Penkios įspūdingiausios tulpių žydėjimo šventės, kurių nevalia praleisti

Tulpės Australija

Nors kiekvieną pavasarį Burbiškio dvare vykstanti tulpių žydėjimo šventė sužavi ne tik lietuvius, bet ir svečius iš aplinkinių šalių, ja apsiriboti tikrai neverta. Pasaulyje tokie festivaliai – itin dažni, o užsienio gėlių laukai tiesiog užgniaužia kvapą. Pasakojame apie penkias įspūdingiausias tulpių žydėjimo šventes ir kviečiame šiek tiek pakoreguoti atostogų planus.

1. Spalvota duoklė Olandijai

JAV, Mičigane įsikūrusio Olandijos miesto pavadinimas sufleruoja, jog čia didelis dėmesys skiriamas europiečių palikimui. Būtent todėl kiekvieną pavasarį vietos laukai, šaligatviai ir sodai pražysta tulpėmis. Be tūkstančių spalvotų žiedų čia akis glosto amerikietišku prieskoniu pagardinti tradiciniai olandų šokiai, meno dirbinių mugė ir pašėlęs karnavalas. Tiems, kurių dar neįtikinome, primename, jog „Tulip Time“ festivalio metu galėsite stebėti ir filmus primenančius iškilmingus paradus.

Tulpės Olandija

2. Tulpių lauke – karas ir pasakos

Kanados gamta ypatinga – čia žavi kalnai, slėniai bei milžiniški ežerai, tad nenuostabu, jog milžiniškoje šalyje atsiranda vietos ir tulpių laukams. Netoli sostinės Otavos vykstantis didžiausias tokio tipo festivalis pasaulyje vilioja ne tik margaspalvių žiedų jūra, bet ir kitomis pramogomis: suaugusiųjų smalsumą patenkins Antrojo pasaulinio karo laikų technikos paroda, o mažieji džiaugsmą atras pramogų parke, kuriame galės įsiamžinti su mėgstamiausių pasakų personažais.

Tupių žydėjimas, Kanada

3. Melburno pašonėje – milijonas žiedų

Norėtumėte sudalyvauti dvejose tulpių žydėjimo šventėse per metus? Tai įmanoma, jei į festivalius keliausite skirtinguose Žemės pusrutuliuose. Kol JAV ir Europa spalvingomis gėlėmis džiaugiasi balandžio-gegužės mėnesiais, Australijoje Tesselaar tulpių fiesta vyksta rugsėjį. Sakoma, kad čia kiekvieną rudenį išsprogsta apie milijoną skirtingų žiedų. Tiesa, jie – ne visi vienodi, kadangi apskaičiuojama bent 100 skirtingų rūšių. Beje, šventės teritoriją nuo Melburno skiria vos valanda kelio automobiliu, tad turėsite progą nušauti du zuikius vienu šūviu!

Tulpės Australija

4. Žiedai su kalnų prieskoniu

Vieną gražiausių Indijos regionų Kašmyrą pavasarį verta aplankyti dar labiau. Šrinagaro mieste įsikūrusiame žymios vietos politikės Indiros Gandhi memorialiniame sode vykstantis tulpių žydėjimo festivalis vilioja beveik dviem milijonais ryškiaspalvių žiedų. Tulpių laukai įspūdingesni atrodo dar ir todėl, jog plyti didingų kalnų fone – toks vaizdas nebūdingas Europoje vykstančioms šventėms. Tiesa, šiemet į tulpių žydėjimo festivalį vargu ar pavyks spėti, tačiau kitų metų fiestai pradėti ruoštis verta jau dabar.

Tulpių žydėjimas, Indija

5. Šimtas kilometrų tulpių

Amsterdamo tulpių festivalis patiks tiems, kurie iš rutinos gali ištrūkti tik savaitgaliui. Šventė, prasidedanti kovo pabaigoje ir besitęsianti iki pat gegužės, leidžia apžiūrėti pamėgtas gėles skirtingu jų žydėjimo metu. Paprastai keliautojai renkasi iš dviejų vietų – Keukenhof sodo arba Flevoland laukų. Pastaruosiuose, nors ir mažiau žinomuose, laukia ilgiausias gėlių maršrutas, besitęsiantis net 100 kilometrų.

Tulpių žydėjimas, Amsterdamas