Kaip iš tiesų atrodo animacinio filmo ir legendų apie piratus išgarsintas Madagaskaras?

lemuras

Vieniems Madagaskaro pavadinimas asocijuojasi su linksmu animaciniu filmu, tuo tarpu kiti prisimena legendą apie čia kadaise piratų įkurtą anarchistinę valstybę. Nors nei kalbančių gyvūnų, nei jūros plėšikų saloje nerasite, Afrikos kaimynę verta aplankyti dėl kerinčios gamtos.

Madagaskaro kraštovaizdis

Aštuntajame žemyne – gigantiški medžiai

Ketvirtą pagal dydį salą pasaulyje mokslininkai praminė aštuntuoju žemynu. Tokį titulą Madagaskaras pelnė ne dėl didžiulės teritorijos, o gamtos įvairovės: daugiau nei 70% čia besiglaudžiančių gyvūnų rūšių nerasite jokiame kitame pasaulio kampelyje. Viena tokių – nedideles beždžiones primenantys lemūrai, kurių Madagaskare suskaičiuojama daugiau nei 100 skirtingų rūšių. Šalyje šie, plačiomis akimis spoksantys gyvūnėliai itin gerbiami ir net laikomi šventais, o juos iš arti išvysti galima Ranomafana nacionaliniame parke.
Net jei pirmą kartą išgirdote Madagaskaro pavadinimą, internete tikrai esate regėję Baobabų alėjos nuotrauką. Vakarinėje saloje plyti 260 metrų ilgio kelias, kurį iš abiejų pusių supa maždaug 30-ies metrų aukščio medžiai plikais kamienais ir išsiraizgiusiomis viršūnėmis. Manoma, kad milžiniški augalai, kurių skersmuo siekia 11 metrų, gali būti 800 metų amžiaus – šiek tiek „senesni“ nei Vilniaus miestas. Anksčiau greta baobabų augo mažesni medžiai ir krūmai, tačiau neseniai jie buvo iškirsti tam, kad dar labiau išryškintų vietos milžinus – jų vaizdas kaip mat užgniaužia kvapą.

Baobabų alėja Madagaskare

Nusmailintos uolos, kurių nebijo lemūrai

Pažvelgus į Tsingy de Bemaraha rezervatą iš paukščio skrydžio atrodo, kad tai – painus kalkakmenio labirintas, kurio viršūnės buvo nusmailintos aštriu skustuvu. Apie ne itin draugiškas trasas įspėja jau pats pavadinimas, kuris, išvertus iš vietos kalbos, reiškia „ten,kur negalima vaikščioti basomis“. Kol turistai renkasi kuo kokybiškesnius žygio batus, čia gyvenantys lemūrai nesuka sau galvos ir smailiais akmenimis tiesiog skriete skrieja. Tiesa, 723 kvadratinių kilometrų plotą užimančioje nacionalinio parko teritorijoje rasite ne tik uolas – čia netrūksta pelkių bei tankių miškų.

Tsingy de Bemaraha rezervatas Madagaskare

Lankantis Madagaskare norėsis aplankyti dešimtis viena už kitą įspūdingesnių vietų, tačiau nepraleiskite progos pasimėgauti kiekvienai salai būdingais malonumais. Nors Indijos vandenyno apsuptos šalies paplūdimiai grožiu nusileidžia Seišeliams ar Kosta Rikai, skaidrus turkio spalvos vanduo bei vyraujanti ramybė sužavi ir didžiausius skeptikus. Keletą dienų skirkite Nosy Be kurortiniam miesteliui, kuriame jūros gėrybių restoranai įsikūrė čia pat pakrantėje: jei džiaugdamiesi saulės voniomis išalksite, šviežiais omarais bei krevetėmis gardžiuositės panardinę kojas į šiltą smėlį.

Nosy Be kurortas Madagaskare

Keliaujant po Afrikos kaimynę teks apsišarvuoti kantrybe bei neskubėti, kadangi čia asfaltas dengia vos 10% kelių. Tačiau pažadame, jog po tokios išvykos jūsų kelionių albumas papilnės dešimtimis nuostabaus grožio nuotraukų, kurių sukelti prisiminimai šildys niūriausiomis žiemos dienomis. Egzotinių kelionių į Madagaskarą pasiūlymai »