Kelionė į Italiją. Poilsis prie Gardos ežero

garda_konv

Gardos ežeras – tai didžiausias ežeras Italijoje (apie 370 km²), esantis tarp Brešijos ir Veronos. Tai – UNESCO saugomas objektas, kuris puikuojasi ne viename gražiausių ežerų dešimtuke. Šiaurinė ežero dalis apsupta uolų ir Alpių kalnų masyvo, tarp kurių rasite įsispraudusį ne vieną jaukų ir romantišką miestelį ar kaimelį. Ežeras apsuptas turtingos augmenijos, kalnų terasos nusėtos alyvmedžių giraitėmis, vynuogynais, kiparisais ir oleandrais. Šalia Gardos ežero yra nemažai kurortų, viešbučių, spa centrų, pramogų ir atrakcionų parkų, be to, vyrauja švelnus ir malonus klimatas, todėl Gardos ežeras – labai mėgstama turistų vieta. Didžiausias miestas šalia Gardos ežero – tai Desenzano del Garda. Kaip ir dauguma miestelių šalia šio gražaus ežero, Desenzano gali pasigirti savo senove dvelkiančias architektūra, viduramžių pilimi bei nuostabia gamta. Kiti miesteliai, kuriuos tikrai verta pamatyti, tai – Riva Del Garda, Tremosine, Malcesine ir Riviera Gardone.

SIŪLOMA 7 NAKTŲ TRUKMĖS KELIONĖS PROGRAMA

1 diena. VILNIUS – MILANAS – BREŠIJA – DESENZANO DEL GARDA
Skrydis į Milano Bergamo (Orio al Serio) oro uostą. Pervežimas autobusu iš oro uosto į Brešiją. Iš Brešijos persėdama į traukinį, vežantį į Desenzano del Garda-Sirmione stotį. Vietinis autobusas arba taksi iki viešbučio. Nakvynė viešbutyje šalia Gardos ežero.

2 diena. POILSIS ŠALIA GARDOS EŽERO
Desenzano del Garda – tai didžiausias miestas prie Gardos ežero su šiek tiek daugiau nei 27 000 gyventojų. Jis gali pasigirti venecijietiško stiliaus architektūros namais ir nuostabia gamta. Čia galima aplankyti senovinę viduramžių pilį su cilindro formos bokštais, Archeologijos muziejų bei apie 2000 metų senumo Romėnų vilos griuvėsius. Poilsiui yra galimybė rinktis iš kelių Desenzano paplūdimių: Desenzanino, Rivoltella ir Auksinio.
Sirmione – tai miestelis, įsikūręs ant 30 metrų virš jūros lygio pusiasalio Gardos ežere, esantis vos už kelių kilometrų nuo Desenzano. Tai – kultūros ir spa centras. Jis gali pasigirti savo žavingu senamiesčiu, romėnų poeto Catullus vilos griuvėsiais (Grotte di Catullo), Sirmione pilimi bei „Catullo ir Virgilio“ spa kompleksu.

Ką aplankyti:
Archeologijos muziejus – 4 eurai.
Romėnų vila – 2 eurai.
Catullus vila – 4 eurai.
Sirmione pilis – 4 eurai.
Spa kompleksas -  kaina vienam asmeniui 3 val. – 27 eurai pirmadieniais – penktadieniais (už kiekvieną papildomą valandą – 3 eurai); 33 eurai – savaitgaliais ir šventės dienomis (už kiekvieną papildomą valandą – 5 eurai).

Gardos

3 diena. EKSKURSIJOS LAIVU
Šios dienos metu galima nuplaukti į vieną iš šalia Gardos ežero esančių vietų. Ekskursijos metu galima pasigrožėti kalnais, miesteliais ir pasimėgauti maistu virš vandens.

