NEMOKAMOS ekskursijos Barselonoje

bar_konv

Geriausi dalykai gyvenime – nemokami! Keliaujate į Barseloną ir neturite laiko susidaryti maršruto? Pasirodo, kartais tereikia panaršyti internetą ir paieškoti informacijos apie nemokamas ekskursijas Barselonoje. Vieninteliai dalykai, kuriuos turėsite padaryti, tai atsiminti susitikimo vietą, laiką, pasirinkti turą ir išmokti, jei dar nemokate, anglų kalbą (na, nebent norėtumėte grožėtis miestu tik akimis).

Barselona pagal Gaudi

Norėtume pristatyti ypatingą maršrutą po žavią, visuomet energingą bei visų mylimą ¡Barcelona!. Tai – turas, pavadinimu “Barselona pagal Gaudi”. Ir nekeista: juk Gaudi mylėjo Barseloną, o Barselona myli Gaudi. Tokios ekskursijos Barselonoje metu sužinosite atsakymus į klausimus:
“Kas atsitiko Antoni Gaudi planams statant Familia Sagrada?”
„Ką bendro turi Gaudi, “Žvaigždžių karai” ir ledinukai ant pagaliuko?“
„ Ar jis buvo genijus, o gal tiesiog beprotis?”

Ekskursijos metu keliausite po keistą ir ekscentrišką menininko gyvenimą, aplankysite jo stebuklingus namus bei galėsite žavėtis nebaigtu šedevru – Familia Sagrada.

Lankomos vietos:

Karališkoji aikštė (Plaça Reial) – XIX a. pastatyta aikštė nuo pat pradžių tapo tradicine susitikimo vieta Barselonoje. Čia yra išlikusių keletas menininko darbų, todėl neatsitiktinai ir turas po Gaudžio Barseloną prasideda būtent čia.

Palau Güell namas – tai pirmas tikrasis menininko šedevras, esantis pačiame senamiesčio centre ir išsiskiriantis iš šalimais esančių pastatų. Čia sužinosite apie Gaudžio, kaip architekto, karjeros pradžią bei jo neįprastą namo dizaino sprendimo būdą.

Casa Batlló – šis namas dažnai vadinamas „pasaka akmenyje“ arba „žiovulių namu“. Dabar niekas neabejoja, kad šis kūrinys – stebuklingiausias menininko pastatas.

Casa Milà (La Pedrera)– dar vienas genijaus šedevras, kurį aplankysite šio turo metu.

La Familia Sagrada – nebaigtasis paminklas, Gaudžio apsėdimas ir miesto simbolis. Tai – tarsi istorijos knyga, kuriai trūksta daug puslapių. Turo metu sužinosite apie pastato praeitį, dabartį ir ateitį, išgirsite apie tragišką kūrėjo gyvenimo pabaigą. Čia turas ir pasibaigia su viltim, kad didžiausia genijaus svajonė kada nors bus įgyvendinta.

Detalesnė turo informacija:

Kada? Kiekvieną dieną (ar lietus lyja, ar saulė šviečia), išskyrus gruodžio 24 – 26 d. ir sausio 1 d.
Pavasarį – vasarą (balandžio 11 d. – spalio 14 d.) – 11:00 val. ir 16:30 val.; žiemą (spalio 15 d. – kovo 31 d.) – 11:00 val.

Kiek trunka? Apie 2,5 val.

Kur? Susitikimo vieta – Plaça Reial (Karališkoji aikštė) šalia vandens fontano.

Ar reikalinga rezervacija? Ne, tačiau reikėtų ateiti bent 15 min. iki turo pradžios. Galima dėl šventos ramybės užsirezervuoti turą ir internetu, kadangi žmonių skaičius ribojamas.

Kiek tai kainuoja? Kaip jau minėjome, turas yra visiškai nemokamas, tačiau įprasta duoti bent šiek tiek arbatpinigių gidams, kurie stengiasi iš visos širdies.

Ir dar… Reikėtų turėti kelis eurus, nes turo metu šiek tiek reikės pasinaudoti metro.

Čia rasite daugiau informacijos apie organizaciją, siūlančią šį bei kitus maršrutus.

Daugiau apie tai, ką dar vertėtų aplankyti Barselonoje, skaitykite čia.