Kelionė į Italiją. Toskana: pažintis ir poilsis Florencijoje

toscana_konv

Florencija – Toskanos regiono sostinė, vienas seniausių ir gražiausių miestų Italijoje ir visame pasaulyje, kuriame jaučiami gilūs mokslo, meno, literatūros ir filosofijos pėdsakai. Sakoma, kad būtent čia sukaupta didžiausia meniško palikimo dalis, todėl neatsitiktinai miestas ypač vilioja turistus. Florencijoje jie gali pamatyti ne tik puošnius muziejus ar galerijas, eksponuojančias unikalius meno šedevrus, bet ir pasigrožėti kiekvienu miesto kampeliu, dailiai išpuoštus ir menančius, jog Florencija – tai aukštos estetikos ir gero gyvenimo kraštas. Steikas, ne mažesnis nei 1 kg ir būtinai su krauju, vis dar karaliauja ant vietinių Florencijos gyventojų stalo, kuris neapsieina, be abejo, ir be raudono vyno. O Toskana juo tikrai gali pasigirti – juk ją iš visų pusių supa vyno sritys: Chianti, Brunello di Montalcino ar Montepulciano.

SIŪLOMA 7 NAKTŲ TRUKMĖS KELIONĖS PROGRAMA

1 diena. VILNIUS – MILANAS – FLORENCIJA

Skrydis į Milano Bergamo (Orio al Serio) oro uostą, nuo kurio autobusu važiuojama iki Milano Centrale traukinių stoties. Čia sėdama į traukinį, važiuojantį link Florencijos (Firenze Santa Maria Novella traukinių stoties). Nakvynė viešbutyje Florencijos centre.

2 diena. PAŽINTIS SU FLORENCIJA

Šią dieną galima susipažinti su Florencija. Pagrindinis miesto centras – aikštė Piazza del Duomo, kurioje stūkso Bruneleskio pastatyta katedra (Duomo), dar vadinama Santa Maria del Fiore. Šalia žymiojo statinio stovi varpinės bokštas (Campanile), suprojektuotas italų dailininko ir architekto Džoto. Dar vienas lankomas objektas bei Florencijos simbolis – Senasis tiltas (Ponte Vecchio). Tai, be jokios abejonės, gražiausias Florencijos tiltas ir labiausiai fotografuojamas visame pasaulyje.
Šventojo Kryžiaus bazilika (Basilica di Santa Croce) – tai dar vienas svarbus miesto pastatas. Tai – didžiausia pranciškonų bažnyčia visame pasaulyje, puošta dailiomis Džoto freskomis. Čia taip yra garsių menininkų antkapiai.
Nakvynė viešbutyje Florencijos centre.

Šventojo Kryžiaus bazilika – 5 eurai.

Florencija.

3 diena. FLORENCIJOS MENAS
Florencija – tai meno, kultūros ir Renesanso lopšys. Norint susipažinti bent šiek tiek artimiau su šio miesto meno istorija, reikia mažiausiai bent vieną pilną dieną tam paskirti. Pradėti galima nuo Uffizi galerijos – tai vienas seniausių ir garsiausių muziejų vakarų pasaulyje, kuriame galima pamatyti svarbiausius Italijos ir Renesanso menininkų darbus, sukurtus tarp XII ir XVII amžių, įskaitant ir Leonardo da Vinci, Giotto, Michelangelo, Piero della Francesca, Caravaggio ir Rafaelio kūrinius.
Dar vienas svarbus Florencijos muziejus – tai Dailės akademijos galerija (Galleria dell‘Academia). Čia saugoma italų muzikinių instrumentų kolekcija, tačiau vieta sulaukia dėmesio daugiausiai dėl čia saugomos Dovydo skulptūros, kurią sukūrė Michelangelo.
Nakvynė viešbutyje Florencijos centre.

Bilieto kaina į Uffizi galeriją – 6,5 euro.
Bilieto kaina į Dailės akademijos galeriją – 6,5 euro.

