TOP5: vietos, kurias būtina aplankyti keliaujant po Kanadą

Niagaros kriokliai

Ko gero kiekvienas girdėjo mitą apie perdėtą kanadiečių mandagumą. Nieko nuostabaus – gyvenant nuostabios gamtos apsuptyje norisi tik šypsotis. Kadangi lankytinų objektų vienoje didžiausių pasaulio valstybių tikrai netrūksta, pasakojame apie penkias vietas, į kurias būtina užsukti keliaujant po Kanadą.

1. Šiaurės pašvaistės nuspalvintas parkas

Banfo nacionalinis parkas, užimantis daugiau kaip 6000 kvadratinių kilometrų teritoriją, laikomas seniausiu ir lankomiausiu šalyje. Dieną įspūdingas draustinis traukia milžiniškuose ežeruose atsispindinčiomis apledėjusiomis viršūnėmis bei neaprėpiamais spygliuočių miškais, o naktį pasirodanti Šiaurės pašvaistė tiesiog atima žadą. Parką aplankyti verta ir dėl itin turtingos gyvūnijos: grizlių, juodųjų lokių, bizonų ir baltagalvių erelių.

Banfo nacionalinis parkas

2. Prancūziškas maištininkų miestas

Rytuose stūksantis Kvebekas savo architektūra itin išsiskiria iš kitų šalies miestų, o didelė dalis gyventojų nė nenori pripažinti, jog priklauso Kanadai. Gyvenvietę įkūrė prancūzų kolonizatoriai, tad vaikštinėdami siauromis spalvotomis senamiesčio gatvėmis jausitės tarsi jaukiame Europos miestelyje. Jei nusprendėte apsilankyti Kvebeke, bent vienai nakčiai apsistokite įspūdingame „Chateau Frontenac“ viešbutyje – labiausiai Šiaurės Amerikoje fotografuojamuose svečių namuose.

Kvebekas

3. Stebuklingi pasienio kriokliai

JAV ir Kanados pasienyje stūksantys Niagaros kriokliai ne patys didžiausi, tačiau neabejotinai garsiausi pasaulyje. Užimantys daugiau nei 200 kvadratinių kilometrų plotą jie laikomi vienu iš natūralių pasaulio stebuklų. Iš 57 metrų aukščio krentančio vandens riaumojimas girdimas jau už keleto kilometrų, o sraunios upės paviršiumi sklendžia prabangūs kruiziniai laivai. Tiesa, čia lankytojus vilioja ne tik gamtos peizažai – apylinkėse netrūksta muziejų, kazino bei botanikos sodų.

Niagaros kriokliai

4. Gamtos kontrastais apdovanotas miestas

Vankuveris yra viena iš nedaugelio vietų pasaulyje, kurioje per vieną dieną galima spėti ir paplaukioti Ramiajame vandenyne, ir paslidinėti Pakrantės kalnuose.
Jei lankydamiesi pavargote nuo trečiojo pagal dydį šalies miesto triukšmo, būtinai užsukite į 400 hektarų užimantį Stenlio parką. Be įspūdingos gamtos jame žavi vandens parkai, kavinės ir net miniatiūrinis geležinkelis.

Vankuveris naktį

5. Geriausių omarų ir įspūdingų bangų buveinė

Naująja Škotija vadinamoje Kanados provincijoje ne tik paragausite geriausių omarų, bet ir sugausite įspūdingiausias pasaulyje bangas. Didžiuliais švyturiais apdėliotas pakrantes čia skalauja Atlanto vandenynas, kuriame plaukiodami galėsite stebėti iš vandens išnyrančius milžiniškus banginius. Ramybe dvelkiantis pusiasalis tikrai patiks žygeiviams – norint aplankyti visus kalnus ir nacionalinius parkus prireiktų ne vieno mėnesio!

Naujosios Škotijos provincija Kanadoje

Visada svajojote pabūvoti Šiaurės Amerikoje? Neatidėliokite, o nuvykite jau dabar. Geriausi kelionių pasiūlymai į JAV ir Kanadą:

Egzotinė kelionė į JAV ir Kanadą »