių gausu kvapnių prieskonių bei šviežių vaisių, o katiluose garuoja verdami patiekalai, sekite nosį kutenančius aromatus ir taip atrasite gardžiausius Maroko skanėstus.

Marakešas, Marokas

5. Stambulo vaizdai iš istorinio bokšto

Anot TripAdvisor, net ir tragiškų įvykių krečiamas Stambulas išlieka viena populiariausių atostogų krypčių. Turkijos sostinėje akys raibsta nuo Bizantijos laikų katedrų grožio, sausakimšų turgų bei naktį atgimstančių kavinių bei barų. Visgi dauguma keliautojų skuba aplankyti Europą nuo Azijos skiriančiame Bosforo sąsiauryje stūksantį Mergelės bokštą. 20 metrų aukštyn išsišovęs, ant miniatiūrinės salelės stovintis statinys praeityje tarnavo ir kaip švyturys, ir kaip kalėjimas. Dabar daugiau nei 800 metų menančioje miesto įžymybėje veikia nuostabius Stambulo vaizdus dovanojanti apžvalgos aikštelė, istorinis muziejus bei restoranas.

Stambulas, Turkija

Šiuos nuostabius egzotinius miestus galite aplankyti ir jūs. Kelionių akademija siūlo šias keliones:

Nuostabiąją Balio salą ir jos kultūros centrą – Ubudu miestą, galite aplankyti egzotinėje kelionėje Balis ir neatrastos Indonezijos salos »   Tolimąjį Vietnamą ir jos sostinę Hanojų galite pamatyti šios kelionės metu: Visas Vietnamas su su poilsiu (su vadovu iš Lietuvos) » Užburiantį Maroką, imperatoriškus jo miestus, turgus, rūmus, mečetes kalnus, kanjonus ir dykumas aplankykite drauge su garsiu keliautoju Dainiumi Kinderiu: Užburiantis Marokas: miestai, dykumos ir kalnai » Egzotiškąją Kambodžą bei spalvingąjį Tailandą aplankykite bendros kelionės metu: Spalvingasis Tailandas ir egzotiškoji Kambodža (su vadovu iš Lietuvos) » Na, o Turkijos sostinę Stambulą ir jame esančius Šv. Sofijos Soborą, Topkapi rūmus, mečetes ir daug kitų įdomių lankytinų objektų galite pamatyti savaitgalio kelionės metu: Savaitgalis užburiančiame Stambule (su vadovu iš Lietuvos) »