4 diena. IŠVYKA Į PIZĄ
Šią dieną per maždaug vieną valandą traukiniu galima nuvykti iki Pizos – miesto, garsaus dėl savo pasvirusio Pizos bokšto, esančio Piazza del Duomo aikštėje. Čia taip pat vertėtų aplankyti miesto katedrą (Duomo), krikštyklą bei Camposanto kapines.
Nakvynė viešbutyje Florencijos centre.

Traukinio bilieto kaina į vieną pusę tarp Pizos ir Florencijos – 7,10 euro.
Įėjimas į Pizos bokštą – 15 eurų.
Katedra – 2 eurai
Krikštykla – 5 eurai.


5 diena. SIENA

Šią dieną per šiek tiek daugiau nei valandą galima nuvykti traukiniu į Sieną – miestą, garsėjantį gardžia virtuve, muziejais, viduramžiška miesto dvasia ir kasmetinėmis žirgų lenktynėmis „Il Palio“. Lankomiausi miesto objektai: Del Campo aikštė, Mangia varpinė, XII a. romaninio – gotikinio stiliaus katedra Duomo, Sienos krikštykla, gotikinio stiliaus miesto rotušė (Palazzo Pubblico) ir joje įsikūręs Visuomenės muziejus.
Nakvynė viešbutyje Florencijos centre.

Traukinio bilieto kaina tarp Sienos ir Florencijos į vieną pusę – 7,5 euro.
Mangia varpinė – 7 eurai.
Visuomenės muziejus – 7,5 euro.
Jungtinis bilietas į Mangia varpinę ir Visuomenės muziejų – 12 eurų vienam asmeniui.
Įėjimas į Sienos krikštyklą – 3 eurai.

Siena.

6 diena. FLORENCIJA
Šią dieną galima susipažinti su kitais svarbiais Florencijos objektais. Tai Senieji rūmai (Palazzo Vecchio), esantys aikštėje Piazza della Signoria. Taip pat vertėtų aplankyti Santa Maria del Carmine bažnyčią ir joje esančią Brancacci koplyčią, Dantės ir Beatričės bažnyčią (kuri dar vadinama Santa Margherita dei Cerchi).
Aplankius šias vietas galima paragauti tipiškos florencijiečių virtuvės vietinių mėgstamame restorane – Trattoria Sostanza, kuris veikia nuo 1869 m.
Nakvynė viešbutyje Florencijos centre.

Bilieto kaina į Palazzo Vecchio – 6 eurai.
Bilieto kaina į Brancacci koplyčią – 4 eurai.
Vakarienės kaina Trattoria Sostanza – apie 15 – 20 eurų žmogui.

7 diena. FLORENCIJA – MILANAS
Ryte traukiniu nuo Florencijos Santa Maria Novella stoties grįžtama į Milaną. Galima aplankyti Milano centrą: Duomo katedrą ir aikštę (galimybė pakilti į katedros viršų ir apžvelgti Milano panoramą), Vittorio Emanuelle II – ojo galeriją, La Scala teatrą. Pervežimas autobusu iš Milano iki Bergamo. Nakvynė viešbutyje šalia oro uosto.

Pakilimo į katedros viršų kaina vienam asmeniui – 5 eurai, su liftu – 7 eurai.

8 diena. MILANO – VILNIUS
Anksti ryte skrendate iš Milano Orio al Serio į Vilniaus oro uostą.

KELIONĖS KAINA: nuo 1626 Lt

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
- lėktuvo bilietai Vilnius – Milanas – Vilnius su oro uosto ir aptarnavimo mokesčiais (kainos pateiktos, kai aviabilietų kainą žmogui 300 Lt);
- pervežimas autobusu oro uostas – Milanas – oro uostas;
- pervežimas traukiniu Milanas – Florencija – Milanas;
- 6 nakvynės viešbutyje Florencijos centre;
- 1 nakvynė šalia Milano oro uosto;
- pusryčiai.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

- registruojamas bagažas (nuo 165 Lt už 32 kg į abi puses);
- pervežimai tarp Florencijos ir kitų miestų;
- ekskursijos, muziejai ir kiti lankytini objektai;
- maitinimas (išskyrus pusryčiai);
- asmeninės išlaidos;
- medicininės pagalbos užsienyje draudimas.

Norėtumėte sužinoti daugiau informacijos apie šią kelionę? Spauskite čia!