Roma: pirmas kartas. Ispaniški laipteliai, riedantys Vespa ir lankytinos vietos Romoje

aaa

Dažnai sakoma, kad Roma nebuvo pastatyta per vieną dieną. Tai – tikrų tikriausia tiesa. Nemaža amžinojo miesto dalis – visiškai viduramžiška, šalia išdidžiai į dangų kyla Renesanso bei baroko stiliaus statiniai, o įmantrios skulptūrėlės puošia kiekvieną miesto kampelį. Miesto gatvelėse nerūpestingai rieda senoviniai Vespa bei Lambretta mopedai, o aikštes užpildo ne tik puošnūs ir legendomis apipinti fontanai, bet ir vietiniai bei turistai, gurkšnojantys energizuojantį espresso ristretto ir besimėgaujantys saldžiu gyvenimu.
Roma.

Transportas

Visi keliai veda į Romą“. Tikrai nuvykti iki Romos -  labai paprasta. Italijos sostinę per daugiau nei dvi valandas galima pasiekti tiesioginiu skrydžiu iš Vilniaus su Ryanair arba Wizzair. Skrisdami su Ryanair bendrove nusileisite Romos Ciampino oro uoste, nuo kurio į Romos centrą (šalia Termini traukinių stoties) važiuoja Terravision autobusai. Kelionė į vieną pusę šiuo autobusu – 4 eurai. Daugiau informacijos apie Terravision kompaniją rasite čia. Jeigu skrisite su Wizzair, jūsų lėktuvas nusileis Romos Fiumicino (dar vadinamas Leonardo da Vinci) oro uoste, nuo kurio galima sėsti į traukinį, važiuojantį link Romos centro (Tiburtina traukinių stoties). Bilieto kaina traukiniu vienam asmeniui į vieną pusę – apie 8 eurai.

Miegas

Romos viešbučių ar hostelių, esančių centre, kainos – gana didelės, tačiau galima susirasti vietą nakvynei šiek tiek toliau nuo centro esančiuose viešbučiuose. Čia galite susiieškoti sau tinkamiausią viešbutį pagal kelionės datą.

Maistas

Romoje, kaip ir visoje Italijoje, rasite traškios picos, tikrų itališkų spageti bei įvairiausių skonių gelato – itališkų ledų. Vietinėje kavinėje picos kaina – apie 6 eurai, kava – 2 – 3 eurai. Ypatingai Romos virtuvei būdingi patiekalai – tai žarnokai su pomidorų padažu ragù (trippa alla Romana), kepta sūri menkė (baccalà), veršienos suktiniai su šalaviju (saltimbocca) ir makaronai su šoninės ir pomidorų padažu (rigatonni all‘amatriciana). Ketvirtadieniais įprasta valgyti su tešla sumaišytas bulvytes (gnocchi alla Romana). Dauguma kavinių ir restoranų siūlo šį skanėstą.
Daugiau apie tai, kur pavalgyti Romoje, rasite čia.
Gnocchi

Lankytinos vietos

Panteonas – visų Senovės Romos dievų šventykla, pastatyta apie 126 m. Masyvios kolonos, esančios prie įėjimo į šventyklą, buvo atgabentos net iš Egipto.
Panteonas.
Romos Koliziejus – didžiausias kada nors pastatytas amfiteatras visoje Senovės Romoje. Jis laikomas vienu svarbiausiu romėnų architektūros bei inžinerijos pavyzdžių. Šis senovinis amfiteatras buvo pastatytas pirmame amžiuje ir galėjo sutalpinti apie 50 000 žiūrovų, kurie stebėdavo gladiatorių kautynes.
Bilieto kaina – 13,5 eurų vienam žmogui. Toks bilietas galioja 2 dienas ir su juo galima aplankyti ne tik Romos Koliziejų, bet ir šalia esantį Romos forumą bei Palatino muziejų, esantį prie Palatino kalvos – vietos, kur, pasak legendos, buvo įkurta Roma.
Romos
Romos forumas – tai stačiakampio formos susirinkimo vieta Senovės Romoje, kurioje būdavo prekiaujama, vykdavo teismai bei stūksojo kiti viešieji pastatai. Dabar tai – ypač lankoma turistų vieta, apsupta iš didingų Romos imperijos laikų išlikusių griuvėsių.
Romos
Ispaniški laipteliai – Italijoje dar vadinami tiesiog Scalinata. Tai – 138 laiptelių statinys, esantis šalia gyvybingos Ispanijos aikštės, kuri yra viena populiariausių susitikimo vietų visoje Romoje. Aikštėje taip pat yra ankstyvojo baroko stiliaus fontanas, pavadinimu „Senasis laivas“, kurį suprojektavo skulptorius Pietro Bernini.
Ispanijos
Trevi fontanas – žinomiausias fontanas Romoje, kurį daugelis atsimena ir iš garsiojo Federico Fellini filmo „Saldus gyvenimas“ (La Dolce Vita). Šią vietą būtina ne tik aplankyti, bet ir įmesti monetą, jeigu norite sugrįžti į Romą dar kartelį. Ir dar kai kas labai rimtai bei nejuokais: sakoma, kad į fontaną primetama kasdien net po 3000 eurų!
Trevi
Vatikanas – tai miestas – valstybė Romos mieste, kurioje yra popiežių rezidencija. Pats garsiausias Vatikano pastatas – Švento Petro bazilika – didžiausia katalikų bažnyčia visame pasaulyje. Prie bazilikos projektavimo darbų prisidėjo Bramanti, Rafaelis bei Mikelandželas. Dar vienas labai lankomas turistų objektas Vatikane – Siksto koplyčia, kurią garsina Mikelandželo freskos, ypač žymioji „Pasaulio sukūrimo“ freska.
Vatikanas.
Piazza Navona – viena populiariausių aikščių Romoje, iš visų pusių apsupta barokinio stiliaus architektūros. Čia taip pat yra net trys fontanai, įskaitant ir žymųjį „Keturių upių fontaną“ (Fontana dei Quattro Fiumi), kurį XVII a.  suprojektavo Gian Lorenzo Bernini, bei to paties amžiaus barokinė Šventosios Agnesės bažnyčia.

Piazza

Pažintinės kelionės į Italiją