Dali gimtadienis! Kodėl neaplankius jo muziejaus?

shutterstock_196896461

 

Salvadoras Dali – ultragarsus, ultraekscentriškas, ultrasiurrealistas, gimęs 1904 m. gegužės 11 dieną Figueres miestelyje Katalonijoje (Ispanija). Tapytojas, iliustratorius, rašytojas, architektas, skulptorius, filmų kūrėjas. Per savo gyvenimą jis sukūrė daugiau kaip 1500 darbų ir tapo vienu žinomiausių menininkų Žemėje.

S. Dali gimtadienis – puiki proga apsilankyti menininko gimtajame mieste Figueres, jo paties įkurtame teatre-muziejuje. Šiame muziejuje eksponuojami S. Dali paveikslai, dažnai vadinami haliucinaciniais. Čia galima išvysti garsiuosius menininko kūrinius – „Lietaus taksi“, „Juodasis kadilakas“, auksinius kiaušinius, kurie pūpso ant muziejaus stogo, veido formos pavidalo kambarį, gausybę pagal jo eskizus sukurtų papuošalų, kostiumų, kvepalų buteliukų ir daugelį kitų siurrealistinių kūrinių.

Figueres kaiminystėje yra Pubol pilis, kurią S. Dali dovanojo savo mylimajai, mūzai ir įkvėpėjai žmonai Galai, kuri čia ir palaidota. Pubol pilyje eksponuojami tiek S. Dali, tiek Galos meno kūriniai ir asmeniniai daiktai.

Figueres yra 140 km į šiaurės rytus nuo Katalonijos sostinės Barselonos.  Miestelį, kuriame gimė, gyveno, kūrė ir mirė genijus, galima pasiekti autobusu iš Barselonos už 10-15 eurų. Jei atsidurtumėte Gironos oro uoste (nebeliko tiesioginių skrydžių iš Lietuvos į Gironą, užtat yra skrydžiai Vilnius – Barselona El Part), tai muziejų pasieksite už 5 eurus su persėdimu Gironos stotyje.

Nerimastingo ir nuolat vaizduotę skatinusio autoriaus biografiją lietuviškai galite peržvelgti čia.