Kelionė į Italiją. Poilsis Apulijoje: Otranto – ryčiausia Italijos vieta

puglia_konv

Apulijos regionas – tai elegantiškas Apeninų pusiasalio bato kulniukas. Ryčiausias regiono ir visos Italijos taškas – tai nuostabaus grožio Otranto miestelis šalia Adrijos jūros, priklausantis Lečės provincijai ir ypač mėgstamas turistų. Kurortas gali pasigirti romaninio stiliaus katedra su iš XII a. išlikusiomis mozaikomis, bizantinio stiliaus Šv. Petro bažnyčia bei XV a. Aragonese pilimi. Čia taip pat yra gražus senamiestis, nusėtas siaurų gatvelių, kuriose galima rasti įvairiausių siuvenyrų parduotuvėlių, kavinių bei restoranų. Ištroškusiems gamtos grožio, Otranto negailės vaizdingų ir puraus it pudra smėlio paplūdimių, žydro ir skaidraus jūros vandens bei įspūdingų olų.

SIŪLOMA 7 NAKTŲ TRUKMĖS KELIONĖS PROGRAMA

1 diena: VILNIUS – ROMA – OTRANTO
Skrydis iš Vilniaus į Romos Fiumicino oro uostą. Pervežimas traukiniu iš oro uosto iki Romos Tiburtina traukinių stoties, nuo kurios sėdama į autobusą, važiuojantį į Otranto. Naktį atvykstama į Otranto. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. POILSIS PRIE JŪROS

Šios dienos metu galima pailsėti šalia nuostabių paplūdimių, esančių Otranto miestelyje ar šalia jo. Tai – Alimini (arba dar vadinamas Baia dei Turchi), Approdo di Enea (Porto Badisco), Baia dell‘Orte, Torre dell’Orso ir Torre Sant’Andrea. Nakvynė viešbutyje Otrante.

Vietinio autobuso kaina tarp šių vietų – apie 1 euras.

Otranto.

3 diena. PASIVAIKŠČIOJIMAS PO OTRANTO IR EKSKURSIJA LAIVU

Otranto senamiestis labai gerai išsilaikęs ir todėl nusipelno ypatingo dėmesio. Čia yra daug gražių vietų, nuo kurių galima pasigrožėti nuostabiais vaizdais, Baroko stiliaus arkomis ar balkonėliais. Vieni lankomiausių objektų Otrante – tai Aragonese pilis, katedra, kurioje reikėtų atkreipti dėmesį į grindis, išpuoštas mozaikomis, Šv. Petro bažnyčia bei didžiuliai akmeniniai sviediniai, kuriuos panaudojo turkai 1480 m. miesto apgulties metu. Nakvynė viešbutyje Otrante.

Kaina į Araganose pilį – 3,5 euro.

Šios dienos metu taip pat galima nuplaukti iki kitų Salento pusiasalio vietų. Siūlomos ekskursijos laivu:
- Otranto – Torre Sant’Andrea – 30 km – 45 eurai (su lengvais užkandžiais ir gėrimais)
- Otranto – Zinzulusa urvas – 60 km – 50 eurai (su lengvais užkandžiais ir gėrimais)
- Otranto – Leuca – 120 km – visos dienos ekskursijos kaina 110 eurų (su lengvais užkandžiais ir gėrimais)

Arba galima rinktis kitos įmonės siūlomus pasiplaukiojimo maršrutus.
- Otranto – La Palombara – Baia Delle Orte – Punta Facì – SantEmiliano – Porto  Badisco – 4 val. – 28 eurai (su lengvais užkandžiais ir gėrimais)
- Otranto – Mulino dacqua – club Med – Baia Dei Turchi – Baia delle Alimini – La Punticella – Torre Santandrea – 4 val. – 28 eurai (su lengvais užkandžiais ir gėrimais)
- Otranto – SantEmiliano – Porto Badisco – Grotta Della Zinzulusa – 4 val. – 35 eurai (su lengvais užkandžiais ir gėrimais)

