Penkios Kinijos vietos, apie kurias dar negirdėjote: nuo Dangiškojo ežero iki urvuose besislepiančių Budų

Dangiškasis ežeras, Kinija

Vis svarbesnę rolę pasaulinėje ekonomikoje žaidžianti Kinija gali pasigirti ir didėjančiais turistų srautais. Vieni skuba pamatyti įspūdingus didmiesčius, kiti – filme „Įsikūnijimas“ regėtus kalnus, o treti džiaugiasi poilsiu tropinėje Hainano saloje. Šių penkių vietų didelė dalis keliautojų dar nespėjo atrasti, tad kviečiame jose apsilankyti kiek įmanoma greičiau.

1. Dėl Šiaurės Korėjos liūdintis ežeras

Nors Dangiškasis ežeras plyti ne pačioje draugiškiausioje kaimynystėje – prie pat Šiaurės Korėjos sienos, jį aplankyti tikrai verta. Vandens telkinį supa 16 Changbai kalnų viršūnių, kurios atsispindi tarsi stiklas lygiame paviršiuje. Giliausias Kinijos ežeras turi neatskleistą paslaptį – vis daugiau keliautojų praneša matę paslaptingą, maždaug 20 metrų ilgio gyvį. Tuo tarpu Š. Korėjos propagandos meistrai kuria dar įspūdingesnes istorijas: sakoma, kad mirus buvusiam valstybės lyderiui vandens telkinyje lūžtantys ledai sukėlė tokį triukšmą, jog „supurtė žemę ir dangų“.

Dangiškasis ežeras Kinijoje

2. Į Hongcun – dėl gamtos ir architektūros

Anhui provincijoje stūksantis Hongcun kaimelis yra puiki vieta tiems, kurie pavargo nuo milijonus gyventojų glaudžiančių Kinijos miestų triukšmo. Prieš 900 metų iškilusioje gyvenvietėje išliko senoviniai pastatai, o šalia stūkso net 72 viršūnes turinti Huan Šano kalnų grupė, todėl meno studentai šiose apylinkėse įkvėpimo iš gamtos semiasi jau ne vieną dešimtmetį. Ne mažiau nei kalnuotos vietovės keliautojus sužavi ežerai bei jaukios bambukų giraitės.

Hong cun kaimelis Kinijoje

3. Urvuose – tūkstančiai Budų

Maždaug 16 kilometrų į Vakarus nuo Datongo miesto nutolusius Yungang urvus galima laikyti vienu svarbiausių budizmo paminklų pasaulyje. Prieš maždaug 1500 metų iškilusiame komplekse rasite net 252 akmenyje išskaptuotas olas bei 51 tūkst. įvairaus dydžio Budos skulptūrų. Nepaveikti nei vandalizmo, nei stichinių nelaimių, dauguma urvų puikiai išsilaikė, tačiau skubantiems rekomenduojame aplankyti penkis įspūdingiausius – pažymėtus 16-20 numeriais.

Yungang urvuose išskaptuota tūkstančiai Budos skuptūrų

4. Aušra šimtasluoksnėse terasose

Yunhe ryžių terasos regiono gyventojus maitina jau daugiau nei tūkstantį metų. Nenuostabu, kad vietos kalba jų pavadinimas reiškia „ramūs debesys“ – rytais virš miestelio išties nutupia balti purūs kamuoliai. Dar didesnį susižavėjimą kelia tai, jog apylinkėse kalnų aukštis svyruoja nuo 200 iki 1400 metrų, o kai kurios terasos susideda net iš kelių šimtų sluoksnių. Jei į Yunhe keliaujate ne tik pasigrožėti, bet ir padaryti puikių nuotraukų, nepatingėkite anksčiau atsikelti – geriausia vietovę fotografuoti auštant.

Yunhe ryžių terasos Kinijoje

5. Dirbtiniame ežere – tūkstantis salų

Tūkstančio salų ežeras pavadintas taip pavadintas dėl labai aiškios priežasties – jame iš vandens kyšo 1078 nedideli žemės lopinėliai. Tiesa, čia neapsieita be žmogaus rankos – šeštajame dešimtmetyje vandens telkinys atsirado hidroelektrinės statyboms užtvenkus slėnį. Kadangi visi gyventojai buvo evakuoti, žmogaus veiklos aplenkiamose vietose suvešėjo nuostabi augalija – net 81% teritorijos dengia miškai. Dabar Tūkstančio salų ežeras laukia turistų ir siūlo tokias pramogas kaip laukinių gyvūnų stebėjimas, vandenslidžių sportas ar kopimas į aplinkinius kalnus.

Tūkstančio salų ežeras Kinijoje

Kinija – šalis, kurią bent kartą gyvenime aplankyti būtina. Jei jaučiate, kad tą turėtumėte padaryti jau dabar, Kelionių akademija Jums siūlo egzotines keliones į Kiniją tiek su vadovu iš Lietuvos, tiek su anglakalbėmis grupėmis. Išsirinkite patraukliausią kelionės pasiūlymą: Egzotinės kelionės į Kiniją »