Kelionė aukščio ir adrenalino mėgėjams: penki ekstremaliausi oro uostai

shutterstock_377796121

Lėktuvai neabejotinai tapo populiariausia transporto priemone keliaujant į egzotiškus kraštus. Nors dauguma orų uosta pasitinka švara, kondicionieriais ir paslaugiu personalu, kai kur skrydžio pabaiga gali priversti drebėti net ir drąsiausiųjų kojas.

1. Pilotai laviruoja tarp kalnų ir skardžio

Nedideliame Nepalo Luklos miestelyje įsikūręs oro uostas 2010-aisiais buvo išrinktas pavojingiausiu pasaulyje. Čia vietinis nusileidimo takas driekiasi vos 460 metrų – dešimtadalį įprasto ilgio. Kadangi nėra jokių navigacijos priemonių, lakūnams tenka pasitikėti tik vaizdu pro kabinos langą. Situaciją dar labiau apsunkina tai, jog viename tako gale stūkso aukšti kalnai, o kitame – gilus skardis. Tiesa, keleivių čia niekada netrūksta, kadangi norint pasiekti Everesto apylinkes tenka rinktis tarp 45 minučių skrydžio arba 5 dienų žygio kalnuotomis vietovėmis.

Nepalo Luklos oro uostas

2. Saulės vonios ant nusileidimo tako

Karibų jūroje plytinčios Šv. Bartolomiejaus salos plotas – vos 21 kvadratinis kilometras. Nenuostabu, jog miniatiūrinėje šalyje erdvė nešvaistoma platiems nusileidimo takams. Lėktuvai čia tūpia visai greta prabangių kurortų, tad svečiams tenka priprasti prie triukšmo. Teritorijoje netrūksta įspėjamųjų ženklų, kadangi pasitaiko, jog poilsiautojai pagulėti prieš saulę išsiruošia visai greta lėktuvams skirtos zonos.

Šv. Bartolomiejaus saloje esantis nusileidimo takas

3. Salos dydžio oro uostas

Indijos vandenyne išsidėsčiusiems Maldyvams priklauso beveik 1200 įvairiausio dydžio salų. Vienose jų kuriasi miestai, kitas lanko laukinės gamtos pasiilgę turistai, o štai visą Hulhulé salos teritoriją užima oro uostas. Nusileidimo takas iš visų pusių apsuptas vandens, todėl čia reikia pilotų ne tik su puikiais įgūdžiais, bet ir šaltais nervais. Tai pagrindinis šalies aviacijos centras, tad keliaujant į sostinę Malę teks išsilaipinti vandenyno apsuptyje.

Hulhulé salos oro uostas

4. Paplūdimyje besileidžiantys lėktuvai

Turbūt ne kartą teko matyti nuotraukas iš San Marine įsikūrusio Princesės Džiulijanos oro uosto. Nusileidimo takas stūkso visai greta Maho paplūdimio, tad milžiniški lėktuvai leidžiasi maždaug 10-20 metrų virš poilsiautojų galvų. Nors toks keliavimo būdas skamba itin pavojingai, išvengsite beveik visoms egzotinėms kelionėms būdingo galvosūkio – kaip iš oro uosto nusigauti į viešbutį.

Princesės Džiulijanos oro uostas San Marine

5. Oro uostas aštuoniems lakūnams

Ar galite įsivaizduoto oro uostą, kuriame lėktuvą nutupdyti moka tik 8 lakūnai pasaulyje? Toks, pavadintas „Paro“, egzistuoja Butane. Keleivių įspūdžiai kalba patys už save – beveik kiekvienas išsilaipinęs kelionę apibūdino kaip „keliančią siaubą“. Nusileidimo takas apsuptas aukštų smailių uolų, tad nutūpti čia leidžiama tik dieną ir kai matomumas nepriekaištingas. Nors skrydis sukelia nemažai streso, Paro upės ir Himalajų kalnų vaizdai nepalieka abejingų.

 „Paro“ oro uostas Butane.

Nepabūgote ekstremalių skrydžių ir ieškote egzotinių kelionių?

Egzotinės – pažintinės kelionės į Karibus

Egzotinės – poilsinės kelionės į Maldyvus