Desanzano – Riva del Garda – Desanzano – 9 val. trukmės kelionės kaina vienam asmeniui – 30 eurų.
Desenzano – Gardone – Salò – Garda – Desenzano – 9 val. trukmės kelionės kaina vienam asmeniu – 23 eurai.
Desenzano – Sirmione – Garda – Lazise – Desenzano – 8 val. trukmės kelionės kaina vienam asmeniui – 23 eurai.
Pietų kaina laive nuo 17 eurų vienam asmeniui.

Poilsis

4 diena. IŠVYKA Į ATRAKCIONŲ PARKUS

Šią dieną galima praleisti iš viename iš netoliese esančių atrakcionų parkų. Nakvynė viešbutyje šalia Gardos ežero.

Gardalendas – 37,5 euro (arba 33 eurai perkant bilietus online) vienam asmeniui. Nuo Peschiera del Garda traukinių stotelės (Desenzano – Peschiera del Garda traukinio kaina į abi puses – 4 eurai) važiuoja nemokamas autobusas link Gardalendo. Daugiau informacijos apie Gardalendą .
Caneva vandens atrakcionų parkas/Movieland – parkai, esantys šalia vienas kito Lazise miestelyje. Bilieto kaina vienam asmeniui į vieną parką 24 eurai, į abu – 48 eurai (kartais būna specialių pasiūlymų už abu parkus – tik 27 eurai). Nuo Peschiera del Garda traukinių stotelės važiuoja nemokamas autobusas link šių parkų. Daugiau informacijos apie šiuos parkus rasite čia.
Džiunglių nuotykių parkas – San Zeno di Montagna miestelyje esantis parkas džiunglių nuotykių mėgėjams. Bilieto kaina – nuo 8 iki 29 eurų vienam asmeniui, priklausomai, kurį maršrutą pasirinksite. Šį parką galima pasiekti tik automobiliu. Daugiau informacijos apie šį parką galite rasti čia.
Sigurtos sodų parkas – Valeggio Sul Mincio miestelyje esantis parkas, kurio įėjimo kaina vienam asmeniui – 12 eurų. Nuo Peschiera del Garda traukinių stotelės važiuoja autobusas (Nr. 46) link Mantova. Išlipti reikia Valeggio (Via San Rocco) stotelėjė, nuo kurios parką pasieksite pėsčiomis per kelias minutes. Bilieto kaina į abi puses apie 5 eurai. Daugiau informacijos apie parką rasite čia. Daugiau informacijos apie autobusų kompaniją – čia.
Sigurtos

5 diena. IŠVYKA Į TREMOSINE
Šios dienos metu galima išsinuomoti automobilį ir nuvykti į Tremosine – miestelį, esantį ant vakarinio Gardos ežero kranto ir priklausantį Alto Garda Bresciano parkui. Miestelis apsuptas natūralaus grožio gamtovaizdžio: Gardos ežero, kalnų, olų bei slėnių, nusagstytų alyvmedžių bei citrinmedžių giraitėmis. Čia galima susiorganizuoti žygius pėsčiomis ar su dviračiais po kalnus. Nuo „Jaudulių terasos“ (La Terrazza del Brivido), esančios 350 metrų virš jūros lygio, atsiveria nuostabi Tremosine ir Gardos ežero panorama. Nakvynė viešbutyje šalia Gardos ežero.

Automobilio nuomos kaina 10 valandų – nuo 60 eurų.
Kalnų dviračio nuoma pusei dienos vienam asmeniui – 15 eurų.
Tremosine

6 diena. IŠVYKA Į MALCESINE ARBA RIVIERA GARDONE
Malcesine – kaimelis, esantis Baldo kalno papėdėje, kurio peizažas įkvėpė žymų austrų tapytoją Gustavą Klimtą sukurti paveiklą, pavadinimu „Malcesine“ . Šio senoviško kaimelio žavesį sustiprina mažytis uostas, aikštės, restoranai ir kavinukės, senovinė viduramžių pilis, XV a. Kapitonų  rūmai. Viešnagės metu Malcesine galima pakilti į Baldo kalno viršų.

