Penkios šiaurės Tailando vietos, kurias būtina aplankyti bent kartą gyvenime

Sukhothai miestas - Tailando širdis

Išgirdus Tailando pavadinimą daugeliui mūsų pirmiausia į galvą topteli sostinė Bankokas su kino juostoje nupasakotais pašėlusiais vakarėliais. Visgi tolimojoje Pietryčių Azijos valstybėje galima pamatyti kur kas daugiau nei iki ryto veikiančius klubus. Keliamės į Tailando šiaurę ir pasakojame apie būtinas aplankyti regiono vietas.

1. Čiangmajus: dvi užduotys keliautojams

Čiangmajus – didžiausias ir, ko gero, svarbiausias regiono miestas. Čia stūkso per 300 šventyklų, iš kurių labiausiai akį traukia auksu tviskanti Wat Phrathat Doi Suthep. Apie vienus svarbiausių maldos namų gali papasakoti kiekvienas Tailando pradinukas, be to, čia per religines šventes plūsta piligrimai. Tiesa, mieste nereikia apsiriboti vien šventovėmis. Vietiniai teigia, jog jei neragavote tradicinio patiekalo Khao Soi bei nematėte netoliese plytinčio Doisuthepujo nacionalinio parko, vadinasi, nebuvote Čiangmajuje!

Wat Phrathat Doi Suthep šventykla

2. Doiinhanonas: kalnai, kriokliai ir vyšnaitės

Doiinhanono nacionalinį parką visų pirma garsina aukščiausias šalyje tokio pat pavadinimo kalnas, kuris aukštyn stiebiasi 2576 metrus. Čia verta apsilankyti ne tik dėl kvapą gniaužiančių vaizdų, atsiveriančių nuo rekordinės viršukalnės, bet ir nuostabių krioklių – Mae Klang, Mae Ya ir Sirithan. Neapsigausite beveik 500 kvadratinių kilometrų užimantį rezervatą aplankę pavasarį, kuomet jame rausvus žiedus dovanoja vyšnaitės.

Doiinhanono nacionalinis parkas

3. Sukhothai: senoji Tailando širdis

Kelionė į Sukhothai miestą veikia tarsi laiko mašina: čia atsidūrę išvysite, kaip Tailandas atrodė prieš maždaug 800 metų. Buvusi šalies sostinė nors ir prarado savo svarbą, vietos istoriniame parke stūksantys griuvėsiai nepalieka abejingų: šalia laiko nuvargintų šventyklų stūkso milžiniškos Budos skulptūros, virš kanalų kybo dailūs tilteliai, o senieji rūmai, nors ir gerokai apgriuvę, išlaikė praeities didybę. Geriausia po istorinį Sukhothai miestą keliauti ne pėsčiomis, o dviračiu – taip sutaupysite laiko.

Sukhothai miestas - Tailando širdis

4. Pai: vakarėlių ir gamtos miestas

Jei visgi kelionėje negalite apsieiti be vakarėlių, užsukite į Pai miestą. Net ir tokioje ramybės oazėje galima atrasti daugybę barų, siūlančių gyvą muziką bei europietiškos kišenės tikrai nenuskriausiančius gėrimus. Tiesa, Pai pirmiausia garsėja nuostabia gamta ir pramogomis gryname ore: dramblių stebėjimu, kopimu į įspūdingus kalnus bei ekstremaliu plaukiojimu upėje. Nenuostabu, kad būtent šis miestas dažnai vainikuojamas keliautojų su kuprine rojumi!

Pai miestas, Tailandas

5. Phrė: proga pajusti tikrąjį Tailandą

Phrė miestas paprastai nepatenka į populiariausius Tailando tyrinėtojų maršrutus. Būtent todėl čia sutiksite gerokai mažiau turistų nei kitose šalies vietose ir galėsite susipažinti su tikru, ramia vaga tekančiu vietinių gyvenimu. Tyrinėdami miškų apsuptyje išdygusį miestą būtinai užsukite į Khum Chao Luang rezidenciją, kurioje viešėdavo karališkoji Tailando giminė, bei 12 kilometrų nuo miesto nutolusią Wat Phra That Cho Hae šventyklą.

Phrė miestas, Tailandas

Tolimąjį Tailandą galite aplankyti ir jūs. Kelionių akademija siūlo tiek pažintines keliones (su vadovais iš Lietuvos arba su anglakalbėmis grupėmis), tiek poilsines keliones. Egzotinės kelionės į Tailandą »