4 diena. IŠVYKA Į LEČĘ
Šios dienos metu galima nuvažiuoti į Lečės miestą, kuris nors ir turi nemažai senovės romėnų ir Renesanso darbų ir meno palikimo, tačiau miestas labiausiai žinomas dėl savo ypač barokinio stiliaus atmosferos, todėl dažnai vadinamas tiesiog „Baroko ledi“. Barokas čia išreiškiamas taip kaip jokiame kitame Italijos mieste: bažnyčios, puošnūs vartai, arkos ir net privačių namų balkonai. Miestas taip pat turi modernių vietų, įvairių kavinių bei restoranų ir brangių parduotuvių. Čia galima aplankyti katedros aikštę Piazza del Duomo, romėnų amfiteatrą, Sant‘Oronzo aikštę, Karolio V pilį (1539 m.), Santa Croce baziliką bei Santa Maria Cerrate bažnyčią. Būnant Lečėje, vertėtų paragauti tradicinių patiekalų: pyragėlių su mozzarella ir kitais ingredientais (rustico leccese) ar saldžių pyragėlių (pasticciotto leccese). Nakvynė viešbutyje Otrante.

Autobuso (Nr. 106) tarp Otranto ir Lečės kaina – 2,6 euro.

Lečė.

5 diena. IŠVYKA Į GALIPOLĮ
Galipolis – tai gražus pajūrio miestelis, esantis vakarinėje Salento pusiasalio dalyje, šalia Jonijos jūros. Jame yra dvi aiškios dalys, kurios miestą skiria į kaimelį ir į senamiestį, sujungtus XVI amžiaus tilteliu. Čia galima aplankyti vieną gražiausių pilių Apulijos regione – Castello Angioino, kuri stovi ant iš Bizantijos laikų išlikusios tvirtovės griuvėsių. Kiti lankomi miesto objektai: XVII a. Renesanso ir Baroko stiliaus Sant‘Agata katedra, XVI a. Graikiškasis fontanas (Fontana Greca), Tafuri rūmai. Galipolis taip pat gali pasigirti nuostabiais paplūdimiais kaip Baia Verde, Lido Pizzo, Punta dell Suina ar Rivabella. Nakvynė viešbutyje Otrante.

Traukinio tarp Otranto ir Galipolio kaina – 4,50 euro.

6 diena. IŠVYKA Į SANTA MARIA DI LEUCA

Šią dieną galima nuvažiuoti iki Santa Maria di Leuca, kurios pagrindinė vieta – di Leuca prieplauka (Marina di Leuca). Čia poilsiautojai dievina skaidrų it smaragdas jūros vandenį, purų smėliuką ir uolas. Čia taip pat galima pamatyti miestelio švyturį, XVI a. bokštą ar šventyklą.

Autobuso kaina iš Otranto iki Santa Maria di Leuca – apie 5 eurai.

Santa

7 diena. LAISVAS LAIKAS OTRANTO. OTRANTO – ROMA
Vakare išvykstama link Romos, o iki tol – laisvas laikas Otrante. Nakvynė autobuse.

8 diena. ROMA – VILNIUS
Anksti ryte atvykstate į Romos Tiburtina traukinių stotį. Nuo čia sėdate į traukinį, važiuojantį link Romos Fiumicino oro uosto. Apie pietus išskrendate į Vilnių.

KELIONĖS KAINA: nuo 1479 Lt

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
- lėktuvo bilietai Vilnius – Roma – Vilnius su oro uosto ir aptarnavimo mokesčiais (kainos pateiktos, kai aviabilietų kaina 350 Lt žmogui);
- pervežimas traukiniu iš Romos Fiumicino oro uosto į Romos Tiburtina traukinių stotį ir atgal;
- pervežimas autobusu iš Romos Tiburtina traukinių stoties iki Otranto ir atgal;
- 6 nakvynės viešbutyje Otranto kurorte.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

- registruojamas bagažas (nuo 165 Lt už 32 kg į abi puses);
- pervežimas nuo Otranto autobusų stotelės iki pasirinkto viešbučio (kaina su taksi ~5 – 10 eurų);
- ekskursijos ir kiti lankomi objektai;
- maitinimas (išskyrus pusryčiai);
- asmeninės išlaidos;
- medicininės pagalbos užsienyje draudimas.

PASTABOS:
-    Pietūs ar vakarienė vietinėje kavinėjė ~12 – 20 eurų.

Norėtumėte sužinoti daugiau informacijos apie šią kelionę? Spaukite čia!