Kelionė pamirštais takais: TOP 5 įspūdingiausi miestai-vaiduokliai

555

Keliaudami pirmiausia skubame aplankyti triukšmingas sostines, kuriose gyvenimas virte verda. Tiesa, kartais verta nuklysti nuo suplanuoto maršruto ir užsukti į daug ramesnes, bet ne mažiau įdomias apleistas gyvenvietes. Dauguma miestų-vaiduoklių apipinti paslaptingais mitais, kurių, deja patvirtinti ar paneigti negalime, tačiau rekomenduojame penkis įspūdingiausius pamirštus miestelius.

1. Karščiausios pasaulio kasyklos

Etiopijos dykumoje įkurtame Dalolo miestelyje dvidešimtojo amžiaus pradžioje veikė daugybė druskos kasyklų. Tiesa, sąlygos darbininkams nebuvo itin palankios – vidutinė metų temperatūra laikėsi apie 34°C, tad paskutinieji gyventojai išvyko dar 7-ojo dešimtmečio pradžioje. Dabar gyvenvietę, kurioje liko tik griuvėsiai ir rūdijantys automobiliai, galima pasiekti kupranugarių dėka. Perspėjame – po ilgos kelionės dykuma miestelis išnyra tarsi nemalonus, tačiau be galo įdomus miražas.

Dalolo miestelis Etiopijoje

2. Nelaimių lydimas futuristinis miestas

Šiaurinėje Taivano dalyje įsikūręs San Zhi miestelis atrodo tarsi pamiršta kosminė bazė. Buvo planuojama, jog čia išdygs prabangus futuristinio stiliaus kurortas, tačiau dėl dažnų nelaimingų atsitikimų ir keleto savižudybių statybos buvo sustabdytos. Spėliojama, kad nelaimės šią vietą lydėjo dėl to, jog čia buvo palaidoti olandų kariai. Dabar San Zhi lanko tik ekstremalių pojūčių ištroškę keliautojai, apie kurių vizitus liudija graffiti piešiniai ir išdaužti langai.

San Zhi miestelis Taivane

3. Karo nepaliesta mečetė

Kažkada klestinčiame Azerbaidžano Agdamo mieste glaudėsi beveik 150 tūkst. gyventojų, tačiau praūžęs Kalnų Karabacho karas gerokai pakeitė vietovės vietą. Nors čia nevyko kruvini mūšiai, armėnų teroro neapsikentę vietiniai išsikėlė į aplinkinius miestus ar net Iraną. Tarp griūvančių sienų laiko nepaliesta liko tik mečetė, tiesa, ją graffiti piešiniais pakoregavo vandalai.

333

4. Sendaikčių mėgėjų rojus

Rusijoje netrūksta apleistų miestų, tačiau Kadykčanas nusipelnė vieno įspūdingiausiųjų vardo. Žlugus Sovietų Sąjungai teko uždaryti čia veikusias anglies kasyklas, tad atjungus elektrą ir vandens tiekimą gyventojams buvo liepta išsikraustyta vos per dvi savaites. Skubėję vietiniai paliko gausybę daiktų, todėl pastatuose matyti galybė žaislų, knygų, indų ar net apdulkėjusių patefonų.

Kadykčano miestas Rusijoje

5. Nepavykęs kinų projektas Afrikoje

Naująjį Kilambos miestą Angoloje galima pavadinti didžiule, tačiau nesėkminga Kinijos investicija Afrikoje. Suprojektuotas taip, kad jame galėtų gyventi pusė milijono žmonių, taip ir liko tuščias, kadangi šalyje nėra stiprios viduriniosios klasės, gebančios įpirkti naujus butus. Tiesa, nors gatvėse retai sutiksi žmonių, gyvenvietė nė iš tolo neprimena siaubo filmų – 750 ryškiaspalvių daugiaaukščių miestui suteikia gyvybės.

Kilambos miestas Angoloje

Egzotinė – pažintinės kelionė į Etiopiją

Egzotinės – pažintinės kelionės į Tolimąją Rusiją 

Egzotinės kelionės į Azerbaidžaną