Praha: pirmas kartas. Gotikiniai statiniai, nesustojantis laikrodis ir kitos lankytinos vietos Prahoje

Praha: pirmas kartas. Gotikiniai statiniai, nesustojantis laikrodis ir kitos lankytinos vietos

Čekija – tai valstybė vidurio Europoje, kurios sostinė  ir didžiausias miestas – nuostabioji Praha. Tai – bohemiškas miestas, išsidėstęs ant penkių kalvų palei Vltavos upę. Prahos atmosferą sustiprina gotikinės smailės, siauros grindinio akmens gatvelės, pilys, nuostabūs sodai ir bažnyčios.

Transportas

Čekijos sostinės Ruzyne oro uostą, kuris yra didžiausias visoje šalyje, tiesiogiai per 1 val. 40 min. pasieksite oro linijų bendrovės “Czech Airlines” skrydžiu. Norėdami užsisakyti skrydį internetu pagal tinkamą datą, spauskite čia. Nuo oro uosto važiuoja viešieji autobusai į miesto centrą. Norint jais pasinaudoti, geriausia iš anksto nusipirkti bilietą iš specialaus kioskelio, esančio oro uoste (kaina 32 Čekijos kronos, t.y. apie 4,3 Lt). Bilietą galima nusipirkti ir tiesiai iš vairuotojo, tačiau jis gali kainuoti šiek tiek daugiau.

Maistas

Kiauliena, virtinukai ir rauginti kopūstai vis dar karaliauja Čekijos virtuvėje, todėl šių, ir mums puikiai pažįstamų ir tinkamų, patiekalų rasite daugumoje mažų kavinių ar užeigų. Norėdami paragauti kažko tradicinio, aplankykite Barácnická Rychta (adresas: Tržiště 23/555). Šioje vietoje pagrindinio patiekalo kaina apie 150 kronų (~ 21 Lt), o 0,5 L alaus kainuoja nuo 30 kronų (~4 Lt). Tačiau Praha, be savo autentiškų patiekalų, gali pasiūlyti ir tarptautinių virtuvių, modernių kavinių, barų ir restoranų.

Čekiška

Miegas

3 ar 4 žvaigždučių viešbučiuose, esančiuose toliau nuo miesto centro, kaina vienam žmogui prasideda nuo 56 Lt.

Lankytinos vietos Prahoje

Astronominis laikrodis (Orloj) – tai viduramžių laikų laikrodis, kuris buvo įrengtas 1410 m. Jis yra trečias pagal senumą astronominis laikrodis visame pasaulyje, ir pirmasis iš vis dar veikiančių, kurį rasite Prahos senamiesčio aikštėje. Kas valandą (nuo 8:00 iki 20:00) čia pasirodo apaštalų figūros bei kitos judančios skulptūros.

Astronominis

Šv. Karolio tiltas – XIII a. statinys, vienas svarbiausių miesto simbolių ir jungtis tarp Prahos senamiesčio ir Mala Strana rajono, šalia kurio yra Prahos pilis.

Šv.

Prahos pilis – tai viena svarbiausių sričių Prahoje, kadaise buvusi pagrindinė Habsburgų dinastijos rezidencija, o nuo XX a. pradžios  Čekoslovakijos prezidento būstinė. Pagal Gineso rekordų knygą, Prahos pilis – didžiausia senovinė pilis visame pasaulyje. Čia saugomos karališkosios brangenybės.

Šv. Vito katedra – tai Prahos pilies dalis, pasižyminti gotikiniu stiliumi, šiek tiek puoštu  įmantriomis barokinėmis detalėmis. Čia saugoma nemažai karališkų antkapių bei šventų relikvijų.

Šv.

Žydų muziejus – nusipirkę vieną bilietą, galėsite aplankyti šešias muziejaus, įsikūrusio buvusiame žydų gete, dalis, įskaitant ir žinomiausias žydų kapines Europoje. Su kitu bilietu galėsite aplankyti senąją – naująją sinagogą, kuri yra seniausia Europoje. Daugiau informacijos apie šį muziejų rasite čia.

Franz Kafkos muziejus – šis žymus austrų prozininkas gimė Prahoje. Name, kuriame jis gyveno, dabar veikia muziejus, kuriame galima susipažinti su menininko biografija. Čia galite rasti daugiau informacijos apie muziejų.

Walleinstein rūmai ir sodai – tai tarp 1624 ir 1630 m. habsburgų pastatyti barokinio stiliaus rūmai, šalia kurių puikuojasi nuostabūs sodai.

Wallenstein