Kelionė prie Gardos ežero: jaukūs ir mieli miesteliai

garda_konv

Šiaurinėje Italijos dalyje esantis Gardos ežeras yra didžiausias visoje šalyje. Tai – tikras rojus poilsiui, žygiams pėsčiomis ar dviračiais po didingus kalnus. Tai – taip pat puiki vieta atostogoms su mažaisiais šeimos atstovais: šalia Gardos ežero yra ne vienas atrakcionų ir pramogų parkas, įskaitant ir žymųjį „Gardalendą“.

Ežeras yra visiškoje kalnų bei vešlios augmenijos apsuptyje. Keliaudami aplink jį automobiliu, kaskart galėsite žavėtis ne tik nepaprasto grožio gamta, bet ir mažais bei žaviais miesteliais, kuriuos puošia jaukūs uostai, nedidelės pilys, siauros gatvelės bei mielos kavinukės ir parduotuvėlės.

Kelionė prie Gardos ežero: jaukūs ir mieli miesteliai


Malcesine

Vaizdų kelionę aplink Gardos ežerą pradėkime nuo rytinėje pakrantėje esančio miestelio – Malcesine. Tai tarsi mažas, bet labai dailus kaimelis, kurio peizažas įkvėpė žymų austrų dailininką Gustavą Klimtą nutapyti paveikslą, pavadinimu „Malcesine“. Miestelio centras gali pasigirti jaukia pakrante, mažomis aikštėmis ir skverais bei maždaug VI a. pastatyta Scaglieri pilimi, kuri yra labai populiari vieta vestuvėms.
Malcesine įsikūręs Baldo kalno, kuris yra aukščiausias šalia Gardos ežero, papėdėje. Pakilus į kalną, kurio aukštis siekia šiek tiek daugiau nei 2200 m, galima pasigrožėti ežero panorama: kalnų viršūnėmis bei šlaitais, kuriuose ganosi avių bandos bei grakščios lamos, aplink ežerą įsikūrusiais miesteliais bei kaimeliais ir nuostabiu oru, kuris sudaro palankias sąlygas subręsti citrinų, vynuogių bei alyvuogių derliui.
Malcesine
Nuotrauka gravitat-OFF

Riva del Garda

Kylame šiek tiek į šiaurę ir pasiekiame šalia šiauriausio Gardos ežero taško esantį žavų miestelį, pavadinimu Riva del Garda, kuris įsikūręs Rocchetta bei Brione kalnų papėdėje. Miestelio centrą, nusagstytą siaurių gatvelių, supa šiltų spalvų namai, du jaukūs uostai, o jo pagrindinę aikštę puošia iš viduramžių laikų išlikusi varpinė. Riva del Garda taip pat gali didžiuotis viduramžiška pilimi – tvirtove, kuri puikuojasi visai šalia pakrantės. Vos 5 km nuo Riva del Garda, Arco miestelyje stūkso ypatingai gražiai įsikūrusi XII a. pilaitė – Il Castello di Arco.
Riva
Nuotrauka mawel

Castello
Nuotrauka (Arco) xlibber

Limone sul Garda

Limone sul Garda miestelis nutolęs apie 4 km į pietvakarius nuo Riva del Gardos. Juos jungia vaizdingas kelias, besidriekiantis per kalnų tunelius bei skardžius, kurie krenta tiesiai į ežerą.  Limone sul Garda – viena populiariausių poilsio vietų ir vienintelis kurortas šiaurvakarinėje Gardos ežero pakrantėje. Miestelio pavadinimas susijęs su citrinų derliumu, tačiau manoma, kad jis įgavo tokį pavadinimą ne dėl pačių vaisių, o dėl specialių namelių limonaia, kurie buvo skirti apsaugoti citrinmedžius nuo žiemos šalčių.
Kurortas traukia poilsiautojus ne tik dėl įdomaus pavadinimo, bet ir dėl gerų viešbučių, įvairiausių renginių, mugių bei turgelių, dailios pakrantės bei švaraus oro. 1979 m. mokslininkai atrado, kad Limone sul Gardos gyventojų krauje yra specialaus lipoproteinų paviršiaus baltymo. Manoma, kad būtent dėl šios priežasties daugelis šio miestelio gyventojų yra ilgaamžiai.
Limone
Nuotrauka kristeenb

Gardone Riviera

Toliau leidžiamės vakarine pakrante į pietus, kol pasiekiame Gardone Riviera – miestelį, kuris atrodo tarsi botanikos sodas dėl supančios vešlios augmenijos. Čia įsikūręs gražus Andre Heller botanikos sodas, kuris pasižymi ne tik įvairiausių augalų iš viso pasaulio gausa, bet ir rytietiškomis skulptūromis.
Vienas lankomiausių miestelių objektų – italų pergalės šventykla (Vittoriale degli Italiani). Tai kiparisais apsupta valda, kurioje stūkso italų rašytojo Gabriele d‘Annunzio rezidencija. Čia taip yra amfiteatras, mauzoliejus bei karinis laivas.
Gardone Riviera nuo senų laikų traukė aristokratus, todėl čia daug prabangių vilų, o aplinka ypač tvarkoma ir prižiūrima. Miestelyje yra gražus uostas, keletą dailių bažnyčių, siaurų gatvelių, kurių kavinėse bei restoranuose poilsiautojai lėtai leidžia laiką ir mėgaujasi jaukia vietovės atmosfera.
Gardone
Nuotrauka Discovery 2008

Gardone
Nuotrauka (Heller) ell brown

Salò

Už maždaug 2 km nuo Gardone Riviera, šalia Šv. Bartolomėjo kalno (568 m), rasite miestelį, pavadinimu Salò. Jo senamiestis išraižytas mažų gatvelių, aikščių su didingais namais, elegantiškomis parduotuvėmis bei restoranais. Pagrindiniai lankomi miestelio objektai – tai XV a. katedra bei to paties laikotarpio Šv. Bernardino bažnyčia, prabangūs XVI a. rūmai bei Akademijos biblioteka. Tiek iš Salò, tiek iš Gardone Riviera galima nusikelti iki didžiausios Gardos ežero salos – Isola del Garda. Joje įsikūrę įspūdingi rūmai, apsupti nuostabaus grožio sodų.
Salo.
Nuotrauka David Spender

Sirmione

Vaizdų kelionę aplink gražųjį Gardos ežerą baigiame ties pietuose esančiu siauru Sirmione pusiasaliu, kuriame įsikūręs tokio paties pavadinimo miestelis. Sirmione – tai turistų mėgstamas kurortas, todėl čia dažniausiai spiečiasi didesnis kiekis poilsiautojų. Tačiau aplankyti šį miestelį reiktų dėl dviejų pagrindinių objektų – tai Sirmione pilies (Castello Scaligero) bei senovės romėnų poetų Catullus vilos griuvėsiais.
XIII a. pastatyta Sirmionės pilis įkurta siauriausioje pusiasalio vietoje ir atrodo, jog plūduriuoja vandenyje. O pusiasalio smaigalyje esantys Catullus vilos griuvėsiai vilioja tuos, kurie žavisi Antikos laikais. 
Sirmione.
Nuotrauka MrStyXman

Norėtumėte pailsėti prie Gardos ežero? Spauskite čia ir galėsite sužinoti siūlomą programą kelionei prie Gardos ežero.