Filipinų gidas: penki dalykai, kuriuos būtina nuveikti Maniloje

aaa

Filipinai iš kelionių apybraižų dažniausiai pažįstami kaip laukinės gamtos kraštas, kadangi iš daugiau nei 7000 salų čia apgyvendintos tik 880. Ne ką mažiau nei džiungles ar paplūdimius įdomu aplankyti ir Rytų perlu vadinamą sostinę Manilą, kurioje žmonės nebijo audrų ir taifūnų, o gatvės vaikai vis dar smalsiai žvalgosi į užsieniečius.

1. Pamatyti Ispaniją Filipinų viduryje

Intramuros vardas glaudžia seniausią miesto rajoną, apsuptą masyvių, beveik 400 metų atlaikiusių sienų. Kvartalą pastatė ispanų kolonizatoriai, tad vaikštant tarp nuostabių barokinių bažnyčių gali akimirkai pasijusti tarsi Barselonoje. Pati žymiausia rajono šventykla – šv. Augustino, kurios gyvavimo istoriją paženklino 2 gaisrai ir net 7 žemės drebėjimai. Praktiškas patarimas: po įstabaus grožio Intramuros gatves ir aikštes vaikštinėkite iki 10 valandos ryto, kol nepradeda tvoksti varginantis karštis.

Šv. Augustino šventykla, Filipinai

2. Išsimaudyti ugnikalnio krateryje

Viešint Maniloje būtų nuodėmė nepamatyti Taal ugnikalnio, kurį nuo sostinės skiria vos pora valandų automobiliu. Vulkanas garsėja ne tik tuo, jog yra mažiausias aktyvus ugnikalnis pasaulyje, bet ir įspūdingu, krateryje tyvuliuojančiu turkio spalvos ežeru. Vanduo čia kvepia ne itin gardžiai, tačiau plaukioti tarp vulkano uolienų neabejotinai tampa žodžiais nenusakoma patirtimi.

Taal ugnikalnio kraterio ežeras

3. Pažaisti šachmatais didvyrių aikštėje

Sunku rasti Manilos gyventoją, kuris nesilankė Rizal parke. Patriotiški vietiniai šią žalumos oazę pamėgo dėl čia stūksančių šalies didvyrių monumentų, o kiti ant milžiniškų žolynų praktikuoja kovos menus ar tiesiog ilsisi saulės atokaitoje. 60 hektarų užimančioje teritorijoje netrūksta tunelius primenančių žydinčių sodų, tarp kurių slepiasi Šachmatų aikštė. Nepraleiskite progos mesti iššūkį pavėsyje figūras stumdantiems filipiniečiams.

Rizal parkas

4. Pasivažinėti ant autobuso stogo

Vaikštinėjant Manilos gatvėmis neįmanoma nepamatyti džipniais vadinamų spalvingų autobusų. Įvairiomis dekoracijomis apkabinėtose transporto priemonėse dažniausiai netrūksta keleivių, tad netilpusieji susirango ant stogo. Jei prireiks nukeliauti iš taško A į B, nevarkite ieškodami specialių stotelių – tiesiog susistabdykite džipnį gatvėje. Juokaujama, kad tokioje transporto priemonėje gryno oro netrūksta – čia kondicionieriaus funkciją atlieka plačiai praverti langai.

Vietiniai gyventojai ant autobuso stogo

5. Pasiderėti dėl netikro universiteto diplomo

Divisoria turgų vertėtų rinktis ne tik tiems, kurie nori sutaupyti, bet ir ieškantiems unikalių prekių. Čia galima rasti visko, ko geidžia širdis: šviežių vaisių ir daržovių, žuvies, prabangių senovinių baldų, netikrų universitetų diplomų… Tiesa, prieš užsukdami į prekyvietę laikykitės keleto taisyklių. Ilgapirščių išvengsite prabangius papuošalus palikę viešbutyje, į kišenę įsidėję nedaug grynųjų bei akylai stebėdami savo rankinę. O dabar belieka gerai pasiderėti!

555

Norite daugiau idėjų apie keliones į Filipinus?
Kelionės su vadovu iš Lietuvos, individualūs turai, kelionės su prijungimu prie anglakalbės grupės:

Egzotinė – poilsinė kelionė į Filipinus: Manilą su poilsiu Borakajaus saloje 

Jei norite aplankyti kitas išskirtines Filipinų vietas, rinkitės Jums labiausiai patinkančią Egzotinę – pažintinę kelionę į Filipinus »