Bergenas: pirmas kartas. Spalvoti nameliai, užburianti gamta ir lankytinos vietos Bergene

bergen_konv

Bergenas yra įsikūręs įlankų išraižytoje pakrantėje tarp septynių kalvų. Nuo atviros Šiaurės jūros miestą skiria kelios didelės salos. Nors ir būdamas gana toli į šiaurę, šis regionas dėl Golfo srovės pasižymi gana švelniu jūriniu klimatu netgi žiemą. Vienas dalykas, ką tikrai galima pažadėti atvykusiam į Bergeną, tai – lietus. Debesys nuo Atlanto, susidūrę su kalnais pakrantėje, atiduoda nešamą vandenį. Nesiginčijamai galima teigti, kad Bergenas yra labai gražus ir jaukus miestas. Mėgstantiems gaivumą ir lietų čia labiausiai patiks: juk Bergenas vadinamas lietaus miestu. Skėčio ir guminių batukų čia tikrai prireiks Jums, bet nenustebkite, kai pamatysite vietinius per lietų einant be skėčio. Jie lietaus nebijo, pripratę. Vietiniai gyventojai juokauja, kad pas juos lyja 300 dienų per metus ir, ko gero, yra teisūs. Miesto gyventojų saulė, dėja, nelepina, todėl vietiniai džiaugiasi ir vertina kiekvieną saulės spindulėlį.

Transportas

Iš tiesų nuskristi iš Vilniaus į Bergeną galima tikrai paprastai ir nebrangiai: skrydžių į abi puses kainos prasideda nuo ~ 50 Lt, įskaitant visus mokesčius. Už 20 kilometrų nuo oro uosto esantį miestą patogiausia pasiekti oro uosto autobusu, kuris išvyksta 15 – 20 min. po lėktuvo nusileidimo (anksčiausias autobusas išvažiuoja 03:50). Bilieto kaina į vieną pusę apie 100 kronų (44Lt).

Miegas

Bergeno mieste yra apie 40 viešbučių, todėl galėsite pagal savo kriterijus išsirinkti sau patraukliausią.Tačiau nakvynė Bergene brangi. Viešbučių kainos prasideda nuo 25 eurų vienam žmogui. Viešbučių Bergene ieškokite čia.

Maistas

Pietūs restoranuose kainuoja nuo 12 eurų. Šiaip maistas (ko gero, ir visa kita) Norvegijoje yra kelis kartus brangesnis nei Lietuvoje. Viešint Bergene rekomenduojama užsisakyti šviežiai pasūdytis lašišos iš žuvų fabrikų, kurių kaina už 1 kg – nuo 40 Lt.

Lankytinos vietos Bergene

Bergeno akvariumas – tai vienas geriausių akvariumų pasaulyje. jame pamatysite įvairius jūros gyvūnus ir jų pasirodymus. Čia yra puiki atmosfera, todėl ateina nuolat įvairaus amžiaus žmonių, pasisveikinti su gyvūnais.

Bergenas:

Bergeno senamiestis (Bryggen) – tai turistų labai mėgstama vieta. Senamiestis įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.
Senasis Bergeno muziejus – čia po atviru dangumi galėsite apžiūrėti apie 40 istoriją menančių medinių namų.

Bergenas:

Šv. Marijos bažnyčia – tai seniausias pastatas Bergene. Bažnyčia – romantikos stiliaus.

Bergenas:

Dekoratyvaus meno muziejus – šiame muziejuje turėsite galimybę pamatyti įvairius istorinius ir modernius meno darbus bei rankdarbius. Muziejuje sukaupta didžiausia Europoje budizmo statulų kolekcija.

Artic katedra – tai architektūrinis paminklas, kuriuo pademonstruota norvegų išmonė. Šią modernią katedrą galima pastebėti iš toli, kadangi ji įkurta saloje ant nedidelio kalno.

Bergenas:

Tromsės universiteto muziejus – čia eksponuojami samų kultūros objektai. Galima apžiūrėti fosilijas, dinozaurus, XIII – XIX amžių religinius meno dirbinius. Veikia suvenyrų parduotuvėlė.

Pažintinių kelionių pasiūlymai į Norvegiją