Penkios užburiančios vietos nepamirštamam stovyklavimui

02_yosemite-park

Stovyklavimas – ne tik viena populiariausių vasaros pramogų, bet ir proga sutaupyti keliaujant, kadangi leidimas apsistoti gamtoje paprastai atsieina gerokai pigiau nei viešbutis. Jei negąsdina naktis toli nuo savo patogios lovos, nušaukite du zuikius vienu šūviu ir po nuostabias vietas keliaukite su palapine.

1. Stovyklavietė, kurioje skamba būgnai

Vienas didžiausių stovyklavimo dykumoje pliusų yra tai, jog čia išvykos tikrai nesugadins visą dieną pliaupiantis lietus. Pasirinkę Sacharą nesigailėsite dar ir todėl, jog turėsite progą susipažinti su klajoklių berberų gyvenimu: svetingi vietiniai vakarus leidžia būgnais pritardami tradiciniams šokiams, pasakodami šiek tiek pagražintas istorijas smalsiems turistams bei ant laužo gamindami gardžiausius patiekalus. Naktį dykumoje žavi giedras, žvaigždėmis nukabinėtas dangus, o nepatingėjusių atsikelti dar saulei kylant ir užkopusiųjų ant aukščiausių kalvų kvapą gniaužia oranžinių smėlynų vaizdai.

Sacharos dykuma

2. Medžiai milžinai stovyklautojų rojuje

JAV – tikras stovyklautojų rojus, o Josemičio nacionalinis parkas yra puikus to pavyzdys. Daugiau nei trijų tūkstančių kvadratinių kilometrų plotą užimanti laukinės gamtos oazė per metus sulaukia maždaug tiek lankytojų, kiek žmonių gyvena visoje Lietuvoje. Apsistojus nacionaliniame parke būtina aplankyti milžiniškų sekvojų giraitę, kurioje medžiai į viršų išsišovė daugiau nei 90 metrų. Be to, čia netrūksta kanjonų bei ežerų, o šeštasis pagal aukštį pasaulyje Josemičio krioklys nepalieka abejingų. Tik nepamirškite pasirūpinti leidimu iš anksto!

Josemičio nacionalinis parkas, JAV

3. Ramus poilsis prie pavojingo ugnikalnio

Ekvadore stūksantis Kotopaksio ugnikalnis – vienas aktyviausių vulkanų pasaulyje, tačiau antra pagal aukštį šalies viršukalnė, į dangų besistiebianti beveik 6 kilometrus, neatsigina stovyklautojų. Tiesa, jie miegmaišius tiesia ne ant lava galinčių pasidengti šlaitų, o netoliese, maždaug 4 kilometrų aukštyje įkurtoje stovyklavietėje – joje pabudę grožėsitės didingu, sniegu užklotu Kotopaksio vulkanu. Nepamirškite, jog čia orai nelepina, tad būtina pasiimti šiltų rūbų bei pasiruošti susidūrimui su lietumi.

Kotopaksio ugnikalnis, Ekvadoras

4. Indijai nebūdinga kurtinanti tyla

Maždaug pusė istorinio Tibeto regiono Ladako teritorijos šiuo metu priklauso Indijai. Būdama vienu rečiausiai apgyvendintų šalies vietovių, ji siūlo puikias sąlygas stovyklauti: iki 6 kilometrų iškylančias Himalajų viršūnes, tarsi stiklas lygius ežerus bei kurtinančią tylą. Kelionę šiose apylinkėse palengvina ir tai, jog nuo 2009-ųjų čia pradėjo kurtis stovyklavietės, kuriose suteikiama medicinos pagalba. Be to, nebijokite nutolti nuo palapinės – šiame regione gausu atokių budistų vienuolynų bei nedidelių kaimelių.

Ladako teritorija, Tibetas

5. Miškai norintiems pabėgti nuo civilizacijos

Pietinėje Kosta Rikos dalyje įsikūręs Korkovado nacionalinis parkas pasižymi itin didele gyvūnijos ir augalijos įvairove, iš pirmo žvilgsnio nenusileidžiančia net Amazonei. Nors į daugiau nei 400 kvadratinių kilometrų plotą užimančius miškus paprastai keliaujama pasislėpti nuo civilizacijos, čia rasite ir būtinų žmogaus veiklos pėdsakų: šešias reindžerių stotis, kuriose galima įsigyti geriamo vandens, leidimą statyti palapinę ar net rasti miegmaišiui vietą po stogu. Tiesa, norintiems pasiekti Korkovado nacionalinį parką teks keliauti ne pačiais geriausiais dulkėtais keliais.

Kosta RIka

Šias egzotiškas šalis galite aplankyti ir Jūs. Įspūdingąją Sacharos dykumą aplankykite kelionėje į Maroką, kartu su garsiu keliautoju, knygų apie keliones autoriumi – Dainiumi Kinderiu. Egoztinė kelionė: užburiantis Marokas: miestai, dykumos ir kalnai ». Kerintį Josemičio Nacionalinį parką, o taip pat romantiškąjį San Franciską, žymų Holivudą ir Beverli Hilsą aplankykite kelionės į JAV metu. Egzotinė kelionė: JAV: vakarinės pakrantės žymiausios vietos » Svajojate aplankyti tolimąjį Ekvadorą? Egzotinė kelionė: Ekvadoras: Andų kalbai, Amazonė ir Galapagų salos »  Aplankykite harmoningąją Indiją su vadovu iš Lietuvos. Egzotinė kelionė: Įspūdingiausi Indijos atspindžiai » Į egzotiškąją Kostą Riką siūloma kelionė taip pat su vadovu iš Lietuvos. Egzotinė kelionė: Atogrąžų pagunda: tropiškoji Kosta Rika »