Perkėlimas laivu iš Desenzano į Malcesino ir atgal – 13,70 euro vienam asmeniui.
Bilieto kaina į Malcesine pilį – 5 eurai vienam asmeniui.
Įėjimas į Kapitonų rūmus – nemokamas.
Pakilimo/nusileidimo į/nuo Baldo kalno viršų lyninio keltuvo kabina kaina vienam asmeniui – 19 eurų.

Malcesine

Baldo

Riviera Gardone – miestelis, kuris atrodo tarsi botanikos sodas dėl supančios vešlios Gardos ežero regiono augmenijos. Čia įsikūrę Andre Heller botanikos sodas, kuris pasižymi ne tik įvairiausių augalų iš viso pasaulio gausa, bet ir rytietiškomis skulptūromis. Vienas lankomiausių Riviera Gardone objektų – Italų pergalės šventykla (Vittoriale degli Italiani). Tai kiparisų apsupta valda, kurioje stūkso italų rašytojo Gabriele d‘Annunzio rezidencija, kurioje jis gyveno. Čia taip yra amfiteatras, mauzoliejus bei karinis laivas. Nakvynė viešbutyje šalia Gardos ežero.
Riviera

Perkėlimas laivu iš Desenzano į Riviera Gardone ir atgal – 9,80 euro vienam asmeniui.
Bilieto kaina į Andre Heller botanikos sodą – 9 eurai vienam asmeniui.
Bilieto kaina į Vittoriale degli Italiani – nuo 8 iki 16 eurų, priklausomai nuo norimų aplankyti objektų.

7 diena. DESENZANO DEL GARDA – BREŠIJA – MILANO BERGAMO ORO UOSTAS
Ryte išvykstama traukiniu iš Desanzano link Brešijos. Brešijoje galima pasivaikščioti po senamiestį: čia daug aikščių, kurių žymiausia Piazza della Loggia. Šalia aikštės stovi miesto katedra Duomo. Netoliese yra modernios fotografijos muziejus Ken Damy, į kurį įėjimas nemokamas. Pasivaikščiojus po Brešiją, autobusu tiesiogiai pasiekiamas Milano Bergamo miestelis. Naktis viešbutyje šalia oro uosto.

8 diena. MILANAS – VILNIUS

Skrydis iš Milano Bergamo (Orio al Serio) oro uosto į Vilnių.

KELIONĖS KAINA NUO: 1505 Lt

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
- lėktuvo bilietai Vilnius – Milanas – Vilnius su oro uosto ir aptarnavimo mokesčiais
(kainos pateiktos, kai aviabilietų kaina 300 Lt žmogui);
- pervežimas autobusu Milano Bergamo oro uostas – Brešija – Milano  Bergamo oro uostas;
- traukinys Beršija – Desenzano del Garda-Sirmione (miestelis, kuriame arba šalia kurio gyvensite) – Beršija;
- 6 nakvynės viešbutyje šalia Gardos ežero, Desenzano, arba šalia esančiame, miestelyje;
- 1 nakvynė viešbutyje šalia Milano Bergamo oro uosto.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
- registruojamas bagažas (nuo 165 Lt už 32kg į abi puses)
- pervežimas nuo Desenzano del Garda-Sirmione traukinių stoties iki viešbučio
(vietiniu autobusu: 2 eurai, taksi: apie 10 – 20 eurų);
- ekskursijos ir lankomi objektai;
- įėjimas į atrakcionų parkus;
- maitinimas (išskyrus pusryčius, viešbučiams su pusryčiais);
- asmeninės išlaidos;
- arbatpinigiai;
- medicininės pagalbos užsienyje draudimas.

PASTABOS:
- pietūs/vakarienė vietinėjė kavinėje ~ 14 eurų;
- biudžetas dienai darantis maistą pačiam ~ 12 eurų.

Svajoji apie poilsį prie Gardos ežero Italijoje. Spausk ir sužinok daugiau!