Amsterdamas: pirmas kartas. Siauri namai, muziejai ir kitos lankytinos vietos Amsterdame

ams_konv

Amsterdamas – tai Nyderlandų sostinė ir uostamiestis šalia Šiaurės jūros. Miesto pavadinimas kilo dėl Amstelio upės, šalia kurios įsikūręs Amsterdamas. Jis garsus savo kanalais bei tilteliais, kurių čia daugiau nei 500, vienais siauriausių namų pasaulyje, Vincent van Gogh‘o muziejumi, Rembrandto namu, Raudonųjų žibintų kvartalu, blusturgiais, kuriuose rasite įvairiausių antikvarinių gėrybių, bei atsipalaidavusiu gyvenimo stiliumi. Taigi kaip nuvykti iki Nyderlandų sostinės, kur apsistoti, kokius patiekalus paragauti bei kokias lankytinas vietas aplankyti Amsterdame?

Transportas

Šalies miestą Eindhoveną tiesiogiai iš Vilniaus galima pasiekti žemų kaštų bendrovės Wizzair skrydžiu per maždaug 2 val. Norėdami susirasti tinkamiausią lėktuvo bilietą spauskite čia. Iš Eindhoveno oro uosto kursuoja autobusai, kurie nuveža tiesiai į Amsterdamo centrą su sustojimo Utrechte. Kelionės autobusu trukmė – apie 1 val. 45 min., o kaina į abi puses – apie 40 eurų. Norėdami nusipirkti bilietą internetu, spauskite čia. Beje, internetinis pirkimo būdas bus keliais eurais pigesnis.
Amsterdame žmonės tiesiog pamišę dėl dviračių: mieste jų suskaičiuojama beveik puse milijono, nors juk visame Amsterdame mažiau nei milijonas gyventojų. Dviračio nuomos kaina dienai – apie 8 eurai, bet jei nuomositės keliom dienoms, tada dienos kaina gali sumažėti net iki 4 eurų. Už šią kainą gausite ir spinelę dviračiui prirakinti.

Dviračiai

Miegas

Nakvynė hostelyje ar nebrangiame viešbutyje, esančiame Amsterdamo centre, gali kainuoti nuo 55 Lt žmogui.

Maistas

Amsterdame rasite įvairiausių skonių maisto: nuo vietinių saldžiųjų skanėstų iki sūrių bulvyčių, tradicinės olandiškos žuvies bei užsienietiškų aštrių patiekalų. Be abejo, būnant Amsterdame verta paragauti olandiško sūrio, kurių populiariausi Edam ir Gouda. Jeigu pamatysite ant etiketės užrašyta jong, vadinasi sūris yra jaunas, tad tikėkitės minkšto ir švelnaus sūrio. Perskaitę oud, galite tikėtis aštresnio sūrio skonio. Amsterdame taip pat populiarios keptos bulvytės vlaamse frites, bet geriau nevadinkite jų „prancūziškomis fri“. Jos valgomos ne su kečiupu, kaip įprasta pas mus, bet su majonezu. Taip pat verta paragauti ką tik pagamintų vaflių – stroopwafels. Nors šių sirupu paskanintų vaflių galima įsigyti ir Lietuvoje, tačiau ten jie daug šviežesnio skonio.

Olandiški

Lankytinos vietos

Jordaan rajonas – kadaise šioje vietoje gyveno darbo klasės atstovai, tačiau dabar tai – viena geriausių vietų gyvenimui ir darbui. Čia galima ramiai pasivaikščioti siauromis gatvelėmis, pasigrožėti tipiškais Amsterdamo namais bei jų vidiniais kiemeliais, paklaidžioti po mažas parduotuvėles ar turgelius, aplankyti keletą dėmesio vertų vietų, įskaitant Anos Frank – mergaitės, holokausto aukos, – namą, kuriame ji slėpėsi nuo nacių. Bilieto kaina į Anos Frank namą – 9 eurai. Norėdami sužinoti daugiau apie jį, spauskite čia. Šiame rajone yra ir Vakarų bažnyčia (Westerkerk), kurioje buvo sudeginti olandų dailininko Rembrandto palaikai.

Jordaan

Van Gogh muziejus – tai labiausiai lankomas objektas Amsterdame, kuriame eksponuojama didžiausia menininko kolekcija visame pasaulyje. Bilieto kaina vienam žmogui – 14 eurų. Norėdami sužinoti daugiau informacijos apie muziejų ar nusipirkti bilietą internetu, spauskite čia.

Van

Tulpių muziejus – muziejus, skirtas neoficialiai, bet, ko gero, populiariausiai visos šalies gėlei – tulpei. Čia susipažinsite su gėlių istorija, sužinosite, kaip ji atkeliavo iš tolimųjų kraštų į vos ne kiekvieno šalies gyventojo sodą, galėsite pasižiūrėti įvairiausių filmukų. Bilieto kaina vienam žmogui – 6 eurai. Daugiau informacijos apie šį muziejų galite rasti čia.

Hortus Botanicus sodas – tai vienas seniausių botanikos sodų pasaulyje. Čia galima ramiai pasivaikščioti bei pasigrožėti įvairiausiomis augalų rūšimis, kurių čia daugiau nei 4000. Bilieto kaina vienam žmogui – 7,50 euro. Daugiau informacijos apie šį botanikos sodą rasite paspaudę čia.

Botanikos

PASTABA: Jeigu kelionės į Amsterdamą tikslas yra kuo daugiau aplankyti, tada vertėtų įsigyti kortelę I amsterdam. Su ja galėsite nemokamai naudotis ne tik visu viešuoju transportu, bet ir aplankyti svarbiausias lankytinas vietas Amsterdame. Kortelės kaina vienam žmogui: 24 val. – 40 eurų; 48 val. – 50 eurų; 72 val. – 60 eurų. Norėdami sužinoti apie I amsterdam kortelę daugiau ar ją įsigyti internetu, spauskite čia.

Norite pažinti Amsterdamą visiškai NEMOKAMAI? Spauskite čia ir galėsite sužinoti apie NEMOKAMAS ekskursijas Amsterdame.

Pažintinių kelionių pasiūlymai į Olandiją