Kelionė į Italiją. Savaitė poilsio Teračinoje

terra_konv

Teračina – tai daugiau nei 2000 metų senumo miestas vakarinėje Apeninų pusiasalio dalyje, priklausantis Latinos provincijai. Pasak mitologijos, tai – miestas, kadaise globojamas dievo Jupiterio. Iki šių dienų ant Monte S. Angelo kalno stūkso Jupiteriui skirta senovinė šventykla. O miestelio centre yra išlikę antikinio forumo griuvėsiai, šalia kurių įsikūrusi miesto rotušė ir XI a. katedra. Teračinos paplūdimys pagarsėjęs kaip vienas geriausių visame Lazio regione, o pakrantė, besitęsianti nuo Gaetos iki Circeo – viena švariausių.

Teračina.

1 diena. VILNIUS – ROMA – TERRAČINA
Skrydis iš Vilniaus į Romos Ciampino oro uostą. Pervežimas autobusu iš oro uosto į Romos Termini traukinių stotį. Čia sėdama į traukinį, važiuojantį link Teračinos. Nakvynė viešbutyje Teračinoje.

2 diena. POILSIS PRIE JŪROS
Šios dienos metu galima pailsėti Teračinos paplūdimyje, kuris yra vienas populiariausių visoje Lazio pakrantėje ir siūlo vandens ir kitokias pramogas įvairaus amžiaus žmonėms. Nakvynė viešbutyje Teračinoje.

3 diena. IŠVYKA Į PONZOS SALĄ

Ponza – tai natūralaus grožio sala, nutolusi apie 61 km nuo Teračinos. Geriausiai susipažinti su sala galima ekskursijos laivu metu: aplankysite nuostabaus grožio Chiaia di Luna paplūdimį, kuris įsiskverbęs įlankėlėje tarp skardžių, Cala Feola vietovę, šalia kurios yra natūralus baseinas. Taip pat po salą galima keliauti vietiniu autobusu ar pėsčiomis, tik reikėtų turėti omenyje, kad daug kur yra kalneliai ir laipteliai. Nakvynė viešbutyje Teračinoje.

Persikėlimo kaina iš Teračinos į Ponzą laivu pirmyn ir atgal – 20 eurų vienam asmeniui.
Turo laivu aplink salą kaina vienam asmeniui – 22 eurai.
Vietinio autobusu kaina vienam asmeniui – 1 euras
.

4 diena. IŠVYKA Į GAETĄ
Gaeta – tai žavus miestas Latinos provincijoje, esantis už 33 km nuo Teračinos. Jo gynybinės sienos pastatytos dar Senovės Romos laikais. Be to, čia išlikę ir kitų to laikmečio monumentų. Dabar Gaeta – turistinis miestas, į kurį karštojo sezono metu suplaukia ne tik italai, bet ir poilsiautojai iš kitų šalių. Čia verta aplankyti senamiestį, miesto katedrą, Gaetos pilį bei pailsėti Serapo, Sant‘Agostino, Fontania ar Ariana paplūdimiuose. Nakvynė viešbutyje Teračinoje.

Vietinio autobuso kaina tarp Teračinos ir Gaetos į vieną pusę – apie 5 eurai vienam žmogui.
Įėjimas į Gaetos pilį – 8 eurai.

Poilsis

5 diena. IŠVYKA Į NEAPOLĮ
Šią dieną traukiniu vertėtų nuvažiuoti į trečiąjį pagal dydį Italijos miestą – Neapolį. Tai – žavinga ir kontrastinga Kampanijos regiono sostinė ir vienas seniausių Europos uostamiesčių prie Tirėnų jūros. Šis miestas įsiterpęs tarp „Liepsnojančių laukų“ – 24 ugnikalnių kraterio, – ir legendinės Pompėjos griuvėsių, šalia vis dar aktyvaus Vezuvijaus. Neapolis gali pasigirti 2 km ilgio Spaccanapoli gatve, kertančia dvasingą UNESCO saugomą senamiestį (Centro Storico), gotikinėmis bažnyčiomis, muziejų gausa bei viena geriausių picų pasaulyje. Viešnagės metu Neapolyje verta nuvažiuoti iki Pompėjos bei pakilti ant Vezuvijaus ugnikalnio. Neapolio lankomiausi objektai: San Severo koplyčia, Plebėjų aikštė su šalia esančiais Karališkaisiais rūmais, San Domenico Maggiore bažnyčia, modernaus meno „Madre“ bei klasikinis Kapodimonte muziejai. Taip pat galima pasivaikščioti po požeminį Neapolį (Sotterranea). Pasivaikščiojus po miestą vertėtų paragauti vienos geriausių ir tikriausių picų visoje Italijoje – picerijoje „L‘Antica Pizzeria Da Michele“. Nakvynė viešbutyje Teračinoje.

Traukinio bilieto kaina iš Teračinos iki Neapolio ir atgal – apie 25 eurai vienam asmeiui.
Traukinio bilieto kaina iš Neapolio iki Pompėjos ir atgal – apie 6 eurai vienam asmeniui.
Bilieto kaina į Pompėjos muziejų – 11 eurų vienam asmeniui.
Įėjimas į San Severo koplyčią – 7 eurai vienam asmeniui.
Bilieto kaina vienam asmeniui į „Madre“ muziejų – apie 7 – 10 eurų.
Bilieto kaina vienam asmeniui į Kapodimonte muziejų – 7,5 euro.
Picos „Margarita“ kaina picerijoje „Da Michele“ – apie 4 eurai.
Požeminis Neapolis – 9 eurai.

Neapolis.6 ir 7 dienos. POILSIS TERAČINOJE

Šiomis dienomis galima pailsėti paplūdimyje arba aplankyti miesto katedrą, Archeologijos muziejų bei Jupiterio šventyklą. Nakvynė viešbutyje Teračinoje.

Bilietas į Archeologijos muziejų vienam asmeniui kainuoja 3 eurus.

8 diena. TERAČINA – ROMA – VILNIUS
Anksti ryte iš Teračinos išvykstama traukiniu į Romos Termini traukinių stotį, iš kurios keliaujama autobusu link Romos Ciampino oro uosto. Apie pietus grįžtate į Vilnių.

KELIONĖS KAINA NUO: 1634 Lt

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

- lėktuvo bilietai Vilnius – Roma – Vilnius su oro uosto bei aptarnavimo mokesčiais (kainos pateiktos, kai aviabilietų kaina žmogui 350 Lt);
- 7 nakvynės viešbutyje Teračinoje;
- pervežimas autobusu oro uostas – Romos Termini traukinių stotis – oro uostas;
- pervežimas traukiniu Romos Termini traukinių stotis – Terracina – Romos Termini traukinių stotis;

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIOTA:
- registruojamas bagažas (nuo 165 Lt už 32 kg į abi puses);
- pervežimas nuo Teračinos iki pasirinkto viešbučio (taksi: apie 10 – 20 eurų);
- ekskursijos, muziejai, pilys ir kiti lankomi objektai;
- maitinimas (išskyrus pusyrčius, viešbučiams su pusryčiais);
- asmeninės išlaidos;
- medicininės pagalbos užsienyje draudimas.

PASTABOS:

- pietūs ar vakarienė vietinėje kavinėje ~ 14 eurų.

Svajojate apie poilsį Teračinoje? Spauskite čia ir galėsite sužinoti daugiau!