Malta: pirmas kartas. Skanūs tortai, nuostabi gamta ir lankytinos vietos Maltoje

malta_konv

Malta – maža, šilta, saulėta valstybė sala Viduržemio jūroje. Visoms imperijoms ji rūpėjo, nes tai puikus strateginis taškas vadenyse. Per visus ilgus ir turiningus istorijos metus Maltoje liko itin senų šventyklų, valstybė pasidarė itin krikščioniška, o kalba – beveik arabiška. Gamta irgi įdomi – nemažai keistų faunos ir floros egzempliorių. Įdomus faktas: gatvėse gausu masoniškos simbolikos, sakoma, kad Malta yra mėgiama masonų susitikimų vieta.

Kasdienis maltiečių gyvenimas ir kultūra – truputį padalinta. Yra dvi politinės partijos, dažniausiai šeima vieningai remia vieną jų. Miestai dažnai turi po du šventuosius globėjus – turi pasirinkti, kuris tau šventesnis. Labai eskaluojama krikščionybė, berniukai ir mergaitės eina į atskiras mokyklas, skyrybos tapo legalios tik 2011-aisiais metais. Kita vertus, saloje yra Pačevilio miestelis – vieta, kur jaunimas šėlsta itin audringai, pamiršdamas tėvelių draudimus ir drovumus.

Na, o mes galim tik pasidžiaugti, kad Ryanair‘as suteikia progą pamatyti šią kultūriškai ir gamtiškai įdomią valstybę neaukojant kelių mėnesių atlyginimo.

Transportas

Užsisakėte bilietus ir atskridote į Maltos oro uostą? Puiku, jūs jau vietoje. Paeikite iki autobusų stotelės, ir sėskite į vietinį autobusą. Atstumai čia – nedideli, nėra „vietinių“ ir „regioninių“ maršrutų – viskas viename. Pirma kelionė greičiausiai bus į sostinę Valetą, o iš ten – bet kur. Dviejų valandų bilieto kaina – 1,30 euro, dienos bilieto kaina 1,50 euro, savaitės bilieto kaina – 6,5 euro. Daugiau jokių transporto priemonių nereikės. Nebent keltu persikelti į kitas salas. Net naktiniai autobusai važinėja ir kainuoja 2,5 euro. Daugiau info apie transportą: http://www.arriva.com.mt/tickets-and-fares?l=1 .Keltai tarp salų kainuos nuo 4 iki 7 eurų.

Malta,

Maistas

Maltiečių virtuvė egzistuoja, bet greičiausiai teks mėgautis itališkais patiekalais. Kavinėse iki 10 eurų turėtumėte pavalgyti. Parduotuvėse daug kas brangiau nei Lietuvoje, užtat galima mėgautis neprastu vynu už 2 eurus.

Patiekalas, kurį reikėtų paragauti ten nuskridus, – sraigės padaže. Kavinėse jis kainuoja 5-7 eurus.  Kai pamatysite žuvų turgų – rekomenduojame prisėsti gretimoje lauko kavinukėje ir užsisakyti ką tik atvežtos ir ką tik iškeptos žuvies.

Saldumynų, kavų, arbatų mėgėjams rekomenduojame Fontanella Tea Room, įsikurusią L-midina miestelyje, ypač sutemus. Nuo kavinukės atsiveria nuostabus vaizdas, o pyrago gabalą, kainavusį apie 4 eurus, greičiausiai norėsite pasidalinti su draugu (dėl dydžio, ne dėl to, kad neskanus:).

Miegas

Patartina apsistoti arčiau įdomiausių pramogų. Viešbutis kainuos apie 30 eurų (rezervuotis galima čia), hostelis – nuo 10 iki 15 eurų.

Lankytinos vietos

Maltą vertą pamatyti dėl įvairių imperijų paliktos architektūros, dėl religinių švenčių, dėl audringų vakarėlių, dėl gero oro ir labai labai verta aplankyti dėl gamtos.

Valeta, Karkaru, Birgu, Bomla, Rabat – miesteliai, kuriuose akį žavės pastatai.

Paceville – naktinių pasilinksminimų vieta, labai mėgstama vietinio ir turistinio jaunimo.

Maltoje yra miestelis Popeye. Jis buvo pastatytas kaip filmavimo aikštelė to paties pavadinimo filmui apie garsųjį jūreivį.

Nardymo mėgėjai ras įvairių vietų papramogauti, o žymiausia vieta – ties Blue Grotto šalies pitvakariuose.

Mažoje Comino saloje galima stovyklauti. Rudenį palyja, o kitais metų laikais ten netrūksta žiurkių, tad geriau turėkite palapinę:) Taip pat sala garsi Žydrąja lagūna – rojų primenančia vieta.

Goro saloje gausu akį gniaužiančių uolų ir įlankų: Ram La Bay, Dwera Bay, Azur window (puiki vieta sutikti ar palydėti saulę).

Malta,

Labai katalikiška Malta uoliai švenčiai religines šventes. Smagiausia tai, kad maltiečiai mėgsta ir moka leisti fejerverkus (net juos gamina). Tad pasilikę kiek ilgiau, greičiausiai sulauksite kokios šventės ir pamatysite, kaip maltiečiai konkuruoja, kas gražiau nuspalvins dangų spalvotais ugnies liežuviais.

 

Pažintinės – poilsinės kelionės į Maltą