Algarvė: pirmas kartas. Pietų Portugalijos gamta, jūros gėrybės ir lankytinos vietos Algarvėje

algarve_pagrindine

Algarvė – piečiausias Portugalijos regionas. Kraštovaizdis ir kultūra kiek skiriasi nuo likusios Portugalijos dalies. Algarvės pakrantes skalauja Atlanto vandenynas, o puikūs paplūdimiai ir įlankos vilioja turistus. Nėra kuo stebėtis, kai čia saulė šviečia beveik visus metus, o vasarą jūros vanduo ypač šiltas. Dabar Algarvės regionas savo išvaizda primena Ispanijos ar Turkijos pakrantes. Algarvė pasižymi labai dideliu spalvingumu ir kerinčia gamta. Visur gausu žavingų figmedžių ir žydinčių apelsinmedžių. Algarvės sostinė yra Faro miestas su įspudingu uostu. Jeigu norite pačių nerūpestingiausių atostogų prie ramios jūros puikiuose smėlio paplūdimiuose, burnoje tirpstančių patiekalų, Jums tikrai verta apsilankyti Algarvėje.

Transportas

Algarvėje išvystytas tiek autobusų, tiek traukinių transportas, galimos ir taksi paslaugos bei automobilių nuoma. Iš Faro oro uosto autobusai vyksta tik viena kryptimi – iki Faro centro. Tiesa, jie kursuoja pakankamai dažnai: autobusas išvažiuoja maždaug kas pusvalandį. Kelionės trukmė – 20 minučių, o bilieto kaina – 1,65 eurai. Gerai yra tai, kad nuo Faro centro važiuoja daug autobusų, kuriais galima pasiekti įvairias Algarvės pakrantės vietas ir kitus Potugalijos miestus. Taip pat autobusu pasieksite ir kai kuriuos Ispanijos miestus.

Maistas

Algarvėje pasilepinti gali kiekvienas gurmanas. Jei ir nesate labai išrankus maistui, vistiek liksite sužavėtas. Maisto įvairovė milžiniška: žuvis, jūros gėrybės, paukštiena, mėsa, saldėsiai, vynai. Vien menkės paruošimui portugalai turi virš 300 būdų ir receptų. Algarvėje mėgstama cataplana – uždarame inde troškinta žuvis ar mėsa, arba  ir mėsa, ir žuvis kartu. Nepraleiskite progos paragauti vietinės naminukės, kuri verdama iš „braškių medžio“ uogų – madronijų. Taip pat didelė įvairovė saldumynų, kurie yra gaminami iš saldžiosios cedronijos miltų, figų, migdolų, kiaušinių trynių. Na ir dar vienas dalykas kurį būtina padaryti viešint Algarvėje – tai paragauti tikrojo portveino.

maistas_algarve_konv

Lankytinos vietos Algarvėje

Silves miestelis. Pagrindinė miestelio lankoma vieta – maurų tvirtovė.

silves_konv

Alvor takas. Šalia paplūdimio esantis medinių lentelių takas. Jis apjungia barus, jūros gėrybių užkandines ir restoranus.

Šv. Vincento iškišulys. Toliausiai į vakarus nutolęs iškišulys Algarvėje. Populiari vieta stebėti saulėlydžius.

Švento vincento iškyšulys

Algarvės sostinė Faras. Butina aplankyti senamiestį, kurį vis dar juosia romėnų statyta ginybinė siena.

Faro mietas

Orai Algarvėje. Kada keliauti

Algarvė gali pasigirti vienu stabiliausiu klimatu, o jos malonų šiltą orą labiausiai įtakoja Atlanto vandenynas ir Viduržemio jūra, taip pat kartais jaučiami Afrikos žemyno šiltieji vėjai. Aukščiausia temperatūra vasaros sezonu nuo gegužės iki rugpjūčio, kada dienomis šiluma dažnai įkopia iki 30°C, tačiau karštį palengvina nuo vandenyno ir jūros pučiantis vėjelis. Ankstyvi pavasario mėnesiai bei ruduo Algarvėje malonūs, ne per šilti – vidutinė temperatūra apie 17°C – 19°C, dienos šiais mėnesiais dažniausiai saulėtos. Žiema nuo gruodžio iki vasario išlieka maloni – apie 15°C. Taigi jei norite tiesiog pakeliauti, pasigerėti gamtos ir miestų grožiu Algarvę galite aplankyti bet kuriuo metų laiku, o siekiantys ramesnio poilsio mėgaujantis saule ir vandeniu turėtų rinktis šiltąjį sezoną.

Poilsinė – pažintinė kelionė į Algarvę “Lisabona ir poilsis Algarvėje”