Briuselis: pirmas kartas. Politiniai ir verslo reikalai, šokoladas ir lankytinos vietos Briuselyje

brussels_konv

Briuselis – tai ne tik Belgijos, bet tarsi ir visos Europos sostinė. Tai miestas, kuriame susitinka flamandų ir prancūzų kultūros. Čia taip pat užmezgami ir plėtojami svarbūs verslo sandoriai, sprendžiami pasaulio politikos įvykiai. Nepaisant to, Briuselis – puiki vieta praleisti ilgąjį savaitgalį ar vieną dieną, kai tenka ilgelėliau palaukti sekančio skrydžio. Mieste  pilna parduotuvių, blusturgių, kavinių, barų, restoranų, muziejų bei kitų Briuselio lankytinų vietų, todėl atvykus čia tikrai neteks nuobodžiauti.

Transportas

Iki šiol tiesiogiai ir pigiai Briuselio Šarlerua (Charleroi) oro uostą galima pasiekti iš Kauno oro bendrovės „Ryanair“ skrydžiu. Tačiau nuo š.m. lapkričio mėnesio „Ryanair“ skrydžiai į Briuselį bus vykdomi iš šalies sostinės Vilniaus. Reikėtų paminėti, kad skrydžiams į Briuselį labai dažnai pasitaiko itin patrauklios kainos. 

Šarlerua oro uostas nutolęs apie 55 km nuo miesto centro. Greičiausias būdas pasiekti Briuselio širdį autobusu, kuris reguliariai kursuoja nuo oro uosto. Bilieto kaina į vieną pusę – apie 13 eurų.

 

Miegas

Briuselio viešbučių kaina už vieną naktį prasideda nuo maždaug 80 Lt. Tinkamiausių viešbučių Briuselyje.

 

Maistas

Maisto kainos kavinėse ir restoranuose gana aukštos. Už pietus ar vakarienę teks pakloti mažiausiai keliasdešimt eurų. Šiek tiek pigiau valgyti turkų ar italų užeigose.
Tiek Briuselyje, tiek visoje Belgijoje ypač populiarus patiekalas moules-frites – tai moliuskai, patiekiami su fri bulvytėmis.
Belgija taip pat labai garsi savo skaniu bei geros kokybės šokoladu: jo rasite tiek didžiuosiuose prekybos centruose, tiek mielose ir firminėse miesto centre esančiose parduotuvėlėse. Garsiausios belgiško šokolado firmos:  Leonidas, Wittamer, Pierre Marcoli, Godiva

Belgiškas

Lankytinos vietos Briuselyje

Didžioji aikštė (Grand Place) – tai įspūdinga pagrindinė Briuselio aikštė, įrašyta į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Netoli jos susitelkę svarbiausios Briuselio lankytinos vietos.

Grand

Besišlapinančio berniuko skulptūra (Manneken Pis) – tai turbūt garsiausias Briuselio pilietis. Kitų šalių lyderiai, atvykę pasisvečiuoti į Briuselį, dovanoja berniukui savo šalies tradicinius kostiumus.

Lankytinos

Briuselio Karališkieji rūmai (Palais Royal de Bruxelles) – tai neoklasikinio stiliaus pastatas, kuris yra oficiali karališkosios šeimos atstovų būstinė. Rūmai įsikūrę Place des Palais aikštėje ir yra vienas gražiausių statinių šioje miesto dalyje.

Cathedrale Sts-Michel et Gudule – tai viena svarbiausių Belgijos šventovių. XIII a. bažnyčios architektūra buvo pakeista į gotikinį stilių. Daugiau apie šią katedrą galite rasti čia.

Mini Europos parkas (Bruparck) – tai netoli Belgijos sostinės įsikūręs parkas, kuriame 1:25 sumažintu mastelio santykiu atvaizduoti Europos pastatai.  Vienas populiariausių parko objektų – metalinė konstrukcija Atomium, kuri vaizduoja 165 mlrd. kartų padidintą geležies atomą. Daugiau apie Bruparck galite rasti čia.

Lankytinos

Parlamento kvartalas – čia susitelkęs modernių pastatų kompleksas. Prašmatnus stiklinis parlamento pastatas dar kartais vadinamas „Dievo užgaida“.
Parlamentą galite aplankyti plenarinių sesijų metu. Tačiau savo vizitu vertėtų pasirūpinti iš anksto. Čia galite sužinoti sesijų tvarkaraštį bei užsirezervuoti sau vietą turui po Europos parlamentą.

Kakavos ir šokolado muziejus – visai netoli Grand Place aikštės esantį muziejų tiesiog privaloma aplankyti belgiško šokolado gerbėjams. Čia susipažinsite su seniausiomis šokoladą auginusiomis actekų ir majų civilizacijomis,  šalimis, kuriose dabar išauginama daugiausiai bei geriausios kakavos bei kaip Europa panaudojo šią gėrybę tam, kad visi galėtumėme mėgautis gardaus skonio šokolado plytele. Muziejuje šokolado meistras pademonstruos, kaip gaminamas praline – tirštai kietas šokoladinis užpilas. Bilieto kaina į Kakavos ir šokolado muziejų – 5,5 euro. Daugiau apie muziejų galite sužinoti paspaudę čia.

Lankytinos

Komiksų muziejus – tai smurfų, tintinų ir kitų išgalvotų komiksų veikėjų šalis, kurioje susipažinsite su bendra komiksų istorija. Bilietų kaina: saugusiajam – 8 eurai, vaikams nuo 12 iki 18 m. – 6 eurai, vaikams iki 12 m. – 3 eurai. Daugiau apie Komiksų centrą galite sužinoti čia.

Miesto muziejus – šalia Grand Place aikštės esančiame muziejuje eksponuojami visi besišlapinančio berniuko skulptūros dėvėti kostiumai. Čia taip pat susipažinsite su Briuselio istorija.

Karališkasis dailės muziejus – čia galima pasigrožėti tiek senoviniais, tiek moderniais paveikslais. Čia išvysite ir tokių dailininkų kaip Rubenso ar Brueghel darbus.  Daugiau apie muziejų galite sužinoti paspaudę čia.

Pažintinių kelionių pasiūlymai į Belgiją